Najnowsze

Najnowsze

Strażacy ugasili pożar, który wybuchł w chłodni fabryki słodyczy Terravita w Poznaniu. Na miejscu pracowało około 20 zastępów straży pożarnej. Wcześniej ewakuowano kilkunastu pracowników.

Niemieckie władze poszukują jeszcze 10 osób, podejrzewanych o związki z Al-Kaidą i wspieranie trzech domniemanych terrorystów, którzy zostali aresztowani w ostatnich dniach.

Rosyjskie bombowce znów pojawiły się na północnym Atlantyku, co spowodowało wysłanie w ten rejon norweskich i brytyjskich myśliwców - podały źródła w armii norweskiej.

Witamy Państwa na autostradzie A1. Prędkość dopuszczalna to 130 kilometrów na godzinę, ale lepiej się nie rozpędzać, bo po co nagle hamować? Do końca autostrady 500 metrów. To chyba absolutny i niepowtarzalny rekord świata. Do tej pory najkrótszym otwieranym odcinkiem był pięciokilometrowy, od dziś - półkilometrowy.

Na południu Polski nadal utrzymują się silne opady deszczu. Padać będzie też w nocy. Meteorolodzy ostrzegają, że możliwe jest zagrożenie powodziowe.

Najpóźniej jutro poseł PiS Karol Karski zostanie wiceministrem spraw zagranicznych. Nowym zastępcą Anny Fotygi będzie też Andrzej Sadoś, kiedyś rzecznik MSZ.

Dodatkowe posiedzenie Sejmu będzie zwołane tylko, jeśli Senat zgłosi poprawki do przyjętych przez posłów ustaw - postanowił Konwent Seniorów. Jest ich tyle, że posłowie będą pracować nocami.

Kondory andyjskie - największe latające ptaki świata - upodobały sobie wysypisko śmieci na obrzeżach chilijskiej stolicy. Żerując tam, zagrożone wyginięciem ptaki mogą łatwo zatruć się chemikaliami zawartymi w śmieciach.

Siły afgańskie i koalicyjne w czasie 12-godzinnych walk w południowym Afganistanie zabiły ponad 40 bojowników talibskich - podało amerykańskie dowództwo.

Od kilku dni sycylijski wulkan jest znów aktywny. W Katanii zdecydowano o czasowym zamknięciu lokalnego lotniska, wybuch nie spowodował jednak zagrożenia dla mieszkańców ani żadnych poważniejszych szkód.

W wodach Wisły pod Wawelem pojawiły się piranie - donosi "Gazeta Krakowska". Specjaliści jednak zapewniają, że ryby nie stanowią zagrożenia dla ludzi, bo na razie jest ich niewiele i nie dorastają do wielkich rozmiarów.

Wnuk japońskiego cesarza, książę Hisahito, skończył rok. Dziś rano odwiedził swojego dziadka w pałacu imperialnym.

W Niemczech spadł pierwszy śnieg. Nieoczekiwany o tej porze roku, zaskoczył mieszkańców.

Część dziennikarzy reklamowała mafię, współpracowali z nią też politycy - mówi w wywiadzie dla "Rz" Antoni Macierewicz i zapowiada, że drugą część raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych możemy poznać jeszcze przed wcześniejszymi wyborami

LiS, który miał być nową jakością na polskiej scenie politycznej, może z niej zniknąć szybciej niż się pojawił - pisze "Nasz Dziennik". Na dzisiejszym wspólnym posiedzeniu, oba kluby zadecydują, czy do wyborów pójdą razem.

Prezes PSL Waldemar Pawlak zaproponował na antenie TVN24, by szefowie klubów parlamentarnych spotkali się dzisiaj i uzgodnili porządek prac Sejmu przed wyborami. Opozycja chce zapewnienia, że podczas kampanii wyborczej marszałek Ludwik Dorn będzie nadal zwoływał Sejm.