Najnowsze

Najnowsze

- Uprowadzony przez Talibów blisko trzy miesiące temu w Afganistanie Niemiec Rudolf Blechschmid jest wolny. Wolnych jest też pięciu porwanych razem z nim Afgańczyków, pracowników Czerwonego Krzyża.

Po liście otwartym do "wykształciucha", Ludwik Dorn zapowiada kolejne - m.in. do polskiego inteligenta, polskiego złodzieja i aferzysty oraz do "wyborcy, który uznaje, że dysponuje zdrowym rozsądkiem". Mają one zachęcić do głosowania na PiS.

- Odczuwam ulgę, bo obawiałem się, że będą wynosić te kobiety za ręce i za nogi - skomentował eksmisję byłych betanek w TVN24 jezuita, o. Dariusz Kowalczyk. A abp Kazimierz Nycz żałuje, że rozgrywa się to na oczach mediów.

Przeprosin oraz miliona złotych domaga się Janusz Korwin-Mikke od wydawcy "Dziennika". Pieniądze chce przekazać na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Gazeta napisała, że polityk szydził z takich właśnie dzieci.

Nietypowy biznes prowadzi Indonezyjka Sukmawati Suryamana. Handluje ona lalkami Barbie, choć nie jest to łatwe, bo lalki nie pasują do muzułmańskiej kultury. Zanim więc trafią do sprzedaży, Sukmawati musi jej odpowiednio "podrasować".

Zatrzymanie przez ABW byłego szefa PZU Jaromira Netzla i byłego komendanta głównego policji Konrada Kornatowskiego było zasadne, prawidłowe i legalne - uznał Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów.

Pełnomocnik abpa Stanisława Wielgusa wystąpił do Sądu Okręgowego w Lublinie o umorzenie sprawy lustracyjnej arcybiskupa – potwierdził sędzia Andrzej Klimkowski. O autolustrację wystąpił sam abp Wielgus.

Niemiecki naukowiec Gerhard Ertl za badania procesów chemicznych zachodzących na powierzchni ciał stałych otrzymał tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Jego odkrycia przyczyniły się m.in. do stworzenia samochodowych katalizatorów.

Pytanie o to, czy Aleksander Kwaśniewski był pijany jest poza dyskusją - uznał premier, który odniósł się do wystąpienia b. prezydenta podczas wczorajszego spotkania wyborczego LiD w Szczecinie. A LPR radzi Kwaśniewskiemu, by "wszył esperal i nie wydłubywał go".

Szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Nikołaj Patruszew twierdzi, że Amerykanie i Anglicy wykorzystują swoich partnerów, w tym Polaków, do działań przeciwko Rosji.

Unijna komisarz ds. rolnictwa - Mariann Fischer Boel - protestuje przeciwko reklamie, która pokazuje ją, gdy rzekomo wypowiada się na temat Andrzej Leppera. Jak twierdzi, nigdy nie robiła żadnych komentarzy dla telewizji na jego temat.

Premier Jarosław Kaczyński odwiedził w szpitalu rannego w zamachu w Bagdadzie polskiego ambasadora. Szef rządu spotkał się z Edwardem Pietrzykiem podczas nieoficjalnej wizyty z Gryficach.

W 67. rocznicę urodzin Johna Lennona, po 40 latach planów, Yoko Ono urzeczywistniła swoje marzenie. Na Islandii odsłonięto Wieżę Pokoju - pomnik ku pamięci zmarłego Beatlesa.

Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobnie przyczyną pożaru autobusu linii 112 we Wrocławiu. Pojazd spłonął doszczętnie - jednak żadnemu z pasażerów nikomu nic się nie stało. Poinformował nas o tym nasz internauta z Oławy. Do szpitala został zabrany kierowca feralnego autobusu.

Policjanci z Olsztyna poszukują dwóch sprawców napadu na urząd pocztowy w podolsztyńskiej wsi Gutkowo. Zarządzono blokady dróg - poinformowała Anna Siwek, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji.

Partia Regionów nie chce wejść do rządu Bloku Julii Tymoszenko i proprezydenckiego bloku Nasza Ukraina - Ludowa Samoobrona. - Nie ma sensu ponosić odpowiedzialności za klęski "pomarańczowej koalicji" - stwierdził Mychajło Czeczetow z Partii Regionów (PR).

Powinien, jak jego rówieśnicy, kończyć podstawówkę a właśnie... zaczyna studia. W Meksyku 12-letni geniusz został studentem - i to na kierunku nie należącym do najłatwiejszych: chirurgii medycznej.

Polska spełnia warunki systemu Schengen. Dysponuje już odpowiednim sprzętem i jest w stanie zapewnić szczelność zewnętrznych granic Unii Europejskiej - tak wynika z tajnego raportu UE, na który powołuje się londyński "Financial Times".