Najnowsze

Najnowsze

Zapytani Polacy nie chcą kontynuacji misji w Iraku i Afganistanie. Większość oczekuje też, że polski rząd przeprosi naród afgański za śmierć cywilów z rąk polskich żołnierzy – wynika z badań ARC Rynek i Opinia na zlecenie „Polski”.

Krakowscy kombatanci rozpoczynają walkę o zwolnienie z aresztu szeregowych żołnierzy, aresztowanych w związku z masakrą ludności cywilnej w Afganistanie - donosi "Super Ekspress"

Dawni działacze Porozumienia Centrum (dziś związani z PiS) przed wyborami pozbyli się części majątku, który zdobyli w latach 90. Sprzedali dotychczasową siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie - ujawnia "Polska".

Polacy nie chcą kontynuacji misji w Iraku i Afganistanie. Większość z nas oczekuje też, że polski rząd przeprosi naród afgański za śmierć cywilów z rąk polskich żołnierzy – wynika z ankietprzeprowadzonych w ostatnich trzech dniach na zlecenie „Polski”.

Okazuje się, że na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno! W Wielkiej Brytanii odbył się ślub najprawdopodobniej najstarszej na świecie pary młodej - 96-letniego Jamesa i 85-letniej Peggy.

Prawo i Sprawiedliwość planuje dać nowemu rządowi sto dni względnego spokoju - pisze "Dziennik". Do początku marca Jarosław Kaczyński rzadko będzie pojawiał się w mediach. - Musi odpocząć, by potem z nowymi siłami stanąć na czele antyrządowej artylerii - wyjaśnia gazecie jeden z jego współpracowników.

Władze kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska zapowiedziały publiczne dochodzenie w sprawie śmierci Polaka śmiertelnie porażonego paralizatorem elektrycznym przez kanadyjskich policjantów na lotnisku w Vancouverze 14 października.

Honorowym gościem obchodów 10. urodzin Carrefoura będzie były prezydent Lech Wałęsa. Za wystąpienie otrzyma sowite wynagrodzenie - zapowiada "Życie Warszawy".

Widzimy potrzebę objęcia spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych państwowym nadzorem - mówi "Parkietowi" Jakub Szulc, poseł PO, jeden z jej specjalistów od rynku finansowego.

Organizacja Narodów Zjednoczonych zapowiedziała, że pomoc ludziom dotkniętym katastrofą w Czarnobylu powinna skupić się na odbudowie pewności siebie mieszkańców skażonych regionów, a nie ciągłym traktowaniu ich jak ofiary wybuchu.

Poniedziałek, 19 listopada 21:00- Manipulacja środowisk, które czerpały korzyści majątkowe ze współpracy z WSI - tak szef Komisji Weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych Jan Olszewski ocenia medialne informacje o nocnym wywożeniu dokumentów komisji. - To przeniesienie do Biura Bezpieczeństwa Narodowego haków, zasadzek, wnyków i wilczych dołów – komentuje słowa Olszewskiego jeden z gości Magazynu 24 Jerzy Wenderlich .

Z najnowszego badań ankietowych wynika, że polskie nastolatki coraz mniej piją, rzadziej palą, nie tak chętnie sięgają po narkotyki - pisze "Rzeczpospolita". Dotąd było odwrotnie - za każdym razem wyniki ankiet były bardziej alarmistyczne.

W Wilnie zwrócono Polakom zaledwie 15 proc. należnej im ziemi, na Wileńszczyźnie - 50 proc., w Kownie - jakieś 40 proc. Tam, gdzie mieszka najwięcej Polaków, jest najniższy procent zwróconej ziemi, gdyż są to najbardziej wartościowe grunty - pisze "Nasz Dziennik".

Około dwudziestu posłów chce "wyciągnąć" Platforma Obywatelska z grona parlamentarzystów PiS - twierdzi "Nasz Dziennik".

Członkowie PiS muszą się wyspowiadać, co mieli na ulotkach wyborczych, plakatach i co mówili w mediach podczas kampanii. Trwa partyjne śledztwo w sprawie przegranych wyborów - ujawnia "Metro".

Co robić z nieodpowiedzialnymi turystami, którzy wychodzą w góry zupełnie nieprzygotowani albo co gorsze – pijani? TOPR i GOPR nie mają dzisiaj żadnych szans na wyegzekwowanie kosztów ich ratowania. A prawo pozostaje bezsilne - ocenia "Dziennik Polski".

Z najnowszego badania ESPAD wynika, że nastolatki coraz mniej piją, rzadziej palą, nie tak chętnie sięgają po narkotyki - podaje "Rzeczpospolita".