Najnowsze

Najnowsze

- Konferencja prokuratury to spektakl w amerykańskim stylu. Chciała ona udowodnić, że komisja śledcza nie jest potrzebna - stwierdził na konferencji prasowej szef Samoobrony Andrzej Lepper.

Były szef PZU Jaromir Netzel został zwolniony z warszawskiego szpitala MSWiA, w którym od piątku przebywał na obserwacji.

Janusz Kaczmarek nie chce mówić, dlaczego skłamał na temat swojego spotkania z Ryszardem Krauzem. - Mógłbym dostać zarzuty za wpływanie na tok postępowania prokuratorskiego - przekonywał w sobotę na wspólnej konferencji z Romanem Giertychem.

Lech Kaczyński zostanie przesłuchany w sprawie przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa. Kancelaria Prezydenta w oficjalnym komunikacie poinformowała, że spotkanie z Januszem Kaczmarkiem w przeddzień akcji odbyło się w szerszym gronie i dotyczyło terroryzmu.

- Przyjdzie czas na ujawnienie kolejnych faktów, które będą mówić nie tyle o Januszu Kaczmarku, ile o Donaldzie Tusku, Olejniczaku, Giertychu i Lepperze - zapowiedział Zbigniew Ziobro. Resort sprawiedliwości przyznał, ze to Ziobro poinformował Janusza Kaczmarka o akcji CBA.

250 tys. osób z zapartym tchem śledziło rywalizację pilotów latających w ramach portugalskich kwalifikacji z cyklu Red Bull Air Race. Nad rzeką Douro w Porto zwyciężył reprezentant teamu Red Bull.

W ten weekend w Warszawskim hotelu "Gromada" dzieją się rzeczy niezwykłe. Można tu spotkać rycerzy Jedi żywcem wyjętych z "Gwiezdnych Wojen", można trafić na wykład poświęcony potworom z głębin lub sprawdzić swoją wiedzę na temat smoków - trwa Polcon, największy, doroczny zlot miłośników fantastyki.

- Wiarygodność byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka "całkowicie legła w gruzach" - oznajmił szef klubu PiS Marek Kuchciński w związku z materiałami ujawnionymi przez prokuraturę.

Strażacy i ratownicy rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, który zaginął na jeziorze Łabap koło Węgorzewa. Jest to najprawdopodobniej ostatnia z poszukiwanych ofiar białego szkwału, który przeszedł nad mazurskimi jeziorami 21 sierpnia.

"Gruby", "duży facet", "największy płatnik", "Rysiek z Gdyni" - tak podsłuchiwani nazywali Ryszarda Krauzego. Z rozmów nagranych przez prokuraturę wynika, że ostrzegali się wzajemnie o działaniach CBA, a ponadto Kornatowski nakłaniał Netzla do składania fałszywych zeznań. Nagrań jest dziewięć.

Starał się od co najmniej roku, co wieczór psując elegancką fasadę hotelu Marriott jarmarcznym napisem. Wszystko, żeby tylko przyciągnąć klientów. No i się udało – teraz pewnie od klientów opędzić się nie może. Bar Panorama na 40. piętrze.

Korea Południowa zapłaciła talibom ponad 20 mln dolarów okupu za uwolnienie 19 zakładników. Pieniądze te będą wydane m.in. na broń - powiedział agencji Reutera jeden z przywódców talibów.

„Absolutnie kluczowe” jest wyjaśnienie "niejasnej" roli prezydenta - tak lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk komentuje ujawnienie przez warszawską prokuraturę podsłuchów rozmów, obciążających Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla.

- Jest jedna wielka bojaźń, kierowcy mówią, że wychodzą ci dyrektorzy od Ziobry przestraszeni - jak to wszystko kiedyś wyjdzie na jaw, to my się będziemy w piekle palić - miał powiedzieć Janusz Kaczmarek w rozmowie z dziennikarzami Sylwestrem Latkowskim i Piotrem Pytlakowskim - donosi "Gazeta Wyborcza".

"1 września 1939 r. to był dzień chwały i wielkości narodu" - powiedział premier Jarosław Kaczyński podczas obchodów rocznicy agresji nazistowskich Niemiec na Polskę.

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zapowiedział mediację z rebeliantami z organizacji Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii (FARC). Organizacja przetrzymuje zakładników, których chce wymienić na uwięzionych towarzyszy.