Najnowsze

Najnowsze

Ogień pochonął 3 tys. metrów kwadratowych włoskiej Fabryki Snów. Pożar wybuchł w studiu filmowym Cinecitta na południowych obrzeżach Rzymu i strawił część makiety udającej właśnie "wieczne miasto".

Dwa miliony Polaków czekają na  różnego rodzaju pomoc lekarską, konsultacje, zabiegi czy operacje. System zdrowia bije rekordy w niekończących się kolejkach do specjalistów

Rosyjska dziennikarka i opozycjonistka Łarisa Arap pozostanie szpitalu psychiatrycznym. O kontynuowaniu przymusowego leczenia zdecydował sąd.

Amerykanin karmił konie na farmie niedaleko Waszyngtonu, gdy do stajni wśliznął się grzechotnik. Jadowity gość został wyproszony na wieki, ale odchodząc zdążył jeszcze się zemścić.

Szczecin stolicą polskich bliźniąt. Na reaktywowanym po dwóch latach, dziewiątym już festiwalu pojawiło się ponad 150 rodzeństw.

Pięć osób podejrzanych m.in. o handel narkotykami, włamania, fałszerstwa i nielegalna dystrybucję alkoholu aresztowała dziś wspólnie podkarpacka policja i Straż Graniczna.

Wielka woda na pograniczu Niemiec i Szwajcarii. Niż znajdujący się u podnóża Alp przyniósł obfite deszcze, wskutek czego wylały okoliczne rzeki, w tym największa z nich - Ren.

W tym roku kapituła medialnej nagrody Niptel doceniła pracę dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, posła PiS Jana Ołdakowskiego. Jak napisano w uzasadnieniu, doceniono w szczególności jego wkład w stworzenie i promocję muzeum.

14 sierpnia ma zapaść wyrok w procesie o zakażenie żółtaczką kilkudziesięciu pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wlkp. Prokurator żąda dla oskarżonych pracowników stacji kar wieloletniego więzienia. Sąd stwierdził dziś, że podejrzani mogą poczekać na wyrok w domu.

Walka służby zdrowia o wyższe zarobki nie ustaje, ale zmienia formę. Związek lekarzy zapowiada, że nie przerwie jej ani ewentualna zmiana rządu, ani wcześniejsze wybory.

Jeden z najpopularniejszych bohaterów europejskiego komiksu oskarżony o rasizm. Czarne dzieci z Konga przedstawiane są jako głupie - uważa kongijski student Mbutu Mondondo Bienvenu i skarży wydawcę do sądu.

Prokuratura w Gliwicach sprzeciwia się umorzeniu śledztwa w sprawie neofaszystów z Zabrza. Umorzyć sprawę zamierzała prokuratura rejonowa, jednak jej przełożeni nakazali dodatkowe działania.

- Nie ma takiej możliwości, żeby na czele rządu PiS stanął ktoś inny niż Jarosław Kaczyński - zapowiada wicepremier Przemysław Gosiewski. Za to Samoobrona nie mówi "nie" dla propozycji LPR, by stworzyć rząd bez Kaczyńskiego, Giertycha i Leppera

Francuzi i liczni zagraniczni goście pożegnali w Paryżu kardynała Jeana-Marie Lustigera, byłego arcybiskupa Paryża. W czasie pogrzebu odmówiono też kadysz - żydowską modlitwę za zmarłych.