Najnowsze

Najnowsze

- Karta Praw Podstawowych nie może być podstawą do niemieckich roszczeń majątkowych - mówi TVN24 rzecznik Rady Unii Europejskiej Jesus Carmona. Szefowa MSZ Anna Fotyga mówiła w TVN24, że przyjęcie Karty mogłoby mieć "bardzo poważne skutki" w tej sferze.

Amerykańska tarcza antyrakietowa i wystąpienie Rosji z traktatu o ograniczeniu sił konwencjonalnych w Europie pozostały nierozwiązanymi problemami. Nie pomogło kolejne spotkanie Rosjan z szefami obrony państw NATO.

Włoski rząd planuje prawdziwą rewolucję w internecie, niestety, na niekorzyść internautów. Gabinet Romano Prodiego chce, by od prowadzenia witryny lub bloga trzeba było zapłacić podatek.

Stany Zjednoczone zdecydowały się nałożyć sankcje na Iran. Jak oświadczyła Sekretarz Stanu Condoleezza Rice, ma to związek z działalnością terrorystyczną i programem nuklearnym Iranu. Niedługo potem, działania USA poparła Wielka Brytania.

Sympatie Polaków przełożyły się na głosy w wyborach. Z Sejmu wykluczyli oni nielubianych Romana Giertycha i Andrzeja Leppera. Posłami będą zaś przodujący w rankingach popularności Zbigniew Religa oraz coraz bardziej lubiany Donald Tusk.

U nastolatka z Otrębus k. Warszawy zdiagnozowano sepsę. Trafił do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, a jego rodzina i koledzy ze szkoły - w sumie 51 osób - pod obserwację lekarzy.

Pisząc artykuł do dzisiejszej „Polski” o układzie językowym IV RP zauważyłem, że komputer podkreśla jako błędne słowo „wykształciuch” (albo zmienia je na „wykształci uch”). W zasadzie to nic dziwnego – mój domowy komputer ma jakieś trzy czy cztery lata, więc pochodzi z III RP i niektórych językowych nowotworów nie zna.

- Republika Czeska nie pozwoli, by rosyjscy żołnierze przebywali na terenie przyszłej bazy radarowej, która wejdzie w skład amerykańskiej tarczy antyrakietowej - powiedział dziś premier Czech Mirek Topolanek.

Grzegorz Schetyna szefem MSWiA, Radek Sikorski na czele MON lub MSZ - poinformował Donald Tusk, kandydat PO na premiera. Do rządu mieli by też wejść Ewa Kopacz i Zbigniew Chlebowski. Szansę na stanowisko ministra sprawiedliwości straciła Julia Pitera.

Ryszard Czarnecki w swoim blogu w portalu Onet pisze, że była posłanka SLD Katarzyna Piekarska dostała od PO propozycję zostania szefem resortu sprawiedliwości. Sama zainteresowana w rozmowie z tvn24.pl kwituje ze śmiechem: - Pan Czarnecki miał już swoje pięć minut.

U czterech pacjentek w szpitalu MSWiA w Krakowie stwierdzono zakażenie paciorkowcem ropotwórczym. Kobiety rodziły przy pomocy cesarskiego cięcia. To pierwszy przypadek takiego zakażenia w Polsce od 40 lat.

55-letnia Cristina Fernandez de Kirchner kandyduje na prezydenta Argentyny. Jej szanse wzrosły, gdy znany projektant mody uznał, że jest ona "bardzo sexy". Kreator mody Benito Fernandez uznał, że tak dobrze wyglądającej polityk nie było od czasów Evity Peron.

Przed południem w Sejmie zebrały się władze Samoobrony. Politycy niechętnie mówili o przyszłości partii. - Na pewno Samoobrona ze sceny politycznej nie zniknie. Jak będzie trzeba, wrócimy do blokowania dróg - zapowiedział Andrzej Lepper.

W japońskim parku wodnym Hakkei-jima straszy. Na dzieci czyha tam przerażająca twarz złożona z tysiąca małych błyszczących rybek.

Jan XXIII uważał działalność Ojca Pio i kult jego osoby za "wielkie oszustwo" i "katastrofę" - twierdzi Sergio Luzzatto, autor szeroko dyskutowanej we Włoszech książki "Ojciec Pio: Cuda i polityka we Włoszech w XX wieku".

Bytomska policja ściga złodziei samochodów, którzy w nocy w trakcie brawurowej ucieczki przed radiowozem usiłowali potrącić policjanta. Nie zatrzymały ich nawet oddane w kierunku auta strzały z policyjnej broni.

Polskę zalewa podrabiany alkohol. Interes kwitnie dzięki prostej metodzie, pozwalającej uzdatniać do spożycia skażony, przemysłowy spirytus. Na trop procederu wpadli reporterzy „Uwagi”.

Prezydent Turcji Abdullah Gul powiedział dziś, że Turcja jest zdeterminowana do podjęcia koniecznych kroków, by zakończyć zagrożenie ze strony kurdyjskich bojówek atakujących z północnego Iraku.

Prędzej czy później Jan Rokita wróci do polityki. Ale dopóki Nelly jest posłanką PiS-u, to zaangażowanie się Jana Rokity w czynną działalność w PO byłoby wysłaniem sygnału schizofrenicznego - powiedział w RMF FM Jarosław Gowin z PO.