Najnowsze

Najnowsze

"Gazeta Prawna" Spada eksport polskich leków do RosjiPiątek, 21 września 2007 Prawie o 30 procent spadły przychody krajowych zakładów farmaceutycznych ze sprzedaży na rynek rosyjski w pierwszym półroczu 2007 roku - pisze "Gazeta Prawna".

Aż 22 światowe premiery utworów, kompozycje zamówione u najlepszych artystów, 30 imprez towarzyszących. Rusza festiwal Warszawska Jesień, jeden z najważniejszych festiwali muzyki współczesnej w naszej części Europy.

Banki odmawiają Samoobronie udzielenia kredytu na kampanię wyborczą i przyglądają się, czy ta partia ma szansę dostać się do Sejmu. Jakby tego było mało, Andrzej Lepper musi zmagać się z zaległościami finansowymi z 2005 r. - pisze "Dziennik".

Rutkowskiemu w kampanii wyborczej będzie doradzał... Rutkowski, kandydata PiS-u w Krakowie zareklamuje Platforma Obywatelska, a rzekomi sztabowcy Nelly Rokity chcą wynająć awionetkę. O politycznych pomysłach i lokalnym kolorycie kampanii wyborczej donoszą lokalne media.

"Gazeta Krakowska" dowiedziała się, że ludzie podający się za przedstawicieli sztabu wyborczego Nelly Rokity dzwonili w środę do Aeroklubu Krakowskiego, wypytując o możliwości dość nietypowego wykorzystania samolotów stojących na lotnisku w Pobiedniku. Żona byłego lidera PO Jana Rokity nie podjęła jeszcze decyzji o starcie w wyborach.

Najwięcej cudownych recept na reformowanie ochrony zdrowia powstaje w czasie kampanii. Wyborcy ze Śląska mają twardy orzech do zgryzienia, bo z regionu do Sejmu chcą się dostać minister zdrowia, jego zastępca oraz prawdopodobnie szef NFZ - pisze "Dziennik Zachodni".

Były łódzki poseł i detektyw Krzysztof Rutkowski nie traci apetytu na polityczną karierę. Chce zostać senatorem z okręgu tarnowskiego, właśnie zarejestrował komitet wyborczy. Jego pełnomocnikiem jest Andrzej Rutkowski, do wakacji szef wydziału organizacyjnego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej - informuje "Dziennik Łódzki".

Kilka miesięcy temu cieszyli się, że liczba osób korzystających z ich portalu przekroczyła tysiąc. Dzisiaj użytkowników jest siedemset razy więcej, a twórcy naszej-klasy.pl z dnia na dzień stali się milionerami - pisze "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".

W tym tygodniu rząd zalecił Państwowej Inspekcji Pracy i Inspekcji Sanitarnej, aby częściej kontrolowały i surowiej karały pracodawców narażających życie i zdrowie pracowników - informuje "Gazeta Prawna".

Zaledwie pięć serc i dwie nerki przeszczepiono w tym roku w województwie małopolskim. Tak źle nie było jeszcze nigdy – pisze „Dziennik Polski”.

PiS szykuje bombę na wybory. Z trzeciego miejsca na krakowskiej liście prawdopodobnie wystartuje Ryszard Terlecki. W spotach wyborczych ma się chwalić, że rok temu popierali go politycy PO - pisze "Gazeta Krakowska".

Rozstrzygnięty został wielki plebiscyt "Rzeczpospolitej". Po trwającym trzy tygodnie internetowym głosowaniu, w którym wzięło udział 82 tys. osób, tytuł cudu Polski uzyskały: Kopalnia Soli Wieliczka, Stare Miasto i nadwiślańska panorama Torunia, zamek w Malborku, Zamek Królewski i katedra na Wawelu, Kanał Elbląski, Zamość - renesansowe miasto idealne, oraz Rynek Główny i zespół staromiejski w Krakowie.

Choć zarobki nas nie satysfakcjonują, trzy czwarte Polaków chodzi do pracy z przyjemnością. A ponad połowa lubi spędzać wolny czas z ludźmi, z którymi pracuje - wynika z sondażu CBOS opublikowanego w "Dzienniku".

Do końca przyszłego tygodnia wszyscy uczniowie muszą zaopatrzyć się w mundurki – polecił kuratorom minister edukacji. – Nie zdążymy – mówi dyrektorzy niektórych małopolskich szkół, o czym informuje "Dziennik Polski".

- Dziękuję i powodzenia. Idźcie na wybory! - tak Tomasz Lis, który ostatni raz poprowadził program: "Co z tą Polską?", dziękował za trzy lata w Polsacie.

Siedem lat powinno trwać małżeństwo, a dopiero po tym czasie małżonkowie powinni zadecydować, czy chcą być nadal razem - uważa ubiegająca się o stanowisko przewodniczącej bawarskiej CSU Gabriele Pauli. Małżeństwa na próbę - poważna propozycja czy prowokacja?

Politycy SLD i Samoobrony w "Magazynie 24 godziny" zarzucali się wzajemnymi oskarżeniami w ferworze dyskusji nt. startu Leszka Millera z listy Samoobrony w Łodzi. I choć apelowali do siebie o kulturę, również ta ich poróżniła.

Przyszli miesiąc temu i „przemaglowali” mnie w dniu, gdy od rana przygotowywałem Fakty. Interesowało ich wszystko. Podobne pytania zadajecie też Państwo…