Najnowsze

Najnowsze

Ilość pomocy dla dotkniętych kataklizmem Haitańczyków jest wystarczająca, ale prezydent Haiti Rene Preval ocenia, że na miejscu jest wielki problem z jej koordynacją.

Po dwóch latach banicji z SLD, Leszek Miller przyznaje, że jego epizod w Samoobronie był nietrafionym strzałem. - To był błąd, ale nie jest tak straszne popełnianie błędów, jak trwanie w nich. Ja tą dzisiejszą decyzją wychodzę z obszaru błędu - tak były premier skomentował swój wniosek o powrót do Sojuszu. Czy zostanie przyjęty, o godz. 17 zdecydują działacze łódzkiego koła śródmiejskiego.

Mróz nie ustępuje i prognozy nie pozostawiają żadnej nadziei na odwilż w najbliższych dniach. To zła wiadomość zwłaszcza dla mieszkańców południowej Polski, z których część nie ma prądu już 12 dzień. Do akcji wkroczyło wojsko - w sumie w Małopolsce i na Śląsku energetykom będzie pomagać około 70 żołnierzy. Bez prądu wciąż pozostaje około 25 tys. odbiorców.

Sekretarz obrony USA Robert Gates ostrzegł, że Indie mogą stracić cierpliwość, jeśli padną ofiarą kolejnego ataku terrorystycznego z terytorium Pakistanu. Podczas wizyty w New Delhi Amerykanin wezwał jednak Pakistan i Indie do współpracy ze wspólnym wrogiem.

Chociaż na zewnątrz Wietnam stara się uchodzić za prężnego azjatyckiego tygrysa, nadal pozostaje represyjną komunistyczną dyktaturą. Przed wietnamskim sądem rozpoczął się proces czterech działaczy demokratycznych, którym postawiono zarzuty spiskowania w celu obalenia komunistycznego rządu. Trzem z nich grozi kara śmierci.

Ali Agca zapowiada, że powie "coś innego i więcej" o zamachu na Jana Pawła II, którego dokonał w 1981 roku. Będzie to jego "definytywne słowo" o strzałach na Placu Św. Piotra.

W środę po godz. 9.30. rozpoczęło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. wyjaśnienia tzw. afery hazardowej. Rozpoczęło się planowane ne dziś przesłuchanie sekretarza Kolegium ds. Służb Specjalnych Jacka Cichockiego.

Suwalska policja ma przesłuchać kierowcę samochodu Janusza Palikota, który zbiegł z miejsca kolizji w Suwałkach przed kilkoma dniami. Kiedy do tego dojdzie - nie wiadomo, bo formalnie funkcjonariusze jeszcze nic o sprawcy nie wiedzą. Choć faktycznie - wiedzą od piątku.

Miały być zdrową alternatywą dla nałogowych palaczy, dawkować nikotynę, ale bez trującego dymu. Greccy naukowcy ostrzegają jednak, że elektroniczne papierosy też mogą być niebezpieczne.

Belgowie wykupują piwo, bo niedługo może go zabraknąć. Od niemal dwóch tygodni załoga zakładów AB InBrew, największego producenta piwa na świecie, nie pracuje. Browarnicy protestują przeciwko zwolnieniu ponad 250 pracowników. A półki w sklepach pustoszeją.

Przed planowaną przez śledczych ekshumacją zwłok Krzysztofa Olewnika, jego ojciec Włodzimierz mówi w TVN24: "Musimy mieć pewność, że palimy świeczkę na grobie syna". Jak pisze w piątek "Dziennik Gazeta Prawna", opinia, która wskazywała, że odnalezione w 2006 roku zwłoki, to ciało Krzysztofa Olewnika, została sporządzona jeszcze przed oględzinami. Według śledczych na 50 proc. jest to jednak porwany biznesmen.

Nasz kraj - jak wynika z danych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - znajduje się w światowej czołówce państw narażonych na ataki hakerów. Szczególnie jesteśmy narażeni na tzw. phishing, czyli wyłudzenie tajnych informacji osobistych m.in. z kont bankowych - pisze "Polska". Hakerzy rzadko atakują rządowe witryny, ale - jak wskazuje ABW - wynika to z braku zainteresowania. Błędów bowiem na nich nie brakuje.

Platforma Obywatelska przeprowadziła sondaże poparcia dla swoich polityków w dużych miastach przed wyborami samorządowymi. Dobrze wypadł w nich minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, który może kandydować na fotel prezydenta Łodzi - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Mariusz Kamiński po raz pierwszy tak precyzyjnie wskazał miejsce i moment, w którym jego zdaniem doszło do przecieku. Plac Teatralny, kawiarnia „Pędzący Królik”. 24 sierpnia 2009, późne popołudnie. Teza poszlakowa, ale mocna. Po spotkaniu z Marcinem Rosołem Magdalena Sobiesiak wycofuje się z walki o miejsce w zarządzie Totalizatora Sportowego.

Bateria amerykańskich rakiet Patriot stanie w Morągu na Mazurach - donosi "Gazeta Wyborcza". Zdaniem ekspertów MON będzie to lepsza lokalizacja, niż dotychczas wspominana Wesoła pod Warszawą.

Dokładnie w rocznicę objęcia prezydentury Barack Obama doznał mocnej porażki. W Massachussetts, w wyborach uzupełniających do Senatu, poległ kandydat demokratów. Tym samym zaplecze Obamy utraciło w Senacie "superwiększość".

Krytycy filmowi zgodnie przyznają, że efekty specjalne użyte w kasowym hicie Jamesa Camerona "Avatar" zapierają dech w piersiach. Na Tajwanie 42-latek podczas oglądania filmu dostał udaru, w wyniku czego umarł. Według lekarza najprawdopodobniej stało się to przez wysokie ciśnienie krwi wywołane zbytnim podnieceniem podczas seansu - poinformowała agencja prasowa AFP.

W każdej pierwszej trójce ma znaleźć się jedna kobieta, a w piątce - dwie. Tak mogą wyglądać listy Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach - informuje "Rzeczpospolita".

Sejm rozpoczyna trzydniowe posiedzenie. Posłowie zajmie się projektem ustawy o zasadach obsadzenia dodatkowego, 51. polskiego mandatu w Parlamencie Europejskim.