Najnowsze

Najnowsze

Kolejny miesiąc z rzędu deficyt na rachunku obrotów bieżących jest zaskakująco wysoki. W czerwcu wyniósł 1,18 mld euro i był prawie czterokrotnie wyższy niż przed rokiem - informuje "Rzeczpospolita".

Prawie 150 tys. firm założono w Polsce w pierwszym półroczu bieżącego roku. W tym samym czasie wyrejestrowało się blisko 138 tys. Największy ruch panuje w handlu, budownictwie i usługach związanych z biznesem - informuje "Rzeczpospolita".

W Polsce powstanie nowy żaglowiec - największy w historii. Zaprojektuje go sława inżynierii morskiej, Zygmunt Choreń, na zamówienie rosyjskiego miliardera - informuje "Rzeczpospolita".

Wypadek w wesołym miasteczku w Południowej Korei. W Pusan przekręcił się jeden z wagoników na diabelskim młynie. Pięć osób zginęło.

Poniedziałek, 13 sierpnia, 21:00 Minister Sprawiedliwości przedstawił, jak mówi, "gwóźdź do politycznej trumny" Andrzeja Leppera - dyktafon, którym zarejestrował rozmowę z liderem Samoobrony i który ma być dowodem na to, że Lepper kłamie.

Byli pracownicy stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim usłyszą dziś wyrok. Pielęgniarka oddziałowa i ordynator tej stacji są oskarżeni o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. 53 pacjentów zostało zakażonych wirusem żółtaczki typu C.

Policjanci z oddziałów prewencji z podrzeszowskiego Zaczernia została wysłana na cały sierpień nad morze, gdzie ma patrolować w czasie sezonu urlopowego. Rzeszowa zaś nie ma kto bronić przed piłkarskimi zadymami - piszą "Super Nowości".

Dwa nowe programy: "Gwiazdy tańczą na lodzie" z telewizyjnej "Dwójki" i "Przebojowa noc" z "Jedynki" będą przerywane reklamami, mimo ustawy, która tego wyraźnie zakazuje. Prawnicy TVP znaleźli kruczek - donosi "Dziennik".

Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego odkryli olbrzymie pole dziko rosnących trufli na granicy województw łódzkiego i śląskiego. Kilogram trufli jest wart ponad 3 i pół tysiąca euro - informuje "Dziennik Łódzki"

Nie zapłacił za przejazd, bo stan drogi mu nie odpowiadał. Gdy zatrzymali go ochroniarze - prawnik oskarżył ich o bezprawne ograniczenie wolności. Teraz może trafić do sądu - informuje "Dziennik Zachodni".

Moskiewska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie umieszczonego na kilku skrajnie nacjonalistycznych stronach internetowych nagrania wideo, które przedstawia brutalną egzekucję dwóch mężczyzn - Tadżyka i Dagestańczyka. Jednemu z nich ścięto głowę.

- Nie "gwóźdź do politycznej trumny Andrzeja Leppera", ale rozpaczliwe szukanie alibi - tak Grzegorz Skwierczyński, poseł Samoobrony, skomentował w Magazynie 24 godziny "dowód", jaki przedstawił minister Ziobro przeciwko Andrzejowi Lepperowi.

Jesienią z ramówki TVP nie znikną katolickie programy dla młodzieży "Między ziemią a niebem" oraz "Ziarno". O takiej możliwości informowała kilka dni temu "Rzeczpospolita".

O włączenie się do walki z globalnym ociepleniem zaapelował do USA, Chin i Indii premier Szwecji Frederik Reinfeldt, podczas Światowego Tygodnia Wody. W Sztokholmie odbywają się konferencje poświęcone zagadnieniu.

Porywacze wypuścili dwie uprowadzone Koreanki. Kobiety zwolniono, ponieważ są chore. Ma to być gest dobrej woli ze strony afgańskich talibów. W rękach bojowników jest wciąż 19 jeńców.