Najnowsze

Najnowsze

SKOK wypływają na szerokie wody. Uzbroją członków w karty i bankomaty. Dzięki giełdzie - twierdzi "Puls Biznesu".

Kierownicy urzędów skarbowych będą mogli sprawdzić, czy opłacamy abonament radiowo-telewizyjny. Tak przewiduje projekt nowelizacji ustawy abonamentowej przygotowywany przez PiS - pisze "Rzeczpospolita".

Janet Johnson z Nigerii przeszła w Polsce gehennę. Jest zaszczuta, ma na szyi ma ślady od noża, dziury wypalone przez papierosy. Została zakażona HIV. Ma być deportowana do Nigerii, ale tam czeka ją śmierć - pisze "Dziennik". Według gazety, tragedia kobiety to nie odosobniony przypadek - handlarze ludźmi znają sposoby, jak omijać polskie prawo.

Tuż przed wyborczą północą, przedzierając się przez wielotysięczny, rozentuzjazmowany tłum na Placu Zgody docieram do małej kawiarenki, gdzie na ekranie telewizora Paryżanie oglądają transmisję przemówienia nowo wybranego Prezydenta.

Popularny na Podhalu DJ trafił do krakowskiego szpitala z objawami zapalenia opon mózgowych wywołanych przez meningokoki. Mimo szybkiej pomocy lekarzy zmarł. Teraz policja poszukuje osób, które w miniony weekend bawiły się w dyskotece „Dragon” w Czarnym Dunajcu - informuje RMF FM.

Dzisiejszy tytuł to pozdrowienie gladiatorów wkraczających na arenę. Bo skoro w polskim Sejmie trwa walka na śmierć i życie, to i za sprawą nowego marszałka Ludwika Dorna obyczaje z areny trafiają do polityki.

Aleksander Kwaśniewski nie wyklucza, że w przyszłości zostanie premierem. Na razie stanie na czele rady programowej Lewicy i Demokratów. – Pod warunkiem, że przedstawią mi dobry program – zastrzega w TVN24 były prezydent.

Bankowa komisja śledcza zamierzała dziś przesłuchać Józefa Oleksego. Były premier jednak nie stawił się. Po akademickim kwadransie posłowie zdecydowali, że wystąpią do sądu o nałożenie na niego kary porządkowej.

Minionej soboty całkiem nieoczekiwanie i przypadkowo zdarzyło mi się obejrzeć widowisko muzyczne produkowane przez telewizję Polsat. Niby to tylko zabawa, niby śpiewać próbują amatorzy, ale … żenujące widowisko to było. „Jak oni śpiewają”.

Prowadził ciężarówkę po pijanemu. Sąd orzekł całkowity zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi... z wyjątkiem autobusów. O kuriozalnym wyroku sądu w Trzciance informuje "Głos Wielkopolski".

Mało brakowało, żeby przetarg na samoloty dla polskich VIP-ów został odwołany, pisze "Rzeczpospolita". Resort obrony wycofał się jednak z tego pomysłu. Dlaczego? Bo zaprotestowali obserwatorzy z Transparency International.

Hitem promocyjnym okazały się reklamujące Opole cukierki. A to dzięki opakowaniu, które łudząco przypomina opakowanie prezerwatywy - pisze "Gazeta Wyborcza".

ZUS przyznaje, że na wypłaty emerytur będzie brakowało coraz więcej pieniędzy. Największy kryzys czeka nas w latach 2025-50, zapowiada "Gazeta Wyborcza". Budżet państwa zamiast jak dzisiaj dopłacać do emerytur ok. 20 mld zł, będzie musiał znaleźć nawet blisko 100 mld zł.

Poseł Jacek Kurski namawia prezesa Lotosu Pawła Olechnowicza, by jego firma zaangażowała się w finansowanie klubu Lechia Gdańsk, informuje "Gazeta Wyborcza". Lotos to największa firma na Pomorzu, druga co do wielkości notowana na giełdzie firma branży paliwowej w kraju.

- Nieraz pisałem, że rozrachunek z dawnym systemem jest w Polsce potrzebny. Niestety, obowiązujący obecnie model lustracji te rozrachunki dyskredytuje, powiedział "Gazecie Wyborczej" Norman Davies, wybitny brytyjski pisarz i historyk, którego książki objaśniały zachodniemu czytelnikowi Polskę i jej przeszłość.

Biura podróży będą musiały wykupywać obowiązkowe ubezpieczenie OC. To zapowiedź rewolucji na rynku turystycznym. Nawet kiedy biuro upadnie, turyści i tak odzyskają wszystkie pieniądze za zmarnowaną wycieczkę - informuje "Dziennik".

Przewodniczący SLD, wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak, zapytany przez "Trybunę" jak ocenia pomysł deubekizacji, odpowiada, że to jest "jedna wielka propaganda" i zapowiada odwet polityczny, gdy lewica znów dojdzie do władzy.

We wtorek 15 maja mija termin składania oświadczeń lustracyjnych. Tym, którzy ich jeszcze nie wypełnili i nie wiedzą, jaką formę współpracy z tajnymi służbami PRL powinni zaznaczyć w oświadczeniu, z pomocą przychodzi Sojusz Lewicy Demokratycznej - ujawnia "Dziennik".

Polska powinna jak najszybciej przyjąć wspólną walutę, najlepiej już w 2012 roku, przed rozpoczęciem turnieju EURO 2012. Pod względem tempa wykorzystania pieniędzy z Unii jesteśmy na siódmym miejscu wśród dziesięciu krajów, które weszły do UE 1 maja 2004 r., powiedziała "Gazecie Prawnej" Danuta Huebner.