Najnowsze

Najnowsze

Byli szefowie Art-B - i najsłynniejsi aferzyści III RP, Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski - pokłócili się o pieniądze. Jak podaje "Dziennik", ścigany listem gończym Gąsiorowski może dostać miliony dolarów za ujawnienie informacji o ukrytym majątku Bagsika.

Kamienie i palone opony kontra pałki, armatki wodne i gaz łzawiący. Turecka policja brutalnie stłumiła demonstrację zorganizowaną przez prokurdyjską Demokratyczną Partię Ludową.

Niedziela, 25 listopada 21:00Pierwszy premier III RP chwali nowego szefa rządu. Tadeusz Mazowiecki w Magazynie 24 Godziny z uznaniem mówił o expose Donalda Tuska. Przyznał także, że ma do nowego premiera zaufanie, a pewne kontrowersje personalne, jak choćby ta dotycząca kandydatury Antoniego Macierewicza na członka sejmowej speckomisji, są normalne.

Na nowym budżecie mogą zyskać nauczyciele, emeryci i inwestorzy. Niepomyślne są wiadomości dla urzędników - stracą, bo rząd da im podwyżki niższe od obiecanych - pisze dziennik "Polska".

Podczas badań archeologicznych wykonywanych przed budową drogi ekspresowej S-3, natknięto się na ślady osadnictwa sprzed wieków. Odkopano piece o średnicy ponad 1,5 metra - informuje "Kurier Szczeciński".

Śmierć byłego wicepremiera Ireneusza Sekuły pozostanie zagadką - prokuratura zdecydowała o umorzeniu śledztwa - donosi dziennik "Polska". Oficjalnie Sekuła popełnił samobójstwo.

W polskich szkołach jest coraz więcej uczniów z zaburzeniami emocjonalnymi i psychicznymi. Nauczyciele nie wiedzą, jak im pomóc, nie są też zainteresowani szkoleniami na ten temat - pisze "Dziennik Polski".

Leszek Miller nie potrafi skończyć swojej kariery politycznej. Mimo porażki w ostatnich wyborach parlamentarnych, uparcie próbuje wrócić do polityki, wabiąc do zakładanej przez siebie partii kolejnych działaczy SLD - pisze "Polska".

Budynki na polsko-słowackim przejściu granicznym Winiarczykówka-Bobrov w pobliżu jeziora Orawskiego być może zostaną przekazane placówce opiekuńczo–wychowawczej. Strażnica na przejściu Lesnica–Szczawnica ma zostać wystawiona na sprzedaż – informuje "Dziennik Polski".

Mimo sromotnej porażki w ostatnich wyborach parlamentarnych, Leszek Miller chce wrócić do polityki. Zakłada nową partię i wabi do niej kolejnych działaczy SLD. Zgromadził już wokół siebie ponad tysiąc osób - pisze " Polska - Dziennik Łódzki".

Członkowie stowarzyszenia zawodowego piekarzy rozdali na głównych placach i ulicach Neapolu 20.000 bochenków chleba, aby w ten sposób zaprotestować przeciwko opanowaniu przemysłu piekarniczego w mieście przez camorrę.

Szef hiszpańskiego rządu, 47-letni socjalista Jose Luis Rodriguez Zapatero, sondażowy faworyt marcowych wyborów, został oficjalnie wysunięty przez swą partię jako kandydat na premiera na drugą kadencję.

Kryształowa Kula i krwistoczerwone Porsche należy do Anny Guzik, finalistki VI edycji "Tańca z gwiazdami". W parze z Łukaszem Czarneckim pokonała Justynę Steczkowską tańczącą ze Stefano Terazzino.

MediaTory rozdane. Studenci dziennikarstwa z całej Polski przyznali nagrody dla ludzi mediów, którzy "kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze tory”. Statuetkę "Promotora" - za pokazywanie, że Internet to coś więcej niż e-mail i Google - otrzymał portal tvn24.pl.

Do końca życia będę zabiegać o proces stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej-Brus, która nakazała aresztowanie mojego ojca - gen. Augusta Fieldorfa "Nila" - zapowiada w wywiadzie dla "Sunday Telegraph" Maria Fieldorf-Czarska, córka straconego w 1953 r. generała.

Tysiące demonstrantów na ulicach Tbilisi domagało się od prezydenta Micheila Saakaszwiliego powrotu na wizję największej opozycyjnej stacji telewizyjnej Imedi TV. - Misza, włącz TV! - skandowało 10 tys. osób.

Syria weźmie udział w organizowanej pod auspicjami Waszyngtonu bliskowschodniej konferencji pokojowej w Annapolis w USA. Damaszek przyśle reprezentację, bo tematykę konferencji rozszerzono o sprawę okupowanych przez Izrael syryjskich Wzgórz Golan.

Strażacy wyłowili trzecią - ostatnią ofiarę piątkowej libacji nad Zalewem Zemborzyckiego pod Lublinem. W Zalewie utonął też wędkarz, który wypłynął dziurawym pontonem.

O "otwarcie bram raju" dla ofiar tragedii w Nangar Khel w Afganistanie, a także za jej sprawców modlono się w niedzielę w warszawskim kościele Wizytek. Inicjatorem mszy był Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

Autokar wiozący młodzież wpadł do rowu na autostradzie A4 w województwie opolskim i na pięć godzin zablokował ruch. W wypadku zginęła jedna osoba nie żyje, a 27 osób zostało rannych. Do tragicznego wypadku doszło też w miejscowości Rzeczyca na trasie nr 19 z Lublina do Białegostoku, gdzie samochód nauki jazdy wpadł w poślizg i uderzył w inny pojazd.