Najnowsze

Najnowsze

Po 2,5 godzinach zakończyła się konfrontacja zeznań Zbigniewa Ziobry i Andrzeja Leppera. Wychodząc z koszalińskiej prokuratury minister sprawiedliwości zapowiedział, że w poniedziałek przedstawi dowody, które "pokażą kto jest kłamcą i zdrajcą". TVP podaje, że będzie to nagranie spotkania Leppera z Ziobrą z 14 czerwca.

120 przedstawicieli palestyńskiego świata kultury i biznesu, pod egidą znanego milionera Muniba Masriego, ogłosiło zamiar utworzenia nowej partii politycznej, która odżegnywałaby się zarówno od Fatahu jak i Hamasu - donosi izraelski dziennik "The Jerusalem Post".

W hrabstwie Warwick, na autostradzie M40, zastrzelono w niedzielę motocyklistę. Na miejsce natychmiast przybył helikopter. Ratownicy nie potrafili jednak zapobiec obrażeniom powstałym w wyniku postrzału i mężczyzna zmarł - podaje telewizja Sky News.

"Sytuacja jest tragiczna. Przecież wiesz, jak my tam mieliśmy krucho dowodowo" - taki telefon kilka minut po samobójstwie Barbary Blidy miał odebrać od Zbigniewa Ziobro ówczesny szef MSWiA Janusz Kaczmarek. - To kłamstwo - mówi Ziobro.

Około godziny 13 służby ratownicze otrzymały wezwanie z kutra rybackiego znajdującego się 32km od Ustki. Pracujący na morzu mężczyzna najprawdopodobniej miał wylew. Do akcji natychmiast ruszył śmigłowiec ratowniczy W-3 RM „Anakonda” z 28 Eskadry Lotniczej w Gdyni.

Niedziela w wielu miejscach zapowiadała się na ładną, ale okazało się to złudne. Nagłe burze przeszły między innymi nad Warszawą i Gdańskiem. Jak pokazał nam nasz internauta z Gdańska ulice tam zamieniły się w prawdziwe potoki.

Ideą festiwalu jest nawiązanie do jednej z najstarszych polskich tradycji kulinarnych. Impreza ma na celu promowanie walorów staropolskiej kuchni wśród licznych turystów, którzy przybywają do Krakowa. Towarzyszą jej degustacje, kiermasze, występy artystyczne i konkursy. Restauratorzy rywalizują o przechodnie statuetki Kazimierza Wielkiego i św. Jacka z Pierogami.

Ponad dwie godziny trwała konfrontacja Andrzeja Leppera ze Zbigniewem Ziobro w koszalińskiej prokuraturze. Dotyczyła ich zeznań dotyczących przecieku w sprawie akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

Oficjalna strona internetowa Organizacji Narodów Zjednoczonych została w niedzielę rano zaatakowana przez hakerów. Zostawili oni komunikat, w którym apelują do Izraela i Stanów Zjednoczonych o zmianę polityki i "zaprzestanie mordowania dzieci".

Jaromir Netzel zaprzecza, by mówił Januszowi Kaczmarkowi o sprzeniewierzeniach w PZU na sumę 13 miliardów złotych. - Takie fakty nie są mi znane - napisał w oświadczeniu Netzel.

Znany aktor trafił do szpitala. W niedzielne popołudnie miał wypadek samochodowy na warszawskiej Pradze Północ. W jego auto uderzyło inne, prawdopodobnie po przejechaniu czerwonego światła - wynika z wstępnych ustaleń policji.

Bardzo nietypowy sposób nawilżania podmurówki wybrał specjalista odnawiający grób na Starym Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie. Ciekawostkę pokazujemy dzięki naszemu internaucie Andrzejowi Klapperze .

Choć mężczyźni patrzą na niego raczej z zawiścią niż zachwytem, garnitur Jamesa Bonda w swojej szafie na pewno chciałby mieć każdy. Męskie pragnienia postanowiła wykorzystać Vistula & Wólczanka i do swojej nowej kampanii reklamowej zaprosiła agenta 007 - Pierce Brosnana.