Najnowsze

Najnowsze

Mieszkanie, szofer, pensja 20 tys. dolarów. Zachodnie koncerny, które wchodzą na rosyjski rynek, chętnie zatrudniają polskich menedżerów bo potrafią dogadać się z Rosjanami - pisze "Metro"

Choć Lewica i Demokraci dopiero w czwartek podpisali deklarację o stworzeniu wspólnego programu, Polacy uważają, że najlepsze dla kraju byłyby rządy koalicji LiD i PO - pisze "Życie Warszawy"

Czy to agenci Wojskowych Służb Informacyjnych doprowadzili do spektakularnego upadku katowickiego Centrozapu, by ukryć, że wcześniej wyprowadzono z niego co najmniej 100 milionów złotych? Z takimi podejrzeniami wystąpił do prokuratury wojskowej prezes firmy Ireneusz Król, kiedy ukazał się raport Antoniego Macierewicza o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych – ujawnia „Dziennik Zachodni”.

Jest już 14 kobiet, które, jak ustaliła prokuratura, zaraził wirusem HIV kameruński uchodźca Simon Mol. Liczba jego ofiar wciąż się zwiększa - pisze "Rzeczpospolita".

Od dwóch dni w Mosinie panuje dwuwładza. Rządzą: Piotr Janicki, powołany przez premiera do pełnienia funkcji burmistrza oraz Zofia Springer, wybrana w wyborach powszechnych i przywrócona wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na stanowisko - podaje "Głos Wielkopolski".

W środę wieczorem minister Aleksander Szczygło ostatecznie podjął decyzję, a już w czwartek pod kierunkiem wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej Jacka Kotasa rozpoczęto niezbędną analizę. Jak dowiedział się "Nasz Dziennik", najdalej w ciągu 2-3 tygodni podpisana zostanie umowa na wyleasingowanie samolotów obsługujących zagraniczne loty polskich delegacji rządowych.

Centralne Biuro Antykorupcyjne może zmuszać do tajnej współpracy, stosując szantaż - twierdzą rozmówcy "Dziennika".

Czwartek, 14 czerwca, 21:00 Zatrzymania lekarzy przez Centralne Biuro Antykorupcyjne mają związek ze strajkiem lekarzy - uważa Krzysztof Bukiel przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Z taką opinią nie zgadza się minister Zbigniew Wassermann i tłumaczy, że zatrzymanie przez CBA ortopedy ze szpitala Bródnowskiego odbyło się na zlecenie prokuratury. Tymczasem w Magazynie "24 Godziny" goście Bogdana Rymanowskiego wdali się w ostry spór na temat zarobków lekarzy i sposobów zlikwidowania korupcji w środowisku medycznym.

PiS zagroził swoim posłom karami finansowymi za samowolne występy w mediach. Samowolne, czyli takie, na które nie dostali uprzedniej zgody. Nakaz uzyskania zgody obowiązywał już wcześniej, ale chyba nie wszyscy się do niego stosowali, skoro – jak podał tygodnik Wprost – przewodniczący klubu parlamentarnego Marek Kuchciński nakazał wysłać posłom smsa o karach.

Chciałem to pokazać w magazynie, ale się nie zmieściło (pokazaliśmy w serwisach i na portalu). To jednak nie Albańczycy zwinęli prezydentowi Bushowi zegarek. Jedna z albańskich telewizji pokazała, jak prezydent podczas wizyty w Albanii wita się z entuzjastycznym tłumem, każdy chce go dotknąć, nawet całują go po rękach i nagle zgrzyt – kamera pokazuje, że z ręki gościa zniknął zegarek.

„Nadchodzą Niemcy i będą odbierać prawowitym Polakom ich domy” – informują obszernie nasze media. Pierwszą ofiarą tego oburzającego, antypolskiego procederu padła pani Władysława Głowacka z Nart na Mazurach, którą dawna właścicielka jej domu, pani Agnes Trawny chce wyeksmitować na podstawie sądowego wyroku. Ta wstrętna Niemka kiedyś nazywała się Rogala, co jak wiadomo jest czysto niemieckim nazwiskiem i wyjechała z Polski „na volkslistę” w r. 1977. No, miała w rodzinie jakichś Niemców, a tym się, jak wiadomo, łatwo można zarazić.

Politycy wytrzymali 104 dni. I znów zapragnęli zmienić prezesa Telewizji Polskiej. To znak, że Urbański już nie porządzi długo na Woronicza. Ale także dla nas znak, że dla polityków Telewizja Polska to nadal intratne miejsce dla partyjnych kolegów. Reszta się nie liczy. Ani widz, ani tym bardziej misja, nie mówiąc o biznesie.

Charakterystyczny gwizd przy dodawaniu gazu, niezapomniany zapach tapicerki ze sztucznej skóry w kolorze brąz i lakier „kość słoniowa” zwany również „niemytymi zębami”. Cud motoryzacji Polski Ludowej, FSO 1500 L, Kredens. Moja ślubna limuzyna.

Minister zdrowia Zbigniew Religa nie powinien zwlekać z chemioterapią, bo w ten sposób nie zachęca Polaków do podejmowania leczenia – uważają specjaliści, na których powołuje się "Życie Warszawy".

Środa, 13 czerwca, 21:00 Spotkanie premiera z liderem największej partii opozycyjnej. Jarosław Kaczyński rozmawiał z Donaldem Tuskiem o stanowisku, które Polska zaprezentuje na zbliżającym się szczycie Unii Europejskiej. Lider Platformy Obywatelskiej opowiedział o spotkaniu w Magazynie 24 Godziny.

Swojej dymisji nie wyklucza wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska, jeśli sejm nie uchwali w piątek obniżenia skadki rentowej. Dzisiaj w parlamencie drugie czytanie projektu.

W koszyku gwarantowanych przez państwo świadczeń zdrowotnych jest już 7 tys. procedur medycznych. A 9 tys. czeka na decyzję - mają być płatne czy nie? - pisze "Gazeta Wyborcza".