Najnowsze

Najnowsze

- Stawię się przed sejmową komisją śledczą w sprawie śmierci Barbary Blidy - zapowiedział Jarosław Kaczyński w "Dzienniku". Zastrzegł jednak, że ostateczna decyzja będzie zależała od treści uchwały powołującej komisję, bo teraz "uchwała z góry zakładała jego winę".

Donald Tusk leci z jednodniową wizytą do Niemiec. Premier ma rozmawiać z kanclerz Angelą Merkel i prezydentem Horstem Koehlerem, m.in. o Gazociągu Północnym i muzeum II wojny światowej. Nie wiadomo jednak, co o tych planach myśli polski prezydent, bo wynik wczorajszego spotkania Tusk-Kaczyński pozostaje tajny.

W wywiadzie udzielonym "Dziennikowi" były premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że stawi się przed komisją sejmową ds. śmierci Barbary Blidy, o ile uchwała ją powołująca będzie miała odpowiednią treść.

Zdaniem Unii Europejskiej w polskich stacjach telewizyjnych jest za dużo reklam. Jak twierdzi "Gazeta Wyborcza", jest to tyleż przekleństwo dla nadawców, co dobra wiadomość dla oglądających.

Mniej niż 35 sekund - tyle zajęło Centralnej Agencji Wywiadowczej wydobycie informacji od czołowego członka Al-Kaidy Abu Zubajda. O tym, że czas przesłuchania był tak krótki, zdecydowały użyte podczas niego metody.

W poniedziałek, George Bush, wziął udział w kolejnym, acz uroczystym, dniu święta Chanuka. W ten sposób oddał cześć Danielowi Pearl'owi. Dziennikarzowi pochodzenia żydowskiego, który został uprowadzony a potem zamordowany w Pakistanie.

Co najmniej pół miliona kurczaków z Sadłowa na Mazowszu trzeba będzie zabić w najbliższych godzinach, by powstrzymać rozprzestrzenianie się ptasiej grypy, poinformował Polskie Radio starosta powiatu żuromińskiego Janusz Welenc.

Resort środowiska szuka sposobu, który pozwoliłby odebrać fundacji o. Tadeusza Rydzyka dotację 15 mln zł na odwierty w poszukiwaniu wód geotermalnych w okolicach Torunia - pisze "Polska".

"Gazeta Wyborcza" donosi, że Marszałek Senatu poprosił MSZ, by w trakcie jego wizyty w Argentynie ambasador RP w Buenos Aires został odsunięty od delegacji. Gazeta dodaje, że ambasador zamierza poskarżyć się prezydentowi.

- Ostatnio głośno jest o ludziach ze środowisk uniwersyteckich, którzy donosili na swoich kolegów i postanowiliśmy to ze sobą połączyć – tak w Życiu Warszawy, jeden z twórców studenckiego portalu Cratta.pl, tłumaczy kontrowersyjną inicjatywę.

Prezydent Lech Kaczyński poleci z krótką, roboczą wizytę do Czech, podczas której spotka się z prezydentem Vaclavem Klausem.

"Na układy nie ma rady" - pod takim tytułem Nasz Dziennik donosi, że zdymisjonowany za "uchybienia w sposobie gospodarowania środkami publicznymi" prokurator Józef Niekrawiec zostanie szefem Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu.

Pod wieżą Eiffla i na ulicach Nowego Jorku... Przy świetle żarówki i z głową w chmurach - dzięki multimedialnym wizualizacjom i genialnemu głosowi legenda Woodstock Joe Cocker zabrał tych, którzy przybyli na jego warszawski koncert w niezwykłą podróż po "swoich" miejscach, wspomnieniach i muzyce.

Przed dwoma dniami został nominowany do nagrody Grammy, a wieczorem dał doskonały koncert w Sali Kongresowej. Freddy Cole, pianista i wokalista, który przez długi czas pozostawał w cieniu swojego legendarnego brata Nata, po latach udowadnia, że sam też zasługuje na miano króla wokalnego jazzu.

Libański parlament ponownie odroczył wybór prezydenta kraju, tym razem do 17 grudnia - poinformował w poniedziałek przewodniczący parlamentu Nabih Berri. To już ósme odroczenie głosowania od zakończenia kadencji Emila Lahuda.

PiS zamierza udowodnić przed sejmową komisją ds. służb specjalnych, że płk. Andrzej Kowalski został bezprawnie odwołany z funkcji p.o. szefa Służb Kontrwywiadu Wojskowego - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

18 lat po upadku komunizmu aż 60 proc. Polaków wciąż uważa, że powinno się rozliczyć zbrodnie z okresu PRL, przeciwnego zdania jest co trzeci Polak (34 proc.).