Najnowsze

Najnowsze

- Ze strumyka wydobywa się siarkowodór, gaz który może być groźny dla zdrowia, a nawet życia - alarmują mieszkańcy jednej z dzielnic Wałbrzycha. Władze miasta bezradnie rozkładają ręce.

Już niedługo, żeby obejrzeć największe zwierzęta lądowe świata mieszkańcy Wielkopolski nie będą musieli nigdzie daleko jeździć. Za rok do poznańskiego ZOO ma trafić pięć słoni.

22-letni pijany kierowca daihatsu nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w karetkę. Siła zderzenia była tak duża, że ambulans przewrócił się na bok i sunął po asfalcie jeszcze kilkadziesiąt metrów.

- Rzekome żądania biskupów odsunięcia o. Rydzyka to nagonka na Radio Maryja - stwierdził w Radiu Maryja bp Antoni Pacyfik Dydycz w odniesieniu do informacji, jakoby opracowywany był list hierarchów do przełożonego o. Tadeusza Rydzyka, szefa Radia Maryja.

Prezydent USA George W. Bush ostro zaatakował krytyków amerykańskiego ministra sprawiedliwości Alberto Gonzalesa, za niesprawiedliwe traktowanie i zszarganie jego imienia. Gonzales podał się w poniedziałek do dymisji.

Włoskie linie lotnicze Mistral Air uruchomiły dziś pierwszy czarterowy lot pielgrzymkowy z Rzymu do Lourdes. Od przyszłego roku przewoźnik, który uzyskał aprobatę Watykanu, zaoferuje połączenia do Fatimy, Santiago de Compostela i Częstochowy.

Powierzchnia upraw maku, z którego uzyskuje się opium, przekroczyła w Afganistanie zeszłoroczny rekord. Wzrosła o 17 proc, do 193 tys. hektarów - wynika z raportu Biura ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) działającego przy ONZ.

Chciałbyś pracować w radiu? To przygotuj się na ostry proces rekrutacyjny, bo nie wystarczy miły głos i dziennikarski sznyt. Publiczne Radio RMG z Gorzowa Wielkopolskiego poszukuje pracowników z "genetycznie uwarunkowaną chęcią do pracy, umiejętnością kooperacji i pracy w zespole".

Prokuratura wojskowa wszczęła formalne śledztwo w sprawie zaginięcia dokumentów rachunkowych Wojskowych Służb Informacyjnych. Sejmowa speckomisja nie mogła bez nich rozliczyć budżetu WSI za 2006 r. - ostatniego roku ich działalności, gdy były pod kontrolą obecnego rządu.

- Sekularyzm w Turcji atakowany jest przez "ośrodki zła" - oświadczył szef tureckiej armii. Wojskowy miał na myśli umiarkowaną islamską partię AKP, której kandydat najprawdopodobniej jutro zostanie prezydentem państwa.

- Sprowadzanie do Polski bizonów i ich słaba kontrola stanowi zagrożenie dla żubrów. Ucieczka bizona z hodowli może oznaczać zarażenie żubrów nowymi chorobami. Może też dojść do niekontrolowanego krzyżowania się obu gatunków - podkreślają ekolodzy.

- Przygotowaliśmy dwa projekty ustaw dotyczące nieruchomości na ziemiach zachodnich - oznajmił minister sprawiedliwości. Według Zbigniewa Ziobry mają one pomóc Polakom w walce z roszczeniami Niemców.

Trzy ośmiolatki i ich o trzy lata starsza koleżanka włamały się do przedszkola we wsi Jurkowci w południowo-zachodniej Ukrainie i okradły je. Ich łupem padły zabawki: skakanki, piłki, hula-hop, farby i plastelina.

Wbrew zapowiedziom, byłe zakonnice z kazimierzowskiej klasztoru nie będą go musiały opuścić 5 września. Komornik zawiesił termin eksmisji, bo nie dostał pieniędzy na pokrycie jej kosztów.

Lider LPR Roman Giertych ma przeprosić wydawcę "Gazety Wyborczej" za sugestię, jakoby Agora SA brała udział w korupcyjnym procederze w związku z pozyskiwaniem w latach 2002-2004 pieniędzy z reklam m.in. Kulczyk Holding, Larchmont Capital, J&S i PKN Orlen.

W Kielcach powstanie Międzynarodowe Centrum Kultur. Budynek będzie równocześnie siedzibą Filharmonii Świętokrzyskiej - poinformował wicepremier Przemysław Gosiewski. Koszt przedsięwzięcia to 21,6 mln euro.