Najnowsze

Najnowsze

Pierwsza dama Francji Cecilia Sarkozy oraz unijna komisarz ds. stosunków zewnętrznych Benita Ferrero-Waldner omawiały z libijskim przywódcą Muammarem Kadafim kwestię uwolnienia pięciu bułgarskich pielęgniarek i palestyńskiego lekarza.

Od 5 lat wiadomo, że Jerzy Arent, prezes Partii Zielonych RP jest naciągaczem. A jednak nikt nie potrafi ukrócić jego działalności. Wciąż kompromituje polski ruch ekologiczny - pisze "Newsweek".

Jan Krakowiak, kandydat na radnego z listy PO został oczyszczony z zarzutu, pod którym aresztowano go w czasie wyborów samorządowych. Oburzeni wyborcy mówią o manipulacji i już piszą skargi - informuje "Rzeczpospolita".

Strajk lekarzy słabnie - ocenia dziennik "Metro". Przyjmowanie pacjentów wznowiło już prawie sto protestujących placówek. Zdaniem gazety lekarze przestraszyli się o los swoich miejsc pracy.

W Hadze, niedaleko siedziby królowej Beatrix powstaje polska dzielnica. Są tam już polskie sklepy bary i dyskoteki - pisze gazeta "Metro".

Dziewczyny zaczynają w wieku nawet 12–13 lat, podobnie jak chłopcy. Wystają po centrach handlowych, pod dworcem, na Plantach. Ich liczba jest trudna do oszacowania – według pracowników organizacji „Parasol”, to kilkadziesięcioro małolatów. Zagrożonych jest jednak więcej. A popyt wzrasta - wraz z rozwojem tanich linii lotniczych do Krakowa napływają pedofile z krajów zachodnich – pisze "Gazeta Krakowska."

Prezydent rozważa likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia i przeprowadzenie kolejnej reformy służby zdrowia – donosi „Wprost”.

Anglia i Walia walczą z katastrofalnymi powodziami. Duże obszary hrabstw Worcestershire, Gloucestershire i Warwickshire wciąż są pod wodą.

Niedziela, 22 lipca, 21:00 Autokar z polskimi pielgrzymami runął w przepaść w okolicach Grenoble. Zginęło 27 osób, a 23 zostały ranne. To najtragiczniejszy wypadek z udziałem Polaków za granicą. O pomocy jakiej należy udzielić poszkodowanym mówili zaproszeni do "Magazynu 24 godziny" goście.

Według ostatnich doniesień w katastrofie zginęło 27 osób, a 23 osoby zostały ranne. Ranni polscy pielgrzymi, którzy ucierpieli w katastrofie pod Grenoble, trafili do trzech szpitali.

Pięć tysięcy Tajlandczyków starło się policją w trakcie demonstracji, podczas której domagali się dymisji królewskiego doradcy. Manifestanci obarczają go winą za odegranie decydującej roli w zeszłorocznym puczu wojskowym.

Małopolski Inspektorat Drogowy rozpocznie dokładną kontrolę w firmi Orlando Travel, która była organizatorem tragicznej pielgrzymki po Francji. Prezes przewoźnika zapewnia, że rozbity autokar na pewno był sprawny.

Ratownikom, lekarzom i prezydentowi Nicolasowi Sarkozy'emu podziękował Lech Kaczyński, który odwiedził miejsce wypadku polskiego autokaru i szpital w Grenoble. W nocy z niedzieli na poniedziałek prezydent Kaczyński powrócił do Polski.

Kontakty z gangsterami, otaczanie się oszustami, a nawet ukrywanie informacji o planowanym porwaniu. Takie sensacyjne informacje o Andrzeju Lepperze podaje „Wprost”.

Prezydent Lech Kaczyński ogłosi żałobę narodową po tragedii autokaru z pielgrzymami we Francji po powrocie z Grenoble - zapowiedziała Kancelaria prezydenta. W Szczecinie obraduje sztab kryzysowy, który m.in. wysyła specjalny samolot do Francji. Rodziny ofiar wypadku informacje o możliwości podróży uzyskają pod bezpłatnym numerem telefonu 0 800-170- 010.

Afgańska policja znalazła w niedzielę zwłoki jednego z dwóch niemieckich inżynierów uprowadzonych przez talibów we wschodnim Afganistanie - podała komenda policji w prowincji Wardak. Niemiec zginął od kuli.

Autokar z 47 pasażerami, jadący autostradą A2 w kierunku Poznania, pod Nagradowicami zjechał z trasy i przewrócił się. 23 osób jest rannych, w tym 5 ciężko. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.