Najnowsze

Najnowsze

16-latek, który spowodował wybuch substancji pirotechnicznych w Suchym Lesie k. Poznania trafił do szpitala. Choć eksplozja nie spowodowała większych zniszczeń, trzeba było ewakuować 10 osób z okolicznych zabudowań.

Zwolennicy halucynogennych grzybków protestowali w Amsterdami przeciwko planowanemu przez rząd zakazowi ich sprzedaży. Reakcja władz jest odpowiedzią na niedawną śmierć turysty, który skoczył z mostu po zażyciu grzybów.

Gdybym był współpracownikiem SB, dostałbym zgodę na ogrzewanie kościoła, rozbudowę kaplicy, otrzymałbym paszport na zrobienie doktoratu, a później - już po uzyskaniu paszportu - nie bałbym się wracać na pogrzeb brata - mówi ks. Mieczysław Maliński.

Kalifornijscy strażacy uzyskują przewagę nad pustoszącymi stan pożarami lasów. Jednak już jutro ma powrócić silny, ciepły wiatr, który wcześniej sprzyjał błyskawicznemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Coraz więcej upraw trafia do produkcji biopaliw. - To zbrodnia przeciwko ludzkości - grzmi ekspert Narodów Zjednoczonych ds. żywności Jean Ziegler i wzywa do pięcioletniego zakazu ich produkcji.

Były minister sprawiedliwości w rządzie Silvio Berlusconiego, Roberto Castelli, nacjonalista znany głównie ze swoich słownych wybryków porównał na antenie włoskiej telewizji obecnego premiera Włoch do Adolfa Hitlera.

Gruzin Lasha Pataraia zapewnił sobie miejsce w Księdze Rekordów Guiness'a. Pociągnął dziś ważący ponad 7,7 tony wojskowy helikopter używając do tego jedynie... własnego ucha.

26-latek z Bytomia w ciągu niespełna roku okradł kilkadziesiąt stacji benzynowych na Śląsku, uciekając po zatankowaniu bez płacenia rachunku. - Podobne kradzieże to ostatnio prawdziwa plaga - komentuje śląska policja.

Najpierw "Wprost" poinformował, że dostałem wezwanie przed komisję weryfikacyjną WSI, a dopiero potem jej przedstawicielka do mnie zadzwoniła - twierdzi Bronisław Komorowski i oburza się: - Rozumiem, że "Wprost" pisze scenariusze?

Pogorszył się stan dwóch kobiet zakażonych paciorkowcem ropotwórczym w krakowskim szpitalu MSWiA. Pacjentki, które przebywają obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim, są nieprzytomne – przeszły już trzecią operację. Według lekarzy nadal ich życie jest zagrożone.

Tłumy w Niemieckich księgarniach. Do sprzedaży trafiła ostatnia, siódma część przygód Harrego Pottera. Dyrektorzy księgarń nie mają wątpliwości - niemiecka wersja książki będzie hitem sezonu.

Sonia zjadła już dywanik na korytarzu (dywany pochowaliśmy), podziurawiła nam swetry i bluzki (skacząc na nas, zawiesza się ostrymi ząbkami na ubraniu) i pogryzła nasze ręce (wiem, że „do wesela się zagoi”, ale wesele już przecież było). Krótko mówiąc, Sonia (patrz wcześniejszy tekst: „Sonia”) czuje się już u nas pewnie i rozrabia, a potem uśmiecha się bezczelnie swoim uśmiechem „szczerbulca”. Szczerbulca dlatego, że właśnie zaczęły jej wypadać „mleczaki”.

Kto zawozi nasze dzieci do szkoły? Czy kierowcy gimbusów są dobrze wyszkoleni i czy potrafią ustrzec się przed wypadkami? Pod Sochaczewem odbywa się - po raz pierwszy w Polsce - praktyczny sprawdzian dla kierowców szkolnych autobusów.

Sześciu obcokrajowców - w tym dwóch Polaków - zostało uprowadzonych w piątek z pokładu statku, należącego do włoskiego koncernu naftowego. Dziś organizacja MEND, walcząca o niepodległość Delty Nigru, przyznała się do porwania.

Poseł Arkady Fiedler (PO) w Sejmie nie jest już nowicjuszem - to jego druga kadencja. Nie ma jednak chyba w parlamencie drugiego posła, który we własnym ogrodzie miałby replikę Santa Marii Krzysztofa Kolumba.

Zamieszania wokół polsko - rosyjskiego sporu o mięsne embargo ciąg dalszy. Po piątkowych nieporozumieniach i sprzecznych komunikatach teraz okazuje się, że do Polski wkrótce przyjadą na kontrole rosyjscy weterynarze.

CBA wszczęło wewnętrzne postępowanie wobec swojego rzecznika Temistoklesa Brodowskiego. Powodem jest publikacja dziennika "Polska": gazeta twierdzi, że jeszcze jako policjant w Wolominie Brodowski zajmował się handlem pirackimi filmami.