Najnowsze

Najnowsze

Dwa dni przed świętami staną pociągi. Na 22 grudnia maszyniści, konduktorzy i dyżurni ruchu zapowiedzieli strajk generalny na kolei. Chcą 50-procentowych podwyżek i straszą, że jak ich nie dostaną, ludzie będą mieli problemy z dojechaniem na święta do swoich rodzin.

Północnoafrykańskie skrzydło Al-Kaidy przyznało się do zamachu bombowego w Algierze, w którym zginęło prawdopodobnie aż 67 osób. Celem ataku było m.in. biuro Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców. Pośród ofiar może być nawet 11 pracowników ONZ.

Krakowski naukowiec znalazł sposób na miejskie korki. Najszybszą trasę przejazdu ustali program komputerowy, odbierający dane o ruchu autobusów i taksówek. Innowacyjne rozwiązania dla kierowców powstają także w Poznaniu i Warszawie – informuje "Dziennik Polski".

Co najmniej 23 osoby zginęły na amerykańskim środkowym wschodzie, gdzie czyniła spustoszenia burza lodowa. Z jej powodu trzeba było zamknąć największe lotnisko w stanie Iowa, a także odwołać wiele lotów w Chicago.

- PO nie chce niszczyć Radia Maryja, to oczywiste – zapewnił w "Magazynie 24 godziny" poseł Platformy Andrzej Czuma. - Problem w tym, dlaczego ktoś podnosi raban, gdy chce się sprawdzić czy 2 + 2 = 4 – dodał.

Wirus ptasiej grypy pojawił się wśród dzikiego ptactwa koło miejscowości Orneta na Warmii. W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zebrał się sztab kryzysowy.

- Minął już czas, gdy uważano, że prezydent pełni funkcje ozdobne - powiedział w programie "Kropka nad i" były wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal (PiS). Jego zdaniem, Lech Kaczyński powinien uczestniczyć w unijnym szczycie w Brukseli.

Ptasia grypa szaleje nie tylko w Polsce. Niemal 35 tysięcy kur padło od 5 grudnia na jednej z rosyjskich ferm drobiowych w obwodzie rostowskim. W Indonezji zmarła 92 ofiara tej choroby.

- Prezydent planuje udać się i do Lizbony, i do Brukseli - zapowiada Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta. Niewykluczone jednak, że nie pojedzie ani na podpisanie Traktatu ani na unijny szczyt, bo Donald Tusk odebrał zapowiedź jako ultimatum - albo obydwie wizyty, albo żadna. A premier prezydenta w Brukseli nie chce.

Zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego i nieudzielenia pomocy ofiarom usłyszał 32-letni Jacek B., podejrzany o potrącenie autem dwóch 18-latek w Swatach (Lubelskie). Mężczyzna był pijany.

- Niemcy twardo bronią interesów, a Tusk zbyt miękko negocjuje - tak Krzysztof Putra (PiS) ocenił wizytę premiera w Berlinie. W Magazynie 24 godziny mówił, że sprawa Gazociągu Północnego nie jest jeszcze rozstrzygnięta i "trzeba się o to bić". Były premier Leszek Miller radzi, żeby "pozbyć się złudzeń".

Dla relacji polsko-niemieckich są ważniejsze sprawy niż muzeum II wojny światowej - przekonuje Mariusz Kamiński z PiS, komentując wizytę premiera w Berlinie. -To źle, że Tusk podjął ten temat - wtóruje mu Karol Karski. Łagodniej ocenia Tuska LiD: - Idea muzeum jest dobra, ale nie ma większych szans na realizację - mówi Marek Borowski.

Rekord został pobity za czwartym razem. Mieszkająca w Wilnie malarka Giedre Bulotaite-Jurkuniene została oficjalnie uznana za autora i właściciela najmniejszego obrazu na Litwie. Jej dzieło ma zaledwie 1,5 mm x 1,5 mm.

Często operatorzy, żeby przywieźć ciekawe zdjęcia dzikich zwierząt, przeczesują sawanny i dżungle. Czasem jednak wyprawa do buszu nie jest potrzebna, bo "obiekt" - na przykład pająk - sam pcha się "na szkło".

Inspektor budowlany zdecydował o natychmiastowym zamknięciu gdańskiej hali Oliwia. Nie mogą odbywać się w niej żadne imprezy, nawet te zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Nadzór budowlany wydał swoją decyzję na kilka godzin przed popołudniowym przedstawieniem dla trzech tysięcy dzieci.

Zbigniew Wassermann, były minister-koordynator specsłużb, ma przeprosić Agorę - wydawcę Gazety Wyborczej za uznanie jej za część "układu" chroniącego ludzi władzy - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.