Najnowsze

Najnowsze

Legendarny pociąg Orient Express po raz pierwszy w swojej ponad 100-letniej historii zatrzyma się w Polsce. Bilety na podróż z Wenecji przez Wiedeń, Kraków, Warszawę i Malbork do Pragi kosztowały 6 tys. euro. Wykupiono wszystkie - pisze "Dziennik".

Obnażona młoda matka wisi na drzewie razem z maleńkimi dziećmi - drugą wersję monumentu upamiętniającego polskie ofiary ludobójstwa na Kresach Wschodnich zaprezentował prof. Marian Konieczny - informuje "Gazeta Wyborcza".

Arkadiusz Marcinkiewicz, radny PiS z Gorzowa i brat byłego premiera, sprzedał warszawskiej firmie kino Kopernik i ziemię pod nim za 3,9 mln zł. Sam pół roku wcześniej kupił je za 900 tys. zł - donosi "Gazeta Lubuska".

Prawie pół miliona osób ewakuowano z terenów, które zagrożone są zalaniem przez wzbierające wody rzeki Huai. Mają one osiągnąć najwyższy poziom od 1954 r. - poinformowała agencja Xinhua.

Andrzej Lepper zdradza jak miała wyglądać rzekoma prowokacja CBA wobec jego osoby. Były wicepremier uważa, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego mieli go wrobić w aferę w ministerstwie rolnictwa.

Kontrolerom NIK, sprawdzającym prawidłowość działań syndyków sądowych, uniemożliwia się dostęp do dokumentów dotyczących najbardziej kontrowersyjnych upadłości - twierdzi "Nasz Dziennik".

Pierwszą noc w domu spędziła malutka Martynka, córka Marty Kaczyńskiej-Dubienieckiej i Marcina Dubienieckiego. W środę późnym wieczorem szczęśliwi rodzice zabrali ją z gdańskiego szpitala - informuje "Fakt". Martynka urodziła się dwa miesiące przed terminem.

Tracili pieniądze klientów i zarabiali na prowizjach. Właściciele spółki Interbrok wyczyścili jej kasę niemal do zera. Oszukani klienci nie mają co liczyć na odzyskanie swoich pieniędzy - pisze "Puls Biznesu".

Od marca 19 mieszkańców Wągrowca odebrało sobie życie. To dwa razy więcej, niż w całym ubiegłym roku. "Super Express" donosi o czarnej serii i spekuluje na temat jej przyczyn.

Koalicja musi trwać, bo do stracenia są stanowiska w rządzie, agencjach i instytucjach rządowych. A budżet domowy posłów wcale nie taki stabilny... i kredyty do spłacenia... - pisze "Trybuna", nawiązując do słów Andrzeja Leppera, że koalicja trwa "dla dobra ojczyzny".

To było intenstywne jak "Fastlove", zakręcone jak "Spinning the Wheel" i sentymentalne jak "Older". George Michael zagrał perfekcyjnie. Energetyczny show pod gwiaździstym niebem z dmuchaną lalą na scenie.

Polki coraz częściej inwestują pieniądze, są lepsze od mężczyzn w negocjacjach i jeśli tak dalej pójdzie, zdominują ich w biznesie. Te rewelacje przynosi raport firmy niezależnych doradców finansowych Goldenegg - opisuje "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska".

Zamiast wyjechać gdzieś na wakacje biorą korepetycje, by jak najlepiej wypaść na egzaminie dojrzałości. To nowa moda pośród przyszłych maturzystów - informuje "Dziennik Łódzki".

Kupowane na bazarach tanie podróbki mogą stanowić zagrożenie dla kupujących. Lek na odchudzanie wpędza w depresję. Sokowirówka rani do krwi. Krem powoduje alergię. – ostrzega "Dziennik Polski".

W ten czwartek być może rozstrzygnie się, jakie emerytury będą mogli wykupić emeryci z pieniędzy zgromadzonych w OFE - informuje "Gazeta Prawna".

Polacy muszą zacząć oszczędzać energię. Niebawem jej cena może pójść w górę o 10 proc., choć nie wszyscy dostawcy zdecydują się na tak wysoką podwyżkę - ostrzega "Rzeczpospolita".

Brat byłego premiera Arkadiusz Marcinkiewicz z Gorzowa sprzedał inwestorowi z Warszawy kino Kopernik i ziemię pod nim za 3,9 mln zł. Pół roku wcześniej kupił je za 900 tys. zł - informuje "Gazeta Lubuska".

W wieku 94 lat zmarła w środę w swoim domu Lady Bird Johnson, była Pierwsza Dama, małżonka zmarłego w 1973 r. prezydenta Lyndona Johnsona - poinformowała Elizabeth Christian, rzecznik rodziny.

Środa, 11 lipca, 21:00Internetowe wydanie tygodnika Newsweek przynosi kolejne polityczne rewelacje. Zdaniem tygodnika wiceszef Samoobrony Krzysztof Filipek, w dniu akcji CBA, zorganizował spotkanie działaczy Samoobrony w podwarszawskim Sochaczewie. Filipek był gotowy na natychmiastowe zwołanie kierownictwa Samoobrony, poinformowanie o zatrzymaniu Leppera i przeforsowanie  decyzji o dalszym trwaniu w koalicji. Krzysztof Filipek, który był gościem Magazynu 24 Godziny mówi, że decyzja o spotkaniu zapadła już dawno, a Andrzej Lepper o nim wiedział. Newsweek pisze też o tym, że wicepremier Roman Giertych ma już na biurku podpisaną swoją  dymisję.  "Jeśli premier chce ją dostać, to wystarczy jeden telefon" - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" . Sprawę w Magazynie 24 Godziny komentował Szymon Pawłowski.

Śledczy szukają odpowiedzi na pytanie, kto ostrzegł Andrzeja Leppera. Nie wie tego nawet szef CBA Mariusz Kamiński. "Dziennik" ujawnia kolejne kulisy tajnej operacji.