Najnowsze

Najnowsze

W czwartek w Czadzie aresztowano dziewięciu Francuzów oskarżonych o handel dziećmi. Pracownicy organizacji charytatywnej Arche de Zoe chcieli wywieźć do Europy 103 dzieci w ogarniętego wojną domową Darfuru.

- To miała być pewna, legalna praca - mówi w TVN24 jedna z Polek, która wraz z trojgiem znajomych pojechała do pracy w Kalabrii na południu Włoch. Polacy zostali tam oszukani, byli zastraszani. Po tygodniu wyzysku pomógł im dopiero polski konsul na Sycylii.

Trzy tysiące kilometrów w poprzek kontynentu nie zużywając ani kropli benzyny? W Australii odbył się dwudziesty juz wyścig samochodów napędzanych wyłącznie energią słoneczną. Zwyciężyła ekipa z Holandii, ustanawiając nowy rekord trasy.

- Armia USA nie zrobi "absolutnie nic" w sprawie kurdyjskich separatystów na północy Iraku - zapowiedział generał Banjamin Mixon z amerykańskiej bazy w Tikricie. - Dowództwo armii Stanów Zjednoczonych nie planuje podejmowania akcji wymierzonych przeciwko tureckim Kurdom na północy Iraku - dodał.

Bardzo prawdopodobną lokalizacją dla nowego stadionu narodowego jest Służewiec – powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w radiu RMF FM. - Tam jest największa przestrzeń - uzasadniała.

Junta wojskowa rządząca Birmą uwolniła kolejnych 87 demonstrantów aresztowanych za demokratyczne protesty we wrześniu. W więzieniach wciąż pozostają setki zatrzymanych.

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdegenerowała się i nie przystaje do obecnych realiów rynku audiowizualnego - uważa posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska. Platforma zapowiada małą nowelizację ustawy o KRRiT - a później likwidację tej instytucji.

Przyszła koalicja PO - PSL będzie desperacko próbowała przyspieszyć tempo budowy dróg w Polsce - donosi "Dziennik". By jednak zdążyć przez rozpoczęciem Euro 2012, potrzebne są nie tylko dobre chęci, ale i zmiany w przepisach.

- Jeśli będzie trzeba, odejdę od prezydenta - mówi Nelli Rokita na łamach "Faktu". Gazeta twierdzi, że jej małżeństwo właśnie przechodzi kryzys, ale Nelli Rokita stanowczo zapewnia, że właśnie rodzina jest dla niej w życiu najważniejsza.

Wciąż niespokojnie w Budapeszcie. Manifestanci skrajnej prawicy blokowali mosty i zakłócali ruch na ulicach stolicy Węgier. Domagali się dymisji premiera Ferenca Gyurcsany'ego.

Dlaczego Jarosław Kaczyński nie wzbudził sympatii w Europie, a Donald Tusk od razu dostał ogromny kredyt zaufania? Odpowiedzi na te pytania szukał znawca polskiej i europejskiej historii prof. Norman Davies w rozmowie z Jackiem Stawiskim w programie "Horyzont".

Jeśli zabraknie ochotników, część amerykańskich dyplomatów w Bagdadzie będzie pochodziła z poboru - ogłosił Departament Stanu USA. Za odmowę wyjazdu będzie groziła dyplomatom nawet utrata pracy.

Co najmniej 9 osób zginęło w południowo-wschodnich Chinach, gdy wiozący 30 pasażerów autobus wpadł do wąwozu - powiadomiła agencja Xinhua.

O godzinie 19.30 Suzanne Vega, czyli "miss Leonard Cohen" - jak nazywają ją fani - stanie na scenie Sali Kongresowej żeby w folkowo-jazzowym nastroju przywitać polską publiczność. Dlaczego warto tam wtedy być? Bo rzadko ktoś tak poetycko nuci Ci do ucha przed niedzielnym porankiem...

Poszukiwaniem szczepionki na malarię zajmie się nowa amerykańska placówka badawcza. Setki tysięcy hodowanych w laboratorium moskitów mają być kluczem do znalezienia vademecum na groźną chorobę.

- Nigdy nie myślę o stylu muzyki, jaką tworzę. Wszystko zależy od danej chwili i otoczenia. Wszystko robię dla ludzi, którzy mnie otaczają. Nigdy nie zastanawiam się jaki ma być następny utwór - spokojny, czy bardziej rockowy. To muzyka mnie uwodzi, a nie ja ją - mówił hiszpański artysta w rozmowie z Martą Tuką.

Sam prezydent pomógł wyśledzić swojego podejrzanego o handel kokainą doradcę - pisze "Dziennik". Ten wpadł m. in. dlatego, że korzystał z telefonu należącego do Kancelarii Prezydenta.

Sam prezydent pomógł wyśledzić swojego podejrzanego o handel kokainą doradcę - pisze "Dziennik". Ten wpadł m. in. dlatego, że korzystał z telefonu należącego do Kancelarii Prezydenta.