Najnowsze

Najnowsze

Mija rok, odkąd Fidel Castro, zmuszony ciężkim stanem zdrowia przekazał władzę swemu bratu - Raulowi Castro.

Komody w kolorze antycznej czereśni ze stylową tapicerką chce kupić do pałacu i innych rezydencji Kancelaria Prezydenta. Właśnie ogłosiła przetarg na nowe meble - pisze "Rzeczpospolita".

O "pełnej współpracy" ze strony Korei Północnej przy zamykaniu jej reaktora jądrowego w Jongbion mówią inspektorzy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, którzy powrócili z Phenianu.

Stażyści i praktykanci urzędów skarbowych mają dostęp do informacji o naszych podatkach. Nie zawsze są to ludzie o czystych kartotekach - pisze "Rzeczpospolita".

Andrzej Lepper jeszcze w tym tygodniu pójdzie do szpitala, by przeprowadzić poważne badania zdrowotne. Jak twierdzą rozmówcy "Dziennika", byłym wicepremierem ma się zająć sława polskiej chirurgii naczyniowej prof. Wojciech Noszczyk.

Kto kogo ciągnie? Partia lidera czy lider partię? - zapytał "Dziennik" wspólnie z TNS OBOP. Najgorzej wypadają liderzy rządzących formacji: PiS cieszy się większą sympatią Polaków niż niż prezes partii Jarosław Kaczyński.

Mowy końcowe i prawdopodobnie wyrok zapadnie dziś przed wrocławskim sądem w głośnym procesie Krystiana B. Mężczyzna jest oskarżony o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem domniemanego kochanka swojej byłej żony.

Nasi żołnierze przelewają krew w Iraku, ale polskie firmy nie mogą sprzedawać sprzętu wojskowego do tego kraju. Dlaczego? Bo tak zdecydował nasz sojusznik - Stany Zjednoczone. Polskie władze nic w tej sprawie nie robią, bo nawet nie wiedzą, że Amerykanie nie pozwalają nam sprzedawać broni Irakowi - pisze "Super Express".

Po 38 latach brytyjskie wojska opuszczą dziś Belfast - stolicę Irlandii Północnej i największe miasto kraju. Zadaniem wojsk było wsparcie policji w Irlandii Północnej podczas operacji utrzymania porządku.

Rządowi eksperci naliczyli na alternatywnym przebiegu obwodnicy Augustowa 25 gatunków roślin rzadkich i chronionych. Naukowcy uważają jednak, że to nie są cenne okazy - pisze "Życie Warszawy".

"Rzeczpospolita" dotarła do wyników kontroli dokumentów niezbędnych do odrolnienia ziemi w okolicach Mrągowa. Wynika z nich, że pisma są dziełem doskonałych fałszerzy.

Jeszcze w tym tygodniu Andrzej Lepper pójdzie do szpitala - donosi "Dziennik". Były wicepremier przejdzie poważne badania w związku z chorobą wieńcową.

Po tragedii polskich pielgrzymów pod Grenoble kilkakrotnie zwiększyła się liczba kontrolowanych przez łódzką policję autokarów - ocenia "Express Ilustrowany".

Czerwone serduszko z napisem WOŚP może już wkrótce stać się najlepiej rozpoznawalną polską marką. Istnieje na to duża szansa, bo fenomen Orkiestry zachwycił jordańskiego księcia - pisze "Metro".

Powodów wysokich cen zbóż jest kilka, m.in. zmiana klimatu, ceny energii, większa opłacalność innych upraw, np. rzepaku - wyjaśnia "Rzeczpospolita".