Najnowsze

Najnowsze

Kolejny pożar na Dolnym Śląsku. Strażacy starają się ugasić stolarnię w Jeleniej Górze. Zakład przylega do budynku mieszkalnego z którego ewakuowano już lokatorów. Nikt nie ucierpiał. Jak informują internauci tvn24.pl ogień jest widoczny z kilkunastu kilometrów

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 stopnia nawiedziło rano Sumatrę w Indonezji. Tamtejsze służby meteorologiczne informują, że nie ma ryzyka tsunami. Brak również doniesień o ofiarach. Istnieje ryzyko wstrząsów wtórnych.

Zbigniew Wassermann apelował w TVN24 do PO, by nie próbowała ona wpływać na rozlokowywanie przedstawicieli PiS w organach Sejmu. Odniósł się w ten sposób do sprzeciwu Platformy wobec kandydatury Antoniego Macierewicza na członka sejmowej komisji do spraw służb specjlalnych. Tymczasem Stefan Niesiołowski z PO podkreślał, że stanowisko jego partii w tej sprawie jest jasne, a Macierewicz - w jego ocenie - to notoryczny oszczerca.

Po ciężkiej nocy walki z żywiołem strażakom tylko częściowo udało się opanować ogień, który wybuchł w rejonie Malibu w Kalifornii. Płomienie objęły już 1,8 tys. hektarów, zniszczyły 51 domów, a 27 kolejnych poważnie uszkodziły.

Przez ulice kanadyjskich miast przemaszerowały pokojowe, kilkutysięczne demonstracje Kanadyjczyków i Polaków wzburzonych śmiercią Roberta Dziekańskiego. Polak zmarł po tym, jak został porażony paralizatorem przez policjantów na lotnisku.

- Nazad! Nazaaaad! - tak 177 lat temu oficer nakazywał żołnierzom wycofanie i był to okrzyk słyszany także wczoraj. Na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się historyczna inscenizacja z okazji 177-tej rocznicy wybuchu powstania listopadowego.

Sobota, 24 listopada 21:00Zbigniew Romaszewski może zostać wicemarszałkiem senatu - taką informację zdradził w Magazynie 24 Godziny poseł PO i wicemarszałek niższej izby Stefan Niesiołowski. Romaszewski był jedynym kandydatem PiSu na wicemarszałka Senatu. Prawie trzy tygodnie temu jego wyborze sprzeciwiła się Platforma Obywatelska. Senator nie uzyskał wymaganej większości głosów.

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi demonstrowało w sobotę w Madrycie przeciwko terroryzmowi i separatystom baskijskim z ETA, żądając zarazem dymisji premiera Hiszpanii Jose Louisa Zapatero.

Siły specjalne rosyjskiej milicji brutalnie rozpędziły pochód przeciwników prezydenta Putina w Moskwie. Zatrzymano ponad 50 osób, w tym Gariego Gasparowa, który trafił do aresztu na 5 dni.

Premier Romano Prodi wykluczył wycofanie włoskich wojsk z Afganistanu. W ten sposób odpowiedział swym koalicjantom ze skrajnej lewicy, którzy po śmierci włoskiego żołnierza w wyniku samobójczego zamachu w sobotę, pytali głośno: "Co my jeszcze robimy w Afganistanie?"

- Platforma Obywatelska prawdopodobnie zmieni w tej sprawie zdanie i Romaszewski będzie już wybrany - powiedział w Magazynie 24 Stefan Niesiołowski z PO. Wcześniej PO nie zgadzała się na kandydaturę Romaszewskiego na wicemarszałka Senatu.

Reżyserzy Alan Parker, Roman Polański, Jiri Menzel oraz operatorzy Vittorio Storaro, Stephen Goldblatt, Janusz Kamiński, Sławomir Idziak - to tylko niektórzy goście 15. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, który rozpoczął się w Łodzi.

Interes można zrobić niemal na wszystkim - także na pokojowej konferencji. Taki pomysł ma przedsiębiorca z Gazy, Tarek Abu Dayyeh, który zamierza ruszyć ze sprzedażą kubków upamiętniających zbliżające się pokojowe spotkanie w Annapolis.

Były szef Centralnego Biura Śledczego Jarosław Marzec potwierdził wcześniejsze rewelacje Janusza Kaczmarka na temat inwigilacji dziennikarzy. Jak zeznał w prokuraturze, podsłuchiwano reporterów "Dziennika" i "Gazety Wyborczej", którzy opisywali funkcjonowanie Ministerstwa Sprawiedliwości, gdy kierował nim Zbigniew Ziobro - podaje "Newsweek".

- Po żadnym expose nie spodziewałbym się większych konkretów - powiedział w "Magazynie 24" były premier, obecnie europoseł PO, Jerzy Buzek. - Ja się odnajduję niemal w każdej decyzji pana premiera - dodał.

Marek Kuchciński, Grażyna Gęsicka, Krzysztof Jurgiel, Paweł Kowal, Aleksandra Natalli-Świat, Jolanta Szczypińska, Grzegorz Tobiszowski oraz senator Andrzej Mazurkiewicz zostali wiceprzewodniczącymi klubu PiS. Wyboru dokonano w sobotę wieczorem na wyjazdowym posiedzeniu klubu pod Warszawą.

Książę Karol, przebywający z wizytą dyplomatyczną w Ugandzie, wybrał się dziś wraz z Camillą Parker-Bowles na wycieczkę po jeziorze Wiktorii, docierając do źródeł Nilu. Książęca para miała także okazję podziwiać pokaz tańców afrykańskich.

Lider dagestańskiego oddziału demokratycznej partii Jabłoko Farid Babajew zmarł - podała na swej stronie ineternetowej rozgłośnia Echo Moskwy. Od kilku dni walczył o życie w szpitalu po zamachu na jego życie.

Przedstawiciele organizacji ekologicznych i broniących praw zwierząt protestowało dziś w Warszawie przeciwko zabijaniu zwierząt na futra. Protest był częścią ogólnopolskiej akcji "Dzień bez futra".