Najnowsze

Najnowsze

- To przeniesienie do Biura Bezpieczeństwa Narodowego haków, zasadzek, wnyków i wilczych dołów – tak Jerzy Wenderlich (SLD) skomentował przeprowadzkę Komisji Weryfikacyjnej. – Komisja jest autonomiczna i jej przewodniczący ma prawo do takich decyzji – bronił Karol Karski (PiS).

Dwóch Amerykanów i 31 innych cudzoziemców, a także 10 Irakiczyków aresztowały irackie siły bezpieczeństwa w związku z postrzeleniem w centrum Bagdadu niewinnej kobiety. To kolejny incydent z udziałem uzbrojonych obcokrajowców.

Oprócz ofert skierowanych do gimnazjalistów, na poznańskich Targach Edukacyjnych miała pojawić się jedna z hiphopowych gwiazd - zespół "52 Dębiec". Miała, dopóki urzędnicy nie zapoznali się z repertuarem zespołu...

- Należy zweryfikować dorobek pana Macierewicza i spółki – stwierdził w „Kropce nad I” Bronisław Komorowski. Marszałek Sejmu przeniesienie dokumentów Komisji Weryfikacyjnej uznał za „dziwne, ale zgodne z prawem”, zapowiedział jednak, że szef MON się temu przyjrzy.

Ilu ludzi czeka w kolejce na eutanazję? Dziennikarze "Superwizjera" TVN dotarli do szefa szwajcarskiego stowarzyszenia, które pomaga popełnić samobójstwo. Taka pomoc jest większości krajów zakazana, ale w Szwajcarii legalna.

Europoseł SdPl Dariusz Rosati zaprzeczył, że podjął zobowiązanie do współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL. Oświadczył, że nie pisał dla tych służb sprawozdań i raportów, ani nie wiedział o nadaniu mu pseudonimu "Buyer". Oświadczenie takiej treści zostało w poniedziałek umieszczone na stronie internetowej europosła.

Rząd USA i Unia Europejska poprosiły Polskę o pomoc w mediacji między gruzińskimi władzami a opozycyjnymi mediami - wynika ze słów szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego. 23 listopada do Tbilisi wybiera się prezydent Lech Kaczyński.

Nowy szef MON Bogdan Klich po raz kolejny zapewnił, że Polacy wycofają się z Iraku w 2008 roku, ale jeszcze dokładnie nie wiadomo kiedy. Żołnierze nie wyjadą jednak z Afganistanu, a 350 pojedzie na misję pokojową do Czadu.

Po historycznym zwycięstwie polskiej reprezentacji w meczu z Belgią już niedługo w Polsce może wybuchnąć "Ebi-mania". W małej miejscowości oddalonej o około 40 km od Gdańska - Subowidzu - jest chłopiec, dla którego wzorem jest właśnie "Ebi".

Czterech podejrzanych w sprawie korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu wyszło na wolność – ustalił „Wprost”. Powodem zwolnienia miało być zbyt lakoniczne uzasadnienie aresztu przez Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów. Zatrzymany w tej samej sprawie pozostaje podejrzany były minister sportu Tomasz Lipiec.

- Mieliśmy rację mówiąc, że należy całkowicie otworzyć akta IPN. Teraz możemy dawać wiarę tylko tej stronie, z którą się zgadzamy ideowo, a nie w oparciu o fakty - stwierdziła w Magazynie "24 godziny" Julia Pitera z PO. IPN dziś opublikowało część swoich katalogów m.in. o szefach NIK, NBP, KRRiT oraz europosłach.

Szef MON Bogdan Klich zapowiada, że wyciągnie konsekwencje wobec szefa kontrwywiadu wojskowego Antoniego Macierewicza. Chodzi o nadzorowanie przez podległą Macierewiczowi służbę przewożenia dokumentów Komisji Weryfikacyjnej b. WSI do budynku Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

- W tych dokumentach prawdziwe jest tylko moje nazwisko, data urodzenia i imiona rodziców. Nie współpracowałem z bezpieką - zapewnił w TVN24 Marek Siwiec. To reakcja na opublikowane dziś katalogi IPN, w których europoseł figuruje jako TW "Jerzy".

Do prokuratury dotarła ekspertyza niemieckiego specjalisty, która wyklucza możliwość zabicia pacjenta przez Mirosława G. - donosi "Newsweek". Według tygodnika, kardiochirurg nie zostanie więc oskarżony o zabójstwo.

Jezus medytujący w buddyjskim klasztorze, zgłębiający tajemnice hinduizmu i potępiający system kastowy? Czemu nie - jak pisze brytyjski "The Guardian", Hollywood zabiera się właśnie za ekranizację "zaginionych lat" Jezusa.

Nawet dwie trzecie osób zabitych w afgańskim Baghlan to ofiary strzelaniny, a nie bomby, którą zdetonował wtedy zamachowiec samobójca - wynika z raportu ONZ. 6 listopada, w największym do tej pory ataku na cywilów, zginęło prawie 80 ludzi, a ok. 100 odniosło obrażenia.

W Wielkiej Brytanii właściciele psów będą mogli podarować swoim pupilom niecodzienny prezent. Jedna z londyńskich perfumerii rozpoczęła sprzedaż wody toaletowej... dla psów.

Festiwal miłości czołowych polityków europejskich do Stanów Zjednoczonych, jakiego byliśmy świadkami w ostatnich tygodniach,  stawia nowe wyzwania przed polską polityką zagraniczną w momencie zaawansowanego transferu władzy. Wolę utrzymywania specjalnych stosunków z Waszyngtonem deklarowali kolejno prezydent Francji, kanclerz Niemiec i  premier Wielkiej Brytanii.  Nicolas Sarkozy, Angela Merkel i Gordon Brown w dążeniu do zacieśnienia więzów z Ameryką stanęli do swoistego wyścigu o względy Stanów Zjednoczonych. Wnioski z euro-amerykańskiego pokazu braterstwa i współpracy są zaskakujące.

Poznański sąd okręgowy zadecydował o aresztowaniu Beaty Sawickiej na trzy miesiące. Była posłanka uniknie aresztu, jeśli wpłaci poręczenie majątkowe w wysokości 300 tys. złotych. Sawicka ma na to 7 dni.