Najnowsze

Najnowsze

Trzy kolejne osoby zamieszane w ustawianie przetargów w Telefonii "Dialog" zatrzymali funkcjonariusze z wrocławskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Gruziński parlament jednogłośnie zaaprobował wprowadzenie 15-dniowego stanu wyjątkowego. - Nie wykluczamy, że odwołamy stan wyjątkowy przed upływem 15 dni - powiedziała przewodnicząca parlamentu Nino Burdzhanadze.

W ciągu tygodnia od desygnowania na premiera przestawię skład rządu - zapowiedział Donald Tusk. Lider PO nie skorzysta z zaproszenia Jarosława Kaczyńskiego i nie wprowadzi się na razie do gabinetu w Kancelarii Premiera. Będzie pracował w Sejmie.

Wysoka fala z Morza Północnego, zagrażająca wybrzeżom Wielkiej Brytanii i Holandii, oszczędziła rejon Great Yarmouth w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. Napór wody wytrzymały też tamy i zapory przeciwpowodziowe w Holandii.

W internecie pojawiło się kolejne ostrzeżenie przed masakrą. Tym razem celem ma być szkoła w miasteczku Kirkkonummi - wynika z informacji Maarti Rossi, dyrektora szkoły.

- Nie ma we mnie krzty nienawiści i chęci rewanżu wobec Irakijczyków - powiedział gen. Edward Pietrzyk, polski ambasador w Iraku, który 3 października został ciężko ranny w zamachu na swoje życie. Mimo, że Pietrzyk wspominał dramatyczne wydarzenia, dobry humor go nie opuszczał.

Pabianicki sąd uchylił areszt wobec oskarżonego o wręczanie łapówek Marka Dochnala, po tym jak jego żona wpłaciła 300 tys. zł kaucji. Lobbysta nie wyjdzie jednak z więzienia, bo areszt podtrzymuje sąd katowicki.

Dwie osoby zginęły, a co najmniej cztery zostały ranne, gdy w pakistańskim Peszawarze przed domem ministra ds. politycznych Amira Muqama wybuchła bomba. Ministrowi nic się nie stało.

Dziesiątki osób zgromadziły się wczoraj w chińskim hotelu Venetian. Kiedy hotelowy bar zapełnił się ludźmi, w ruch poszły butelki, a kieliszki i szklanki dosłownie latały w powietrzu... W Makao odbyły się Mistrzostwa Najlepszych Barmanów Azji w stylu "flair".

- Cisza na planie! Trzy, dwa, jeden, kamera, akcja! – i wchodzę. Właśnie zagrałem swoją pierwszą rolę w filmie fabularnym. Do tej pory specjalizowałem się raczej w krótkich filmach dokumentalno-rozrywkowych, a tu proszę - czerwone dywany, Cannes, Hollywood…

- Kilkaset pociągów czeka za granicą na to, by móc wjechać do Niemiec - o tej trudnej sytuacji powiadomił członek zarządu państwowych Kolei Niemieckich - Norbert Bensel.

Z powodów technicznych wczoraj wieczorem przerwał pracę jedyny działający w ignalińskiej elektrowni atomowej reaktor. Zadziałał automatyczny system wyłączania. Nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Amerykanie zwolnili dziewięciu przetrzymywanych przez nich w Iraku Irańczyków podejrzewanych o pomoc szyickim rebeliantom - poinformowało dowództwo armii. Dwóch z nich Amerykanie trzymali od stycznia, ale teraz "nie stanowią już oni zagrożenia dla bezpieczeństwa irackiego".

Legendarna przywódczyni birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi po raz pierwszy od lat opuściła areszt domowy i spotkała się z przedstawicielem rządzącej krajem junty wojskowej.

- Wybieram Muzeum Powstania Warszawskiego, a decyzję, co do mojego mandatu pozostawiam marszałkowi Komorowskiemu - powiedział poseł Jan Ołdakowski. Według marszałka Sejmu, nie może on łączyć obu funkcji. Ekspertyzy prawne sprzed dwóch lat mówią co innego.