Najnowsze

Najnowsze

W stroju adamowym przeciwko globalnemu ociepleniu. Sześćset osób z całej Europy pozowało nago do zdjęcia na największym alpejskim lodowcu Aletsch w Szwajcarii.

Sobota, 18 sierpnia, 21:00 Ocena z religii będzie wliczana do średniej - podało Centrum Informacyjne Rządu. Wcześniej szef MEN-u Ryszard Legutko mówił, że religia w średniej to nie najlepszy pomysł. Został za to skrytykowany przez katolickich hierarchów. Goście Magazynu 24 godziny spierali się czy decyzja rządu w tej sprawie była słuszna.

Porucznik Łukasz Kurowski, który we wtorek zginął w Afganistanie, został pochowany na cmentarzu w Lusowie pod Poznaniem. W uroczystościach żałobnych uczestniczył minister obrony narodowej Aleksander Szczygło.

Były prezydent Czech Vaclav Havel podpisał petycję popierającą zainstalowanie w Czechach stacji radarowej, która stanowić ma element przyszłej amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

- Jeśli to, co mówi Kaczmarek, jest prawdą, to może być ona porażająca - stwierdził na antenie TVN24 poseł PO Zbigniew Chlebowski. W jego ocenie może to być "największy skandal po 1989 roku".

Ponad 60 tysięcy czarnych kotów znika co roku z włoskich ulic - alarmują obrońcy zwierząt. Szczyt "zniknięć" przypada na 31 października - okres święta Halloween.

O finansowe wsparcie budowy domu pielgrzyma i innych niezbędnych inwestycji na Świętej Górze Grabarce, zaapelował zwierzchnik Cerkwi w Polsce metropolita Sawa. Na Grabarkę właśnie dotarły ostatnie pielgrzymki wiernych.

- Za wypędzenie niemieckich obywateli po II wojnie światowej odpowiadają poszczególne kraje - powiedziała Erika Steinbach podczas centralnych uroczystości "Dnia stron ojczystych" w Berlinie. - Polska powinna pogodzić się z myślą, że Niemcy będą dochodzić swych roszczeń przed sądami - uzupełnia wypowiedź Steinbach premier Hesji Roland Koch.

Kodeksy i księgi prawnych precedensów na całym świecie pełne są rozmaitych kuriozów. Jedne śmieszą, inne przerażają - "The Times" przygotował listę 25 najdziwniejszych przepisów prawnych.

- Kreśląc postać Andrzeja Kmicica z "Potopu", Henryk Sienkiewicz wykorzystał fragmenty biografii mojego przodka, hetmana Wincentego - chwali się na łamach "Wprost" Przemysław Gosiewski.

PSL i Prawica Rzeczypospolitej nie wykluczają startu ze wspólnych list wyborczych - donosi "Wprost". Były marszałek Sejmu Marek Jurek miałby się ubiegać o mandat senatora.