Najnowsze

Najnowsze

Kiepskie żywienie, często łóżko w korytarzu, długie oczekiwanie na specjalistyczne badania - to rzeczywistość wielu polskich szpitali. Zwykły schorowany człowiek nie może liczyć na luksusy. Co innego ludzie władzy: posłowie, senatorowie czy ministrowie. Z budżetowych pieniędzy na utrzymanie w szpitalu przeciętnego obywatela wydaje się 3,20 złotych dziennie. Na posła... 900 złotych. To prawie 300 razy więcej! – oburzają się „Super Nowości”.

Niedawno krakowskich radnych zbulwersowały doniesienia o tym, że izraelscy ochroniarze wycieczek szkolnych zachowują się w mieście jak u siebie, zamykają ulice na Kazimierzu, przeszukują mieszkańców. Skargi urzędu miasta dotarły do MSZ. Rząd chce, by Izraelczycy pracowali razem z polskimi ochroniarzami i by nie mogli nosić broni – ujawnia „Gazeta Krakowska”.

Fatalny błąd w tłumaczeniu unijnego prawa może boleśnie uderzyć w polskich operatorów komórkowych. Grozi im masowa ucieczka klientów - pisze "Dziennik"

Historia Mirosława Jeznacha z Krzemieniewa pokazuje, że człowiek, który się nie podda w obliczu tragedii, może wiele dokonać. Jako młody chłopak stracił ręce. Dziś maluje, obsługuje komputer, a teraz będzie kierował samochodem - zapowiada "Gazeta Olsztyńska".

Jest pomysł budowy systemu obronnego państw NATO. Jest on obecnie na poziomie studium wykonalności. Gdyby projekt został przyjęty i zrealizowany, system taki kosztowałby 27 miliardów USD - do podziału na wszystkie państwa członkowskie. Powstałby wówczas system obrony przed rakietami krótkiego i średniego zasięgu, czyli np. przed rakietami rosyjskimi - mówi dla "Naszego Dziennika" Witold Waszczykowski, podsekretarz stanu w MSZ, uczestnik negocjacji z USA w sprawie budowy tarczy antyrakietowej w Polsce.

Polacy są podzieleni w sprawie zakazu handlu w święta i w niedziele - pisze "Rzeczpospolita". Według sondażu dla tej gazety przeprowadzonego przez GfK Polonia, większość z nas chce nadal robić zakupy w centrach handlowych w niedziele - 53 proc. Za zakazem opowiada się 46 proc.

Absolwenci gimnazjów garną się do techników i zawodówek. Uczniowie szukają szkół, po których znajdą pracę. Decydują się więc na budownictwo, handel i gastronomię - podaje "Gazeta Pomorska".

Czy lekiem na szpitalne długi i kolejki chorych jest prywatyzacja lecznic? O zgodę na nią może zapyta nas rząd w referendum. Tymczasem w Lubuskiem szpitale już zarządzane są przez firmy - pisze "Gazeta Lubuska".

Szczecińscy i bydgoscy biolodzy pojawili się w środę w kołobrzeskim magistracie, by ogłosić prawdziwą sensację. Między Kołobrzegiem a Budzistowem, w grząskim trzcinowisku, odkryli rośliny uznawane za niemal całkowicie wymarłe. Bytują tylko na zasolonej solankami ziemi - powiadamia "Głos Koszaliński".

W ciągu dwóch lat przy polskich stacjach benzynowych może zacząć działać nawet 400 modułowych hoteli - zapowiada "Gazeta Prawna". ComfortExpress, polska spółka prywatnych inwestorów, negocjuje kontrakty z setką potencjalnych partnerów i cały czas szuka kolejnych lokalizacji.

Nowa, uzbrojona po zęby formacja pojawiła się w lasach województwa łódzkiego. Ubrani w mundury moro, wyposażeni w broń krótką, długą myśliwską, pałki, kajdanki i miotacze gazu, mają prawo zatrzymać podejrzaną osobę, zastosować środki bezpośredniego przymusu, wylegitymować, przeszukać, aresztować, przesłuchiwać, a wreszcie postawić w stan oskarżenia przed sądem. Ich główny przeciwnik to kłusownik - wyjaśnia "Dziennik Łódzki".

"Życie Warszawy" publikuje wywiad z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Januszem Kaczmarkiem. Potwierdza on m.in., że trwają prace ned ustawą o podsłuchach.

Rzymskim uroczystościom Bożego Ciała towarzyszyły zaostrzone środki bezpieczeństwa wokół osoby Benedykta XVI. Miało to związek ze środowym incydentem na placu św. Piotra.

Hel się zbroi. Drogę wzdłuż półwyspu ozdabia szpaler metalowych zapór, a nieczynne od wielu lat wojskowe rogatki na drodze z Juraty na kilka chwil powrócą do dawno zarzuconej działalności polegającej na niewpuszczaniu osób postronnych. Przybywa prezydent Bush.

Wtorek, 5 czerwca, 21:00 Nie ma porozumienia z rządem, nie ma zgody na podwyżki ze strony  minister finansów- związki zawodowe lekarzy zdecydowały się zaostrzyć protest. OZZL będzie namawiał lekarzy do składania wypowiedzeń i zakładania spółek. Do strajku wciąż przyłączają się kolejne w szpitale, w 21 szpitalach- lekarze już złożyli wypowiedzenia z pracy.

Wtorek, 6 czerwca, 17:30Jarosław Kaczyński i Aleksander Kwaśniewski to obecnie dwaj najwybitniejsi politycy w Polsce - poseł PiS Jacek Kurski zgodził się w magazynie "24 Godziny" z opinią wygłoszoną w "Gazecie Wyborczej" przez Władysława Frasyniuka. Poseł Kurski zauważył też, że Samoobrona, choć skupia w swoich szeregach posłów skazanych wyrokami sądowymi, to politycznie zmyła swoje winy.

Wtorek, 6 czerwca, 17:30 Platforma Obywatelska wygra najbliższe wybory - Adam Szejnfeld nie ma wątpliwości. W magazynie 24 godziny poseł PO powiedział, że z przyjemnością patrzy na to, jak wzajemnie się niszczą dwaj najwięksi przeciwnicy polityczni PO - PiS i LiD.

W miniony weekend byłem na prymicji mojego przyjaciela. Znamy się od podstawówki. Już wtedy wiedziałem, że zostanie księdzem na miarę Twardowskiego czy Chrapka. Bez uprzedzeń, słuchający, zawsze pomocny, wyrozumiały. Kochający ludzi, bez względu na to kim są i co robią. Takim był odkąd go pamiętam. Trudno mi jednak zrozumieć dlaczego został redemptorystą.

Katowicka prokuratura ma już zeznania Petera Vogla. - Przesłuchanie dotyczyło tylko i wyłącznie ułaskawienia przez Aleksandra Kwaśniewskiego - ujawnia Leszek Goławski rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Zapewnia, że zabójca nie był pytany o inne śledztwa, w których pojawia się jego nazwisko.