Najnowsze

Najnowsze

Chrześcijański ośrodek "Odwaga" w Lublinie prowadzi terapię dla homoseksualistów, po której część z nich ma zmieniać orientację. - Tego się nie da wyleczyć - mówią seksuolodzy.

Jak nie pokażemy, jakie łajdactwa zrobili Kaczyńscy, to przy demagogii Rydzyka oni mogą drugi raz wejść do parlamentu - mówił w TOK FM były prezydent Lech Wałęsa. Jego zdaniem, premiera i prezydenta trzeba aresztować.

W sejmowych kuluarach coraz głośniej mówi się o ewentualnym przejściu do Platformy Obywatelskiej Bogdana Borusewicza, Radosława Sikorskiego i Pawła Zalewskiego - prawicowych polityków związanych z PiS. Oni sami zaprzeczają.

Kazimierz Marcinkiewicz zapewnia, że jest gotów stanąć przed sejmową komisją. Choć dostał propozycje startu w wyborach z list PO i PiS, to kandydować nie zamierza.

Przed bramą Stoczni Szczecińskiej odbywają się dziś uroczystości związane z 27. rocznicą podpisania Porozumienia Szczecińskiego, kończącego strajki 1980 roku na Pomorzu Zachodnim.

Tajwańczycy rozpoczęli festiwal duchów. Są tańce, rytualne modły i pokazy walk.

Agentem i wariatem miał nazwać premier Jarosław Kaczyński Marka Jurka, gdy ten zapowiedział, że rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Życie Warszawy" publikuje fragmenty dziennika byłego polityka PiS i Marszałka Sejmu.

Pożar w Katowicach. Dziesięć jednostek straży pożarnej gasiło ogień w budynku delegatury Najwyższej Izby Kontroli.

Wbrew żądaniom opozycji, Zbigniew Ziobro nie zamierza podać się do dymisji. Na antenie TVN24 minister zapewniał, że nie jest odpowiedzialny za podsłuchiwanie dziennikarzy i polityków.

Agentem i wariatem miał nazwać premier Marka Jurka, gdy ten zapowiedział, że rezygnuje z funkcji marszałka Sejmu. "Życie Warszawy". Gazeta publikuje fragmenty dziennika byłego polityka PiS i Marszałka Sejmu.

Zdaniem gazety Arkadiusz Marcinkiewicz mógł wykorzystać wpływy swojego brata i nabyć po zaniżonej cenie nieruchomości od gorzowskiego urzędu miasta. "Trybuna" sugeruje, że to dobry powód, żeby służby "zainteresowały się dyskretnie byłym premierem".

Bogdan Borusewicz, Radosław Sikorski i Paweł Zalewski - czy ci trzej prawicowi politycy związani z PiS myślą o zmianie barw partyjnych? - zastanawia się "Dziennik". Choć oni sami zaprzeczają, w sejmowych kuluarach coraz głośniej mówi się o ich ewentualnym przejściu do PO.

Furtka prawna, która umożliwia podsłuchiwanie bez zgody sądu, łamie konstytucję - uważa Helsińska Fundacja Praw Człowieka i prosi Rzecznika Praw Obywatelskich o zaskarżenie tych przepisów do Trybunału Konstytucyjnego.

Tysiące demonstrantów przyszły w środę wieczorem na plac Syntagma w centrum Aten, by zaprotestować przeciwko nieskuteczności państwa w walce z pożarami.

To Janusz Kaczmarek nadzorował prowadzoną przez prokuraturę sprawę Lwa Rywina i powiązanych z nim ludzi. I żadnych aktów oskarżenia nie ma, mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Wyszukiwarka hakia, której współwłaścicielem jest Prokom, wchodzi na rynek masowy. Jej wartość już można szacować na 800 mln dolarów, twierdzi "Puls Biznesu".

Mieszkaniec Olbięcina pod Kraśnikiem długo się nie zastanawiał, gdy zobaczył jak autobus czołowo zderza się z ciężarówką - pobiegł ratować ludzi. Teraz ma jednak do zapłacenia 100 zł mandatu. Dostał go za przeklinanie.

To Janusz Kaczmarek nadzorował prowadzoną przez prokuraturę sprawę Lwa Rywina i powiązanych z nim ludzi. I żadnych aktów oskarżenia nie ma, mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Zbigniew Ziobro.