Najnowsze

Najnowsze

Sytuacji w Unii Europejskiej jest dynamiczna - ocenia Vaclacv Klaus. - Bardzo się cieszę, że Czechy postarały się wesprzeć stanowisko polskie na szczycie - mówił czeski prezydent podczas swojej trzydniowej wizyty w Polsce.

Trzydzieści ton rozpędzonej stali uderzyło w dom w Wałbrzychu. W wypadku TIR-a zginął pasażer, jego kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Premier Serbii Vojislav Kosztunica oświadczył w środę, że Serbia odrzuci nowy projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat Kosowa, przygotowywany przez USA.

- Andrzej Lepper przedstawił Piotra R. wysokim urzędnikom ministerstwa rolnictwa jako pełnomocnika gminy Mrągowo do sprawy odrolnienia ziemi - ujawnił szef CBA Mariusz Kamiński. Przyznał, że rozpoczynając operację specjalną - 13 stycznia - biuro nie zakładało, że w cieniu podejrzenia będzie Andrzej Lepper.

Szalejące wokół Nowej Zelandii sztormy zalały Północną Wyspę. Powódź odcięła od reszty kraju regiony Kaitaia, Northland, Auckland i Coromandel.

Europarlament zgodził się na otwarcie Konferencji Międzyrządowej mającej przyjąć Traktat Reformujący UE, a także przyjął raport na temat mandatu. Posłowie PiS zgłosili odrębne zdanie, bo mandatu nie uznano "za oczywisty sukces".

Amnesty International zaapelowała do Teheranu, by nie kamienować Iranki skazanej na śmierć za cudzołóstwo. Jej partnera stracono juz tydzień temu.

- Policja polityczna - tak o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym mówią działacze Sojuszu Lewicy Demokratyczej. - PiS wykorzystuje służby do walki z opozycją, wykorzystuje je też do walki wewnątrz koalicji - tłumaczy szef SLD Wojciech Olejniczak.

Miał udzielać korepetycji. Zamiast tego kilkakrotnie wykorzystał seksualnie swoją 13-letnią uczennicę. Sprawa wyszła na jaw, gdy trzynastolatka przestraszyła się, że jest w ciąży.

- Poseł Samoobrony Lech Woszczerowicz dobrowolnie złożył we wtorek zeznania jako świadek w sprawie rzekomych gróźb pod adresem Andrzeja Leppera - oświadczyła Magdalena Stańczyk, rzeczniczka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szef Samoobrony twierdzi, że przesłuchanie odbyło się bezprawnie.

Złożenie propozycji przyjęcia lub wręczenia korzyści majątkowej to jedna z metod operacyjnych, której możliwość wykorzystania daje funkcjonariuszom ustawa o CBA. Zezwala też ona na fałszowanie dokumentów.

Minister Aleksander Szczygło oświadczył, że wojsko nie będzie nikogo przepraszać za to, że broni przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej. To reakcja na pozwy mieszkańców Krzesin skarżących się na hałas w sąsiedztwie lądowiska F-16 i spadek cen nieruchomości.

- Dotychczasowy minister budownictwa ma objąć resort, którym dotychczas dowodził Andrzej Lepper - poinformował premier Jarosław Kaczyński. -Stanowisko wicepremiera pewnie nie będzie obsadzone - dodał.

Andrzej Lepper nie jest już ministrem rolnictwa - Dymisję wręczył mi w jakimś ciasnym pokoiku Robert Draba - skarżył się oburzony. Dymisja została "wręczona bez żadnej ujmy" - ripostuje Pałac Prezydencki