Najnowsze

Najnowsze

- Radio Maryja umocniło polski Kościół, czynny polski katolicyzm i przywróciło realne prawa obywatelskie niemałej grupie Polaków - uważa Jarosław Kaczyński. Premier dodał, że decyzja w sprawie rozgłośni nie należy do niego, ale do Kościoła.

Były prezydent Czech Vaclav Havel sugeruje, że przy polskich wyborach powinni być międzynarodowi obserwatorzy. Czescy politycy i politolodzy mówią: przesadził.

- Ludzie dosyć mają agresji, chamstwa i wzajemnych inwektyw. Wzywamy, nawet prosimy Platformę, aby zmierzyła się z nami na konkretny program - zaapelował sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński podczas konferencji prasowej PiS.

Otylia Jędrzejczak skazana na 9 miesięcy ograniczenia wolności i zakaz prowadzenia samochodu przez rok. Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok wydany w pierwszej instancji, który uznawał ją za winną nieumyślnego spowodowania wypadku w 2005 roku, w którym zginął jej brat.

- Bardzo dobrze się stało, że takie stanowisko zostało zajęte, bo prosiło się o to już dawno - tak bp Tadeusz Pieronek skomentował przemówienie kard. Stanisława Dziwisza. Abp Sławoj Leszek Głódź komentarza odmawia.

Samoobrona alarmuje: zatrzymanie Piotra Tymochowicza to zagrywka polityczna. Policja odpowiada: były podstawy, by uważać, że Tymochowicz mógł ściągać z internetu pornografię dziecięcą.

-Janusz Kaczmarek jest nieprzygotowany, popełnia różne błędy i ma problemy z pamięcią - powiedział po konferencji byłego szefa MSWiA Tadeusz Cymański.

Produkt niebezpiecznego "zimnowojennego" myślenia - tak władze w Pekinie określiły informacje brytyjskiego "Financial Times", który doniósł, że chińscy hakerzy z chińskiej armii włamali się do systemu komputerowego Pentagonu.

Sąd Najwyższy Iraku zatwierdził wyrok śmierci za ludobójstwo wydany na kuzyna Saddama Husajna Alego Hasana al-Madżida, znanego jako "Chemiczny Ali". Wyrok zostanie wykonany w ciągu 30 dni.

- 5 lipca rozmawiałem z prezydentem Lechem Kaczyńskim o akcji CBA w resorcie rolnictwa. Mam swoją własną wersję przecieku, ale zaprezentuję ją tylko przed sądem A Zbigniew Ziobro kłamie, kłamie i jeszcze raz kłamie tylko po, to żeby nie powstała komisja śledcza - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Janusz Kaczmarek.

- Marszałek niesłusznie dokonał autocenzury, pominął fragmenty dość istotne, nie podając przyczyn – ocenił szef komisji ds. specsłużb Janusz Zemke (SLD). Na "poszatkowane' czytanie stenogramów z zeznań byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka przed komisją ds. służb specjalnych skarżył się też poseł Samoobrony Krzysztof Sikora. - Niektóre wątki składają się w jakieś nielogiczne treści - ocenił.

Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim do wszystkich podstawówek i gimnazjów placówek oświatowych całego kraju zawitały, czy może raczej, powinny zawitać mundurki. Uczniowie zgodnie z oczekiwaniami buntują się: mundurki są okropne!

- Oleksy namawiał mnie do składania fałszywych zeznań w sprawie syna Leszka Millera - ujawnił Aleksander Gudzowaty radiu RMF FM. Były szef SLD mówi, że to "fragment szerszej akcji" przeciwko niemu.

Komornik przystąpi do eksmisji byłych betanek z Kazimierza Dolnego 10 października - informuje rzeczniczka Krajowej Rady Komorniczej. Zakon opłacił koszty eksmisji i wskazał pomieszczenia zastępcze dla eksmitowanych.