Najnowsze

Najnowsze

W Polsce coraz bardziej odczuwalne są efekty osłabienia gospodarczego w USA, w tym zapaści na amerykańskim rynku nieruchomości. Problemy USA widać po warszawskim indeksie giełdowym - pisze "Rzeczpospolita".

Endeavour ma wystartować o godz. 18.36 czasu lokalnego (00.36 czasu polskiego w nocy ze środy na czwartek). Data startu wahadłowca stała pod znakiem zapytania po odkrytym kilka dni temu sabotażu w NASA.

Przed toruńskim sądem po raz kolejny stanie Adrian W. oskarżony o zgwałcenie i zamordowanie osiemnastoletniej Katarzyny Zegan. Mężczyzna został już raz skazany na 25 lat więzienia, ale prokuratura wniosła apelację i zażądała dożywocia.

Papiery na budowę trasy z Grudziądza do Torunia są. I co z tego. Precedens Rospudy skomplikuje także tę inwestycję - pisze "Puls Biznesu".

Zbigniew Wassermann oświadczył, że nie ma zamiaru przerywać urlopu i składać żadnych wyjaśnień ws. akcji CBA w resorcie rolnictwa. Wyjaśnień od ministra koordynatora ds. służb specjalnych domaga się LPR.

Coraz więcej ofiar monsunowych deszczów w Indiach, Bagladeszu i Nepalu. Szacuje się, że pod wodą zginęło ponad 1600 osób.

Specjaliści, którzy pod kierunkiem rzecznika praw obywatelskich przygotowali raport dotyczący reformy służby zdrowia, otrzymali za swą pracę łącznie 20 tys. zł – dowiedziało się "Życie Warszawy".

Lider Samoobrony Andrzej Lepper ma w swoim sejfie kilkanaście taśm, które skompromitują PiS i premiera Jarosława Kaczyńskiego – mówią politycy Samoobrony, cytowani przez Życie Warszawy".

- Iran musi udowodnić światu, że stanowi siłę stabilizującą, a nie destabilizującą - powiedział George W. Bush i oskarżył Teheran o otwarte dążenie do uzyskania broni nuklearnej.

Wicepremier Przemysław Gosiewski powiedział w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że Andrzej Lepper powinien się zastanowić nad spotkaniem z prokuratorem i złożeniem wyjaśnień w sprawie korupcyjnej, a nie wyznaczać kandydata na premiera.

Brytyjskie służby weterynaryjne likwidują stado, w którym mogły znajdować się zarażone sztuki bydła - poinformowała naczelna weterynarz kraju Debby Reynolds.

Tur, opancerzony pojazd interwencyjno-patrolowy, produkowany w kutnowskiej firmie AMZ, będzie prawdopodobnie wykorzystywany podczas misji w Afganistanie. Takie plany ma minister obrony - informuje "Dziennik Łódzki".

W góralskiej wiosce na Śląsku Cieszyńskim aż huczy od plotek, że elementy tarczy antyrakietowej zostaną zamontowane w Istebnej. Wójt gminy Danuta Rabin wie, że niektórzy mieszkańcy żyją wręcz w panicznym strachu.

Ojcowie salezjanie zaproponowali raperom przełożenie słów Chrystusa na język muzyki hiphopowej. Właśnie rozpoczęły się nagrania do awangardowej płyty „Osiem błogosławieństw” - donosi "Dziennik Łódzki".

Przedsiębiorcy i klienci indywidualni, którzy kupią polisy po 10 sierpnia, mogą ponosić niższe niż do tej pory koszty ubezpieczeń - pisze "Gazeta Prawna".

William Shakespeare sposobem na wakacje? Tylko w Gdańsku. W ramach akcji "Dolne Miasto górą!" dzieci z tej dość zaniedbanej dzielnicy zbudowały teatr elźbietański, zrobiły koszulki "Być albo nie być" i... nauczyły się chodzić na szczudłach.

Kierowca nowojorskiego autobusu postanowił nauczyć kultury młodzieńca, który nie ustąpił miejsca starszej pani. Zatrzymał pojazd i trzasnął młokosa.... telefonem komórkowym. Wywiązała się regularna bójka.

...jeden lepiej, drugi gorzej. Postanowiłem wypłynąć na szerokie wody internetu i zrobić stronę www. Nie, wcale nie taką, gdzie będzie napisane, że nazywam się Mazur, tak wyglądam w garniturze a tak w bokserkach i oto moje przemyślenia. Nie. Do sprawy podszedłem prospołecznie.