Najnowsze

Najnowsze

Doniesienia "Wprost" o tym, że Janusz Kaczmarek chce wycofać swoje nazwisko z wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu są nieprawdziwe - mówi portalowi tvn24.pl Szymon Pawłowski z LPR.

- To, co minister Ziobro zrobił w sobotę było bezprecedensowe, on straszył opozycję - mówił w "Magazynie 24 godziny" Bogdan Zdrojewski z PO. Wcześniej Platforma poinformowała, że złoży doniesienie o popełnienie przestępstwa przez ministra sprawiedliwości.

Krajowa droga nr 50 w Żyrardowie jest już przejezdna. Protestujący mieszkańcy, którzy poprzez blokadę drogi chcą wymóc na władzach przyspieszenie budowy obwodnicy, zakończyli swój protest.

Policja przeszukała komputery Piotra Tymochowicza i - po wstępnych oględzinach - nie znalazła w nich treści pornograficznych. Tymochowicz został więc zwolniony do domu. Śledztwo jednak trwa.

- Lepper koncentruje uwagę na różnych tematach, zamiast wyspowiadać się prokuratorowi. Prowadzi brudną grę - tak skwitował wicepremier Przemysław Gosiewski zapowiedź Leppera, że dziś w programie "Teraz My" w TVN ujawni "pewne fakty, które pokażą że bracia Kaczyńscy od początku działali niezgodnie z prawem".

Pan Gwóźdź zrobił dziś niesamowitą karierę. Nie chodzi tu wcale o osobę tak nazywaną, ale o osobę tak nazywającą i charakterystyczny styl wypowiadania tego "gwoździa" tak jakoś lądujący między targiem a maglem. Tak nam się podobało, że z drugim tu kolegą redaktorem-blogerem, obejrzeliśmy sobie jeszcze raz całą sobotnią konferencję Andrzeja Leppera.

-Jeśli Jarosław Marzec zeznawał, to tylko jako świadek - stwierdził Zbigniew Ziobro w odpowiedzi na doniesienia wprost.pl. Portal podał, że były szef Centralnego Biura Śledczego, został przesłuchany w sprawie przecieku w związku z akcją CBA jeszcze w dniu zatrzymania Janusza Kaczmarka.

Nie może być tak, że prokurator generalny, osoba bardzo potężna w państwie, wykorzystuje wiedzę, którą zdobyła dzięki zajmowanym urzędom, przeciw przeciwnikom politycznym - powiedział poseł Cezary Grabarczyk z PO.

- Liderzy partii uczynili z tego, co mówi Kaczmarek oręż bardzo brutalnej walki politycznej przeciwko, nie tylko rządowi, ale także uczciwym urzędnikom - powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości twierdzi, że te ataki są powodowane szokiem ludzi, którzy przestali czuć się bezkarni.

Brytyjskie wojska zakończyły wycofywanie się z Basry, kluczowego miasta na południu Iraku. - To zaplanowana i zorganizowana operacja, a nie porażka - zapewnia premier Gordon Brown.

Prokom Investments wypłacał wynagrodzenie ojcu Janusza Kaczmarka - przyznała spółka. Prokom zapewnił jednocześnie, że było to wynagrodzenie wyłącznie za usługi inspektora nadzoru budowlanego, znacznie niższe od tego, o którym pisał "Newsweek".

Zwycięzcy poprzednich edycji m.in. Wiesław Myśliwski, Jerzy Pilch, a także debiutująca w konkursie prof. Maria Janion - to tylko niektórzy z autorów, których książki znalazły się w finale literackiej nagrody Nike.

Minister sprawiedliwości wypuszcza do dziennikarzy informacje o moich rzekomych powiązaniach z Ryszardem Krauze - miałem przyjąć od niego koniak, latać jego samolotem i posiadać udziały w jego spółce. Pozwę Zbigniewa Ziobro do sądu - powiedział Roman Giertych.

Na 3 tys. zł grzywny za jazdę po pijanemu Sąd Rejonowy w Grodzisku Maz. skazał Aleksandrę Jakubowską, byłą posłankę SLD i byłą szefową gabinetu politycznego premiera Leszka Millera.

Prezydent opuścił szpital przy Szaserów, gdzie trafił dziś rano. Lech Kaczyński ma ostre zakażenie wirusowe, potocznie nazywane grypą żołądkową. Około godz. 2 w nocy prezydent dostał wysokiej gorączki (do 39 st. C), wymiotów, odwodnił się i był osłabiony.

- Nie jest pewne, że Donald Tusk będzie kandydował do Sejmu z Gdańska, a Jan Rokita z Krakowa - powiedział w TVN24 poseł PO Adam Szejnfeld. Rokita ripostuje: Jeśli wystartuję, to tylko z Krakowa.