Najnowsze

Najnowsze

Wiadomo, że Temida nic nie widzi, okazało się też że ... nie bardzo jej się spieszy. 22-lata musiał czekać na sądową sprawiedliwość Włoch. Nie chodziło wcale o skomplikowany proces a zwykłą samochodową stłuczkę.

Sześć osób ścięto w Arabii Saudyjskiej. W kraju tym twarde prawo szarijatu surowo każe za najdrobniejsze przewinienia, a wyroki śmierci wykonuje się publicznie. Ma to być przestroga dla zebranych w czasie egzekucji świadków.

Każdy dorosły Polak, który ma zielony, stary dowód osobisty musi do końca roku 2007 wymienić go na nowy, plastikowy. Niektórym przychodzi to opornie, dlatego pomaga i MSWiA i kościół.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie lipca wygrałaby je Platforma Obywatelska z 35-cio procentowym poparciem. Drugą siłą w parlamencie byłoby Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowałby co 4-ty ankietowany.

Każdy dorosły Polak, który ma zielony stary dowód osobisty musi do końca roku 2007 wymienić go na nowy plastikowy. Czas biegnie, a wymianę odkłada na później kilka milionów rodaków. Najwyraźniej „ostatnia chwila” to nasza chwila narodowa. Trzeba pomóc. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowiło działać. Już ogłaszają w całej Polsce apele o wymianę dowodów, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Bo od 1 stycznia 2008 r. zielony dowód osobisty na nic nam się już nie przyda. Nie będziemy mogli np. otrzymać kredytu w banku, podjąć pracy, czy załatwić wielu urzędowych formalności. A rzecz jest  banalnie prosta. Wystarczy udać się do właściwego urzędu, wypełnić odpowiedni druk, zrobić zdjęcia fotograficzne, opłacić 30 zł i po sprawie. A jeśli jesteśmy tak zapracowani, że nawet na to nie mamy czasu, to z pomocą przychodzą nam władze gmin, a nawet proboszczowie. W Dolistowie nad Biebrzą, w ramach ogólnopolskiej akcji wymiany dowodów osobistych, gmina otworzyła w niedzielę specjalny punkt urzędniczy, gdzie można wszystko załatwić niemal od ręki. Nawet ksiądz przypomina o tym podczas mszy w pobliskim kościele. W świetlicy Wiejskiego Domu Kultury można zrobić zdjęcie, a urzędnik państwowy pomoże wypełnić druki. I w ten sposób, za kilka tygodni mieszkańcy Dolistowa otrzymają nowe dowody. Tego typu akcje organizowane są w każdą niedzielę w różnych miejscach w Polsce. Inicjatywa godna pochwały. Bo chyba nie często zdarza się taka sytuacja, aby urzędnicy nie tylko nie utrudniali nam życia, ale je ułatwiali. Czekamy na więcej.

Wnioski o wymianę dowodu osobistego można pobrać podczas wizyty na basenie - pisze "Dziennik Zachodni".

Łódzkie poczty są otwierane dopiero po południu. Postanowiły w okresie wakacji zmienić godziny urzędowania. Podobny problem jest w innych regionach kraju.

Prawie 20 milionów ludzi musiało opuścić swe domy z powodu powodzi, jakie nawiedziły północne Indie, Bangladesz i Nepal. Jak dotąd życie straciło tysiąc osób, jednak śmiertelne statystyki wciąż rosną.

- Rosyjska prokuratura oskarży Andrieja Ługowoja podejrzewanego przez Brytyjczyków o zabójstwo Aleksandra Litwinienki, jeśli Londyn dostarczy wystarczającą ilość dowodów jego winy - obiecał szef rosyjskiego MSZ Sergiej Ławrow.

Muzułmańscy rodzice, którzy uprowadzili i zamknęli w domu swoją córkę - mieli do tego prawo. Tak orzekł włoski Sąd Kasacyjny, a jego wyrok wywołał burzliwą dyskusję nad granicami religijnej tolerancji.

Mehmet Ali Agca zapowiada ujawnienie nieznanych faktów o tzw. śladzie bułgarskim w zamachu na papieża z 13 maja roku 1981 - podały bułgarskie media.

Ponad 13 tysięcy zł przywłaszczył sobie kielecki listonosz. Torbę z listami wrzucił w zarośla i wyruszył na zakupy. Po listonosza wyruszyli policjanci...

W Kostrzynie nad Odrą rozbrzmiewa już muzyka: rozpocząl się Przystanek Woodstock. To trzynasta edycja festiwalu Jurka Owsiaka.