Najnowsze

Najnowsze

Dwa delfiny pojawiły się w sobotę rano na wodach Zatoki Gdańskiej. Mogą to być te same zwierzęta, które widziano w Bałtyku już wcześnej.

Ruchoma Aleja Gwiazd ruszyła we Wrocławiu. Mieszkańcy miasta mogą głosować, kto zostanie uhonorowany specjalnym złotym miejscem w tramwaju gwiazd. Wrocławianie już wybrali pierwszą z nich.

Informacje, które przekazał mi Janusz Kaczmarek są przerażające - tak Roman Giertych podsumował w TVN24 swoją rozmowę z byłym szefem MSWiA. Zdymisjonowany komendant główny policji Konrad Kornatowski zapewnił z kolei w "Newsweeku", że Kaczmarek mówi prawdę.

Blisko stu pracowników parków narodowych z całej Polski pikietuje przy Zakopiance w miejscowości Skomielna Biała. Żądają podwyżki płac.

200 osób pracowało przy zrobieniu największej, jak się uważa, kanapki świata. "Przekąska" ma 43 metry długości i waży 700 kg.

W Sejmie pojawiła się alternatywa dla wcześniejszych wyborów. Członkowie Koła Ludowo-Narodowego chcą zostać koalicjantem PiS i zakończyć kadencję w ustawowym terminie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Bawarski sąd zezwolił na manifestację niemieckiej skrajnej prawicy z okazji rocznicy śmierci zastępcy Hitlera, Rudolfa Hessa w Graefenbergu. To jedyna miejscowość, w której demonstracja odbędzie się legalnie.

Wicedyrektor Agencji Informacyjnej TVP Patrycję Kotecką na forach internetowych wychwalają pracownicy resortu sprawiedliwości. To dobra znajoma ministra Ziobry - zwraca uwagę "Dziennik".

Do parlamentu trafiły trzy projekty ustaw, które mają uchronić Polaków przed roszczeniami majątkowymi Niemców, którzy przed laty wyjechali z Polski, a teraz ubiegają się o zwrot pozostawionych wówczas nieruchomości - pisze "Rzeczpospolita".

Choć wygląda jak żywcem wyjęta z powieści science-fiction, jest zupełnie prawdziwa. Japończycy wymyślili klimatyzowaną kurtkę.

W warszawskim Teatrze Na Woli rozpoczyna się w sobotę VII edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. – Zaprezentujemy różne nurty tej sztuki, również takie, które czerpiąc z klasycznej pantomimy przekraczają jej dotychczasowe granice - powiedział portalowi tvn24.pl dyrektor imprezy, Bartek Ostapczuk.

Huragan Dean, który przeszedł nad Morzem Karaibskim, zwiększył siłę i otrzymał kolejną, czwartą kategorię w pięciostopniowej skali. Wiatr osiąga nawet 230 kilometrów na godzinę - poinformowało amerykańskie Krajowe Centrum Huraganów.

Trwa święto ceramiki w Bolesławcu. W ramach uroczystości zorganizowano dość nietypową paradę. Ulicami miasta przeszli wielbiciele glinianych wyrobów. Najpierw jednak wzięli kąpiel... w glinie.

Stowarzyszenia Prokuratorów RP oskarżało ministra sprawiedliwości o łamanie zasady prokuratorskiej niezależności. Szef Stowarzyszenia Krzysztof Parulski za apel o nieuleganie politycznym naciskom zeznawał nawet w warszawskiej wojskowej Prokuraturze Okręgowej.

Tysiące dzieci ze wsi mogą stracić przedszkole, bo PiS zapomniał uchwalić ustawę, którą sam napisał. Chodzi o małe, wiejskie przedszkola, dofinansowywane z pieniędzy samorządów oraz środków Unii Europejskiej na wyrównywanie szans edukacyjnych.

Tysiące dzieci ze wsi mogą stracić przedszkole, bo PiS zapomniał uchwalić ustawę, którą sam napisał. Chodzi o małe wiejskie przedszkola, dofinansowywane z pieniędzy samorządów oraz środków Unii Europejskiej na wyrównywanie szans edukacyjnych.

Już 19 września Sąd Najwyższy rozstrzygnie, czy ponownie wyda nakaz aresztowania wobec stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej.

Już 19 września Sąd Najwyższy rozstrzygnie, czy ponownie wyda nakaz aresztowania wobec stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej.