Najnowsze

Najnowsze

- Mojzesowicz, który przez lata był jedną z najważniejszych postaci Samoobrony, może dziś stać się punktem odniesienia dla sporej części posłów tej partii - uważa Ryszard Czarnecki.

Klub PiS złożył w Sejmie projekt zmian w konstytucji, który ma umożliwić otwarcie archiwów Instytutu Pamięci Narodowej.

Grozi ci niebezpieczeństwo? Daj mi telefon i pieniądze, abym mogła przewidzieć więcej - mniej więcej w taki sposób wróżbitka nabrała mieszkankę Iławy. Nie przewidziała jednak, jak szybko sama zostanie zatrzymana.

- Czasem trzeba przegrać bitwę, żeby wygrać wojnę - mówi burmistrz Augustowa o dzisiejszej decyzji premiera o wstrzymaniu prac w Dolinie Rospudy. Ekolodzy nie kryją zadowolenia, a inwestor zmienia plan prac i zapewnia, że skończy budowę w terminie.

Na Zamku Królewskim Rada Warszawy wręczyła honorowe obywatelstwa miasta m.in. byłemu prezydentowi Lechowi Wałęsie, byłemu marszałkowi Sejmu Wiesławowi Chrzanowskiemu oraz Irenie Sendlerowej.

Czy koalicja nadal istnieje? Politycy Samoobrony są w tej sprawie podzieleni. PiS przyznaje otwarcie: - Nie chcemy oddać władzy.

Można być w wielu miejscach, zachwycać się otoczeniem, różnorodnością. Wolny czas. O wspomnieniach decydują jednak drobiazgi. Nic nieznaczące obrazy, z pozoru nieistotne opowieści. Zapadają w pamięć.

Metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz w wywiadzie dla "Corriere della Sera" chwali wysiłki obecnych władz na rzecz umocnienia pozycji Polski w Unii Europejskiej i uznaje lustrację za nieuniknioną.

W samym centrum Wrocławia robotnicy budowlani wykopali 150 kg bombę lotniczą z czasów II Wojny Światowej. Niewybuchem zajęli się saperzy.

- Amerykanie będą głównie słuchać, a Rosjanie mówić - tak rozpoczęte wczoraj dwustronne rozmowy o tarczy antyrakietowej komentuje rządowa "Rossijskaja Gazieta".

Zmarł włoski reżyser, scenarzysta i producent filmowy Michelangelo Antonioni. Odszedł w dzień po śmierci innego giganta kina - Ingmara Bergmana. W kinie "powstaje obszar pustki" - skomentował reżyser Jan Jakub Kolski.

Tego lata w TVN24 na brak pracy nie możemy narzekać, co najwyżej na pewną monotonię, bo choć wydarzenia polityczne pędzą, to właściwie za własnym ogonem, tworząc koło prawie idealne.

Jeśli Niemcy chcą zwrotu dóbr kultury, które po wojnie znalazły się w Polsce, to powinni zwrócić dzieła sztuki, zrabowane w naszym kraju - uważa premier Jarosław Kaczyński.

Do września w koalicji nic się nie wydarzy - prognozuje w TVN24 politolog prof. Wojciech Łukowski. Dodaje, że strategia PiS polega na męczeniu przeciwnika, by zyskać w późniejszych wyborach.

Wypalenie jednego jonta z marihuany jest tak szkodliwe dla płuc, jak wypalenie pięciu papierosów naraz - wynika z badań nowozelandzkich lekarzy.

Ostatni przywódca ZSRR wystąpi w reklamie francuskiego domu mody Louis Vuitton. Producent luksusowych toreb starannie wybiera twarze swoich kampanii. Są nimi m.in. Uma Thurman i Scarlett Johansson.

Premier sugeruje, że Andrzej Lepper może mieć kłopoty z prokuraturą. - Im więcej się dowiaduję o seks-aferze, tym bardziej nie mam ochoty z nim rozmawiać – powiedział premier w "Sygnałach Dnia".