Najnowsze

Najnowsze

Rządy braci Kaczyńskich to jeden wielki kryzys - tak komentuje niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" aktualną sytuacje w naszym kraju.

Już pod koniec sierpnia policjanci dostaną do testowania nowe mundury. Wymiana umundurowania nastąpi prawdopodobnie w połowie przyszłego roku.

Do Grenoble dotarła grupa polskich prokuratorów. Śledczy mają przyłączyć się do badania przyczyn i okoliczności tragedii, w której zginęło 26 pielgrzymów.

Nie ma mowy o rozmowach z Samoobroną bez Leppera, jego pozycja w partii nie jest zagrożona - mówił w TVN24 o nastrojach przed spotkaniem z koalicjantami poseł Janusz Maksymiuk.

1600 filipińskich więźniów skazanych za najcięższe zbrodnie tańczy skomplikowane układy choreograficzne do przebojów Michaela Jacksona. Wideoklip jest przebojem serwisu YouTube.

Ewentualne wsparcie LiS przez środowisko o. Tadeusza Rydzyka byłoby "niedobre dla Polski, Kościoła i Radia Maryja" - ocenił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Wprost".

Coroczne mistrzostwa świata w graniu na "powietrznych gitarach" za pasem, więc najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie ostro walczą o zakwalifikowanie się do konkursu w fińskim Oulu. Ostatnio swoje umiejętności prezentowali Niemcy.

Ambasador Izraela w Polsce zażądał od resortu sprawiedliwości reakcji na antysemickie wypowiedzi o. Rydzyka. Toruńska prokuratura jednak nie zbadała jeszcze autentyczności tzw. taśm Rydzyka.

Prokuratorzy planują umorzyć sprawę słynnego faszystowskiego pikniku w Zabrzu z 2004 roku - informuje "Gazeta Wyborcza". W "zabawie" brali udział późniejsi członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i kandydat PiS na radnego.

Protest lekarzy słabnie. Medycy na własną rękę dogadują się z dyrektorami swoich szpitali. W zamian zawieszają strajk, wycofują wypowiedzenia i wracają do pacjentów - zauważa "Życie Warszawy".

Andrzej Lepper chce zerwać koalicję i doprowadzić do wyborów, które byłyby dla niego ucieczką od seksafery - pisze "Dziennik", powołując się na dawnych i obecnych współpracowników szefa Samoobrony.

Prokuratura chce umorzyć śledztwo w sprawie pikniku, podczas którego na tle płonącej swastyki skandowano "Sieg Heil" i wyciągano ręce w geście hitlerowskiego pozdrowienia - zapowiada "gazeta Wyborcza". Udział w imprezie wzięli udział późniejsi działacze Młodzieży Wszechpolskiej i LPR, a jej organizatorem był kandydat na radnego z ramienia PiS - przypominają dziennikarze.

Polska staje się państwem pełzającego zamachu stanu. Jego finałem ma być system, który istniejące instytucje pozbawi substancji demokratycznej i uczyni fikcją - pisze Adam Michnik w artykule "Modlitwa o deszcz" na łamach "Gazety Wyborczej".

Były łódzki baron SLD Andrzej Pęczak, który w styczniu wyszedł z aresztu, znalazł sobie, jak mówi, uczciwe zajęcie - pisze "Dziennik". Uczciwe, ale mało płatne. Zarabia 1200 zł - ustalili dziennikarze.

Z okazji 35-lecia chińsko-meksykańskich stosunków dyplomatycznych studenci z kraju środka zaprezentowali Meksykanom swoją tradycyjną sztukę walki Kung Fu.

Po tragicznym wypadku pielgrzymów we Francji lekarze apelują, żeby do telefonów komórkowych, oprócz numerów do najbliższych osób, wpisywać też grupę krwi. W razie wypadku ta informacja może ocalić nam życie - pisze "Życie Warszawy".