Najnowsze

Najnowsze

Najbiedniejsi uczniowie mogą liczyć na wsparcie od MEN przy zakupie podręczników i mundurków. Niestety, nie wszyscy je dostaną. Wszystko przez zbyt późno podpisane rozporządzenie - pisze gazeta "Metro".

W rządzie jest przynajmniej sześć międzyresortowych zespołów, w których ministrowie zajmują się upraszczaniem prawa, w tym zwalczaniem biurokracji. Niektóre nawet o sobie nie wiedzą - donosi "Rzeczpospolita".

Prokuratura sprawdza, czy biznesmen planujący wybudowanie w Tarnowie centrum handlowego złożył korupcyjną propozycję grupie radnych. Takie podejrzenia ma radny PiS Grzegorz Kądzielawski. Jego zdaniem oferta związana była z mającymi nastąpić dziś decyzjami w sprawie planu zagospodarowania terenów, na których miałby stanąć obiekt – pisze "Gazeta Krakowska".

Pieniądze z naszych składek zdrowotnych zamiast na leczenie, idą na utrzymanie darmozjadów z NFZ. Płacimy za ich służbowe samochody, telefony, a ich pensje są nieosiągalne dla przeciętnego Polaka. W tym roku na płace pracowników NFZ, któremu szefuje Andrzej Sośnierz, pójdzie aż 230 milionów złotych. Nic dziwnego, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla pielęgniarek i lekarzy. Nic dziwnego, że szpitale toną w długach, a pacjenci czekają po kilka lat na operacje - pisze "Fakt".

Panikę wśród mieszkańców wywołał waran, który spacerował samotnie ulicami Przeźmierowa. Właściciel posesji, na którą gad próbował wejść, powiadomił strażników gminnych. Zwierzę zostało przewiezione do starego zoo w Poznaniu, a właściciel w poniedziałek musi stawić się w siedzibie Straży Gminnej w Tarnowie Podgórnym - informuje "Głos Wielkopolski".

Szala w łódzko-warszawskiej „bitwie o WAM” przechyla się na łódzką stronę. Jak dowiedział się nieoficjalnie „Dziennik Łódzki”, Ministerstwo Obrony Narodowej ma – wbrew wcześniejszym postanowieniom – powierzyć Uniwersytetowi Medycznemu w Łodzi misję kształcenia lekarzy dla polskiej armii.

Około 300 - 400 tysięcy najbiedniejszych Polaków będzie mogło skorzystać co roku z bezpłatnej pomocy prawnej. Państwo zapłaci za to około 20 mln zł - pisze "Dziennik Polski".

Na nowych osiedlach warszawskich zaległości w płaceniu czynszu ma 15-20 proc. mieszkańców. W starszych budynkach dłużnikiem jest jedna, dwie osoby na kilkadziesiąt mieszkań - informuje "Życie Warszawy".

Miała być finansowym zapleczem Ligi Polskich Rodzin - kuźnią kadr narodowych i zarazem źródłem dochodów działaczy. Skończyło się klapą - pisze "Gazeta Wyborcza".

Na trzydniowe spotkanie do Krakowa przybędzie prawie 400 naukowców z 35 państw. Są pośród nich historycy, socjologowie, politolodzy i nauczyciele historii. Łączy ich fascynacja losami naszego kraju.

Rok temu podczas obchodów 50. rocznicy Poznańskiego Czerwca bohaterom powstania obiecano szybkie przyznanie uprawnień kombatanckich. Nadal ich nie dostali, a czekać muszą jeszcze przynajmniej do 2008 roku.

Płonie znana z licznych kurortów grecka wyspa Poros. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię, pod którą można zasięgnąć informacji o sytuacji i zagrożeniach dla przebywających tam Polaków.

Czwartek, 28 czerwca, 21:00Mnister Religa po ciężkeij operacji wycięcia guza płuca - wraca do pracy. O swoim powrocie do zdrowia mówił w Magazynie 24 Godziny na antenie TVN24.

Co najmniej 18 osób zginęło w walkach na ulicach Rio de Janeiro. Policja przeprowadziła tam szeroko zakrojoną akcję przeciwko przemytnikom i handlarzom narkotyków.

Policjanci w amerykańskim mieście Denver schwytali podejrzanego o kradzież mężczyznę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób zatrzymania. Stróże prawa potrącili mężczyznę nieoznakowanym radiowozem.

Przed warszawskim sądem okręgowym mają dziś ruszyć dwa procesy cywilne przeciwko Antoniemu Macierewiczowi w sprawie raportu z weryfikacji wojskowych służb informacyjnych. Procesy wytoczyli dziennikarze Jarosław Szczepański i Jerzy Marek Nowakowski.

Nowy premier Wielkiej Brytanii ma dziś ogłosić skład swojego gabinetu - rządu, który ma "przywrócić wiarę w politykę". Gordon Brown, który od wczoraj sprawuje urząd, zapowiada, że w swoim gabinecie chce wykorzysta wszystkie talenty - nawet jeśli nie są z jego partii.

Poznaniak podejrzany o brutalny gwałt na 48-letniej Brytyjce w czwartek zostanie po raz pierwszy przesłuchany przez sąd w Exeter na rozprawie przygotowawczej.