Najnowsze

Najnowsze

Być może na grudniowy szczyt Unii pojadą premier Donald Tusk i prezydent Lech Kaczyński. - Nie jest to praktyka standardowa, ale nie będziemy kruszyć kopii o takie rzeczy. (...) Jeśli pan prezydent czuje potrzebę obecności na tym szczycie, to proszę bardzo - powiedział w radiowej "Trójce" Sławomir Nowak.

Sepsa była przyczyną śmierci 57-letniego lekarza, który zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. O życie walczy inny 21-letni pacjent tego szpitala, u którego stwierdzono tę chorobę.

Nicholas Jake Barton, prawnuk słynnego premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla przyznał się przed australijskim sądem do udziału w aferze narkotykowej. Grozi mu 20 lat więzienia.

Prawosławny ksiądz ze wsi Nikolskoje bezskutecznie próbował przekonać członków sekty, którzy w wykopanej przez siebie pieczarze czekają na "dzień sądu ostatecznego", do opuszczenia jaskini. - Wypuście przynajmniej dzieci - apelował duchowny.

Nostalgiczne dźwięki fado - muzyki, której nazwę tłumaczy się jako przeznaczenie - zabrzmią dziś w Sali Kongresowej. Misia, portugalska artystka o polskim pseudonimie, zaśpiewa w Warszawie.

Dziś cała Ukraina, zgodnie z dekretem prezydenta Wiktora Juszczenki, pogrążona jest w żałobie po górnikach, którzy zginęli w wybuchu metanu w kopalni w Doniecku. Lista ofiar katastrofy nie jest zamknięta - do tej pory jest na niej 88 nazwisk.

Podczas exposé premiera Donalda Tuska w Sejmie nie będzie obecny prezydent Lech Kaczyński. W tym czasie głowa państwa będzie przebywać z wizytą w Gruzji - podaje gazeta.pl.

"Odpowiedzialność w biznesie" - z takim wykładem wystąpi przed pracownikami sieci supermarketów Carrefour były prezydent Lech Wałęsa. Ale według "Życia Warszawy", legenda Solidarności i szefostwo sieci różnią się co do jednego, ile taki występ kosztuje.

Zapytani Polacy nie chcą kontynuacji misji w Iraku i Afganistanie. Większość oczekuje też, że polski rząd przeprosi naród afgański za śmierć cywilów z rąk polskich żołnierzy – wynika z badań ARC Rynek i Opinia na zlecenie „Polski”.

Krakowscy kombatanci rozpoczynają walkę o zwolnienie z aresztu szeregowych żołnierzy, aresztowanych w związku z masakrą ludności cywilnej w Afganistanie - donosi "Super Ekspress"

Dawni działacze Porozumienia Centrum (dziś związani z PiS) przed wyborami pozbyli się części majątku, który zdobyli w latach 90. Sprzedali dotychczasową siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie - ujawnia "Polska".

Polacy nie chcą kontynuacji misji w Iraku i Afganistanie. Większość z nas oczekuje też, że polski rząd przeprosi naród afgański za śmierć cywilów z rąk polskich żołnierzy – wynika z ankietprzeprowadzonych w ostatnich trzech dniach na zlecenie „Polski”.

Okazuje się, że na prawdziwą miłość nigdy nie jest za późno! W Wielkiej Brytanii odbył się ślub najprawdopodobniej najstarszej na świecie pary młodej - 96-letniego Jamesa i 85-letniej Peggy.

Prawo i Sprawiedliwość planuje dać nowemu rządowi sto dni względnego spokoju - pisze "Dziennik". Do początku marca Jarosław Kaczyński rzadko będzie pojawiał się w mediach. - Musi odpocząć, by potem z nowymi siłami stanąć na czele antyrządowej artylerii - wyjaśnia gazecie jeden z jego współpracowników.

Władze kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska zapowiedziały publiczne dochodzenie w sprawie śmierci Polaka śmiertelnie porażonego paralizatorem elektrycznym przez kanadyjskich policjantów na lotnisku w Vancouverze 14 października.

Honorowym gościem obchodów 10. urodzin Carrefoura będzie były prezydent Lech Wałęsa. Za wystąpienie otrzyma sowite wynagrodzenie - zapowiada "Życie Warszawy".

Widzimy potrzebę objęcia spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych państwowym nadzorem - mówi "Parkietowi" Jakub Szulc, poseł PO, jeden z jej specjalistów od rynku finansowego.