Najnowsze

Najnowsze

Marszałek Sejmu Ludwik Dorn domaga się sprostowania uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy lustracyjnej – dowiedział się tygodnik "Wprost".

Gruzińskie siły ostrzelały w środę rosyjski samolot, który naruszył przestrzeń powietrzną kraju - poinformowało w piątek gruzińskie MSW.

200 tys. begonii potrzebnych było, aby ściągnąć turystów do osiemnastowiecznego zamku w Senefee w Belgii. Wolontariusze ułożyli tam z płatków kwiatowy dywan o powierzchni prawie 1,5 tys. metrów kwadratowych.

Stanisław Łyżwiński zasłabł podczas przesłuchania w łódzkiej prokuraturze. Zanim w asyście policji został przewieziony do szpitala MSWiA w Łodzi, śledczy postawili mu siedem zarzutów w sprawie tzw. seksafery.

W ciągu ostatniego roku brytyjska policja i media odnotowały wzrost liczby Polaków, którzy stanęli przed sądami w związku z wykroczeniami drogowymi. Anglicy przypominają m.in. o obowiązkowych ubezpieczeniach.

Już pięć osób jest aresztowanych, 11 objęto dozorem policyjnym, a 19 zatrzymanym postawiono zarzuty. To dotychczasowy bilans efekt policyjnej akcji przeciwko osobom ściągającym i rozpowszechniającym pornografię w internecie.

- Ministerstwo sprawiedliwości, CBA i ABW naruszyły swoje obowiązki - uznała po ponownym przesłuchaniu Janusza Kaczmarka sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych. Speckomisja chce też powołania dwóch komisji śledczych ds. zbadania akcji CBA w ministerstwie rolnictwa i okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Mecenas Leszek Piotrowski, pełnomocnik rodziny Blidów domaga się przesłuchania osób publicznych wypowiadających się w mediach na temat afery węglowej i okoliczności śmierci Barbary Blidy. Na "liście" adwokata jest m.in. Jarosław Kaczyński.

Wiadomości dla niesłyszących w telewizji "ParadiseTV" szokują codziennie tysiące Japończyków. Ale bynajmniej nie dlatego, że obnażają nieprawidłowości, których nie wytropiły inne telewizje. Jedyne co stacja obnaża to... własne pracowniczki.

- To tylko spekulacje - tak były prezydent Aleksander Kwaśniewski skomentował swój wczorajszy wywiad dla agencji Reutera, w którym mówił o możliwości powstania w nowym Sejmie koalicji LiD - PO. Nie wykluczył jednak jej powstania.

Bez powodzenia zakończyło się w tureckim parlamencie drugi głosowanie nad wyborem nowego prezydenta. Wszystko wskazuje jednak na to, że w trzeciej turze Abdullah Gul zostanie wreszcie głową państwa.

Byłe betanki, które od dwóch lat okupują klasztor w Kazimierzu Dolnym do 4 września mają czas na jego opuszczenie. Jeśli tego nie zrobią, następnego dnia do działania przystąpi komornik.

Policja w Olsztynie dziękuje internautom tvn24.pl za wysyłane przez nich filmy z "białego szkwału" na Mazurach. Nagrania ułatwiają ratownikom lokalizację miejsc, gdzie wywróciły się łodzie, a co za tym idzie pomagają w poszukiwaniach zaginionych

Jarosław Kaczyński potwierdził, że głosowanie nad samorozwiązaniem Sejmu odbędzie się 7 września. Wcześniej posłowie PiS mówili, że może się to stać jeszcze dziś.