Najnowsze

Najnowsze

Cztery osoby zginęły a jedna została ranna w wypadku na drodze nr 1 w Dziardonicach w województwie kujawsko-pomorskim. TIR dosłownie zmiażdżył tam samochód osobowy.

MSZ wynajął profesjonalną firmę lobbingową, aby pomogła nam przekonać Amerykanów do zniesienia wiz dla Polaków - dowiedziało się "Życie Warszawy".

Hodowlę psów przeznaczonych do walk odkryli poznańscy działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, donosi "Głos Wielkopolski". W opuszczonym gospodarstwie przetrzymywano dziewięć amstaffów. Czworonogi były wygłodniałe, poranione, przywiązane grubymi łańcuchami.

Dr Anna Chrapusta dwa dni temu przeprowadziła w Krakowie operację przyszycia obciętego prącia. Po niezbędne narzędzia musiała przedostać się z szpitala Rydygiera do Prokocimia. Natrafiła na korek. Gdy zobaczyła radiowóz zadzwoniła na numer alarmowy policji z prośbą o umożliwienie jej szybszego przejazdu. Policja odmówiła konwojowania, opisuje "Dziennik Polski".

36 minut po północy z przylądka Canaveral na Florydzie wystartował prom kosmiczny Endeavour. Siedmioro astronautów leci nim na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS)

Na kursujących w Łodzi rikszach pojawiły się reklamy klubu erotycznego, oferującego striptiz i eleganckie wnętrza z wygodnymi łożami oraz kąpiele w dżakuzi, informuje "Dziennik Łódzki".

Zdjęcie papieża Benedykta XVI i rozmawiających z nim ojców redemptorystów oraz swojej redaktor naczelnej, zamieszcza na czołowej kolumnie "Nasz Dziennik".

MSZ wynajął profesjonalną firmę lobbingową, aby pomogła nam przekonać Amerykanów do zniesienia wiz dla Polaków - dowiedziało się "Życie Warszawy".

Minister obrony narodowej Aleksander Szczygło spotkał się w Kosowie z polskimi żołnierzami misji KFOR. Następnym etapem bałkańskiej będzie Bośnia i Hercegowina, gdzie pełnią służbę żołnierze z misji EUFOR.

Gruzja domaga się zwołania specjalnego posiedzenia RB ONZ w sprawie zrzucenia bomby-niewypału przez rosyjski samolot wojskowy w poniedziałek. Rosjanie wciąż zaprzeczają temu wydarzeniu.

Podróż pod czapką z Florydy do Nowego Jorku. Na pokładzie samolotu znalazł się nietypowy pasażer - czarna małpka.

Zmniejszenie o 10 tys. liczby poborowych w 2008 roku, podwyżki żołdu i zróżnicowanie dodatków dla żołnierzy - o zmianach czekających wojsko poinformował min. Aleksander Szczygło

ABW we współpracy z celnikami rozbiła gang przemytników. Międzynaordowa grupa zajmowała się szmuglowaniem papierosów bez akcyzy pochodzących z Ukrainy. W Polsce je przepakowywano i wysyłano do Europy Zachodniej.

Środa, 8 sierpnia, 21:00 Prezydent Lech Kaczyński przerwał urlop, żeby pojawić się w Warszawie i zdymisjonować szefa MSWiA Janusza Kaczmarka. Dlaczego? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć goście "Magazynu 24 godziny" - Jacek Kurski z PiS, Janusz Maksymiuk z Samoobrony i Krzysztof Bosak z LPR

- Jestem raczej "wstawiaczem szyb", kimś, kto robi porządki, a nie politykiem - mówi w Magazynie TVN24 Władysław Stasiak, nowy szef MSWiA. Od nominacji wie od wczorajszego wieczoru, ale ma już całą listę pomysłów i obietnicę: rozruszam ministerstwo.