Najnowsze

Najnowsze

Wieczór w kameralnym klubie, przy dobrym jazzie i w nieprzypadkowym towarzystwie... To było możliwe codziennie w warszawskim Akwarium. Było, bo siedem lat temu to kultowe miejsce zniknęło z mapy wieczornych imprez.

- Kaczyński i Tusk są w jednym układzie i chcą zamieść aferę CBA pod dywan - oskarża Szymon Pawłowski z LPR i domaga się: -Ten rząd powinie ustąpić.

Wieczór w kameralnym klubie, przy dobrym jazzie i w nieprzypadkowym towarzystwie... To było możliwe codziennie w warszawskim Akwarium. Było, bo siedem lat temu to kultowe miejsce zniknęło z mapy wieczornych imprez. Wieloletnie dobre wspomnienia nie poszły jednak na marne i w końcu klub Akwarium wznowił działalność. Ten sam Mariusz Adamiak zapewnia jakość artystycznych występów, ci sami stali bywalcy delektują się prawdziwym jazzem. Zmieniło się miejsce, ale nie ludzie i atmosfera.

Skoki ze spadochronem z najwyższych budynków kraju z okazji uczczenia 50 rocznicy odzyskania niepodległości? Czemu nie! Miłośnikom sportów ekstremalnych zezwoliły na to władze Malezji, która 31 sierpnia obchodzi święto niepodległości.

Bojownicy Talibanu zgodzili się na zwolnienie 19 południowokoreańskich zakładników, przetrzymywanych w Afganistanie od ubiegłego miesiąca. Zgoda ta ma być wynikiem porozumienia zawartego przez talibów z delegacją władz Korei Południowej.

Panie premierze, koniec z pańskimi rządami, koniec bałaganu - takie słowa skierował w stronę premiera Kaczyńskiego lider PO Donald Tusk otwierając posiedzenie Rady Krajowej tej partii. - To czcze gadanie - odpowiada PiS.

Jeśli 24-sekundowy fragment sławnej rozmowy Lepper - Ziobro, który ujawniły - za zgodą ministra sprawiedliwości - "Fakty", miał podważyć wiarygodność Kaczmarka i Leppera a jednocześnie oczyścić z zarzutów Ziobrę, to moim zdaniem nie stało się ani jedno, ani drugie. Przeciwnie, po jego wysłuchaniu mam coraz więcej wątpliwości i zasadnicze pytanie o wiarygodność: tyle że nie Kaczmarka i Leppera, ale ministra Ziobry.

W gdańskiej Hali Olivia rozpoczęła się konwencja polityczna PiS-u. Miało na niej pojawić się około siedmiu tysięcy zwolenników i członków partii.

Były premier Francji i przewodniczący Komisji Europejskiej, ekonomista Raymond Barre, zmarł tej nocy w szpitalu w Val-de Grâce - poinformowała jego rodzina. Miał 83 lata.

Polska przed rządami premiera Kaczyńskiego przypominała "wielkiego ospałego żubra". Dopiero premier obudził Polskę i pchnął ją do przodu - uważa Jarosław Marek Rymkiewicz.

- Materiał obnaża wiele złych mechanizmów działających w naszym kraju. Nie jestem z natury lękliwy, ale po nocnym czytaniu boję się o Polskę - wyznał TVN24 Bronisław Komorowski.

Pod rządami Platformy Obywatelskiej Centralne Biuro Antykorupcyjne przetrwa. - To służba potrzebna Polsce i na pewno ją utrzymamy – deklaruje w rozmowie z "Wprost" Jan Rokita.

- Skróty obejmują nie więcej, niż około pół strony znormalizowanego maszynopisu - przyznał w oświadczeniu rzecznik marszałka Sejmu Witold Lisicki. To odpowiedź na wątpliwości, że stenogram ze spotkania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka z komisją ds. służb specjalnych został skrócony.

Wstrząśnięci posłowie opozycji, żądający natychmiastowej dymisji ministra sprawiedliwości, zdegustowany sojusznik rządu i niezłomnie odrzucający wszelkie posądzenia posłowie PiS - tak zakończyło się nocne posiedzenie Sejmu z lekturą tajnych stenogramów.

Deska, latawiec i woda - oto prosta recepta na skomplikowaną zabawę. Pasjonatów kitesurfingu jest coraz więcej - nawet w Wielkiej Brytanii, gdzie pogoda raczej nie sprzyja "plażowym" zabawom.

Były dyktator Panamy, gen. Manuel Noriega, wkrótce wyjdzie z amerykańskiego więzienia, gdzie odsiaduje wyrok za narkotyki. Ale sąd w Miami odrzucił jego prośbę, aby mógł wrócić do ojczyzny. To oznacza, że może trafić na ławę oskarżonych we Francji.

Tak odpowiadali politycy PiS i PO pytani, czy dojdzie do rozwiązania parlamentu 7 września - pisze "Gazeta Wyborcza". "Taka była umowa" - powiedział premier Jarosław Kaczyński na konferencji w Warszawie. Odniósł się do porozumienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego z szefem PO Donaldem Tuskiem.