Najnowsze

Najnowsze

W pobliżu izraelskiego portu Hajfa zderzyły się w czwartek wieczorem dwa statki. Dwóch marynarzy zaginęło, 12 innych udało się uratować - poinformowały izraelskie służby ratownicze.

Wchodzące dziś w życie zmiany w prawie o ustroju sądów powszechnych są jednym z elementów ogólnej tendencji, która zmierza do podporządkowania sądów władzy wykonawczej - ocenia w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej"przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Stanisław Dąbrowski.

Pociąg firmy Stadler to połączenie szwajcarskiej precyzji i włoskiej elegancji. Flirt, bo taką nazwę mu nadano, zaprezentowano w czwartek na peronie czwartym dworca głównego w Katowicach - powiadamia "Dziennik Zachodni".

- Po śmierci Saszy, Zachód już nie będzie zachowywał się tak lojalnie wobec Kremla - uważa wdowa po zmarłym Aleksandrze Litwinience, Marina, która przyjechała do Polski promować film o swoim zmarłym mężu - "Bunt".

czwartek, 30 sierpnia, godz. 21:00Jeżeli chodzi o współpracę polityczną to dopiero wczoraj żeśmy doszli z Ministrem Kaczmarkiem do porozumienia. I myśle, że oczywiście, że będzie startował i powinien być też naszym kandydatem na prezesa Rady Ministrów, tak samo jak jest w obecnym sejmie, tak samo, jeżeli będą wybory w następnym. Tak Roman Giertych (LPR) w "Magazynie 24 godziny" rysował polityczną przyszłość Janusza Kaczmarka.

To globalny problem, obecny w niemal 70 krajach - mówią naukowcy. Spożycie arszeniku, zawartego w wodzie pitnej i ryżu, może prowadzić do raka płuc i skóry, który ujawnia się dopiero po wielu latach od pierwszego zatrucia.

Inicjatywa lidera LPR, która ma skłonić premiera do uwolnienia Janusza Kaczmarka, już jest legalna. Protestujący przyłączyli się do stojącego przed KPRM od 16 sierpnia namiotu byłego posła Zbigniewa Nowaka, który zgodę na manifestację posiadał.

Dopiero wczoraj dogadaliśmy się co do naszej politycznej przyszłości. Janusz Kaczmarek będzie kandydował z naszych list do Sejmu. I powinien być naszym kandydatem na premiera także w przyszłej kadencji - powiedział w Magazynie TVN24 Roman Giertych.

Krauze, Netzel, Kaczmarek, Kornatowski - wszyscy pochodzą z Trójmiasta, mieli zaufanie rządzących, teraz zajęła się nimi prokuratura. - PiS ma strasznego pecha w doborze ludzi - komentuje w "Kropce nad I" Jacek Kurski, gdański poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Obydwie strony (Serbia i Albania) zgodziły się na wstępnych, oddzielnych spotkaniach powstrzymać się od działań, bądź oświadczeń, które mogłyby zagrozić rozmowom pokojowym - powiedział wysłannik UE podczas rozmów w Wiedniu Niemiec Wolfgang Ischinger.

Był i jeszcze się nie kończy. A jak wiadomo, dziś w naszym kraju jest mniej więcej tak, jak w piłce nożnej – póki jest w grze, wszystko może się zdarzyć. Nie powiem, że nie lubię takich dni.

Kilkudziesięciu żołnierzy zaginęło w położonym na północnym zachodzie Pakistanu obszarze plemiennym, graniczącym z Afganistanem - poinformowały pakistańskie siły bezpieczeństwa.

Warszawska prokuratura okręgowa prześle do Sejmu wnioski o uchylenie immunitetów Lechowi Woszczerewiczowi i Januszowi Maksymiukowi – poinformował "Wprost”. - Takie wnioski nie trafiły do prokuratury krajowej - odpowiedział w TVN24 prokurator krajowy Dariusz Barski.

Były premier Leszek Miller po "licznych rozmowach z koleżankami i kolegami" z łódzkiego SLD podjął decyzję o kandydowaniu w przedterminowych wyborach parlamentarnych. Zapowiedział, że wystartuje z listy SLD w Łodzi.

Znieważanie funkcjonariuszy policji oraz stawianie czynnego oporu podczas zatrzymywania i doprowadzania do izby wytrzeźwień - to treść zarzutów, jakie dwóm funkcjonariuszom BOR postawiła szczecińska prokuratura.

- Utrudnianie postępowania i składanie fałszywych zeznań i podżeganie do nich innej osoby w sprawie akcji CBA - takie zarzuty usłyszał w warszawskiej prokuraturze Janusz Kaczmarek. Zarzuty mają już postawione także b. szef policji Konrad Kornatowski i prezes PZU Jaromir Netzel, a zatrzymany ma być szef Prokomu Ryszard Krauze.