Najnowsze

Najnowsze

Mieszkańcy miasteczka Totnes w południowo-zachodniej Anglii wprowadzają w życie niezwykły projekt. Zamierzają stać się samowystarczalni i przekształcają swoje miasto w bardziej przyjazne środowisku.

Polki nie mogą mieć głodowych emerytur. A na pewno mniej na nie odłożą, bo mniej zarabiają, a poza tym rodzą dzieci - tłumaczy PO. Dlatego rząd chce obciąć emerytury mężczyznom i podwyższyć kobietom, informuje "Gazeta Wyborcza".

Miesiąc po wyborach w Polakach rośnie nadzieja. Już połowa z nas wierzy, że Polska Tuska (i Pawlaka) będzie "uczciwsza, sprawiedliwsza i życzliwsza ludziom" - co było przecież definicją IV RP. Jeszcze więcej (57 proc.) ufa, że rząd PO-PSL będzie sprawniejszy niż wszystkie poprzednie, informuje "Gazeta Wyborcza".

Rząd Donalda Tuska pracuje nad pakietem zdecydowanych oszczędności w administracji państwowej. "Dziennik" dotarł do zarysów tego planu: to ostre cięcia w kancelariach Sejmu, Senatu oraz prezydenta, wielomilionowe odchudzanie budżetów na administrację rządową i zmniejszenie planowanych podwyżek płac dla urzędników. W sumie ma to dać ok. 4 mld zł.

"Dziennik" twierdzi, że wniknął w szczegóły tajnego aneksu do raportu o WSI. Pisze, że jego autorzy chcą udowodnić istnienie "układu", o którym stale mówi PiS.

- Przez ostatnie dwa lata źle się działo w wymiarze sprawiedliwości. Dlatego przyjąłem propozycję - mówi "Rzeczpospolitej" minister sprawiedliwości prof. Zbigniew Ćwiąkalski. Zapowiada, że będzie chciał reformować prawo inaczej niż jego poprzednik.

Politycy PO chcą obniżyć koszty ponoszone przez pracodawców. Dzięki zmniejszeniu liczby dni, za które przy chorobie pracownika płaci jego szef, właściciele firmy mogą oszczędzić nawet miliard złotych rocznie.

"Nie może być tak, że funkcjonariusze chodzą po ministerialnych pokojach z kopertą i sprawdzają, kto weźmie", mówi minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski, w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Najpopularniejsza roztańczona para w Polsce - Kasia Cichopek i Marcin Hakiel - chce mieć dzieci. - Nie ukrywam, że marzymy o powiększeniu rodziny - powiedziała "Faktowi" Kasia. - Ale ponieważ jestem tradycjonalistką, najpierw będzie ślub - zapowiada.

Był Shrek, Scooby Doo oraz wiele innych postaci z bajek... Jak co roku, w Nowym Jorku zorganizowano paradę z okazji Święta Dziękczynienia.

Majątek zatrzymanego przez niemiecką policję eks-senatora Henryka Stokłosy nie trafi pod młotek. Powoli przejmują go synowie biznesmena.

Wstrząsające wyznanie maszynisty kolejowego publikuje "Super Express". 57-letni Sławomir Świątkowski ponad połowę swojego życia przepracował na kolei. Prowadząc pociągi, przejechał ponad milion kilometrów, był katem dla 12 samobójców i 3 ofiar wypadków.

Plan jest taki, żeby tnąc wydatki kancelarii parlamentu, prezydenta i resortów zaoszczędzić w budżecie na 2008 rok 4 mld zł - pisze "Dziennik". Oszczędności mają być podzielone na zmniejszenie o 1,5 mld deficytu budżetowego i podwyżki dla nauczycieli.

"Ciąża nie może być dłużej chorobą. Najwyższy czas zmienić przepisy", apeluje Marek Trzciński, senator PO ze Zduńskiej Woli. Uważa, że przedsiębiorcy nie powinni płacić pracownicom spodziewającym się potomstwa, za zwolnienia wypisywane po to, by mogły kilka dni odpocząć. W zamian proponuje specjalne urlopy finansowane przez budżet państwa.

W przepisach prawa znaczenie ma każda kropka i każdy przecinek, podkreśla "Polska" i przypomina, że do historii przeszło już osławione „lub czasopisma” – fragment zdania usunięty z projektu nowelizacji Ustawy o radiofonii i telewizji, po to, by spółka Agora nie mogła kupić telewizji.

Ponad połowa Polek wstydzi się tematów związanych z życiem seksualnym. Jedna trzecia nie chce rozmawiać o chorobach kobiecych i psychicznych. Tematami tabu są też zdrada małżeńska, rozwód, choroba nowotworowa (czy w ogóle stan zdrowia), a nawet... wiara.

Lecący na łeb kurs dolara zachęcił Polaków. Miesiąc przed świętami wypatrują w internecie prezentów z USA. Także luksusowych - auto o 50 tys. zł tańsze robi wrażenie, prawda? - retorycznie pyta "Metro".

Czwartek, 22 listopada 21:00Wznowienia dialogu z Rosją chce nowy minister spraw zagranicznych - Radosław Sikorski. Pierwsze rozmowy pomiędzy krajami miałyby dotyczyć między innymi rozmieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Według Aleksandra Szczygło, byłego ministra obrony narodowej taka współpraca i tak nie przyniesie żadnych rezultatów.

"Nasz Dziennik" twierdzi, że dziennikarze "Superwizjera" TVN zaatakowali i obrzucili wulgarnymi wyzwiskami lecącego do Urugwaju o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, oraz posłankę do Parlamentu Europejskiego Urszulę Krupę.