Najnowsze

Najnowsze

Trwają poszukiwania mieszkania dla premiera Donalda Tuska. Na razie mieszka w hotelu sejmowym, a do rządowej rezydencji przy Parkowej nie chce się przenieść. Współpracownicy szukają mu więc nowych "czterech kątów".

Tajne archiwum zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych wywieziono do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pisze "Dziennik". Według gazety, nieoznakowane furgonetki krążyły pod osłoną nocy między siedzibą służb a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego do ostatnich godzin rządów PiS.

Ponad 1100 osób - to prawdopodobnie wciąż niepełna liczba ofiar cyklonu, który uderzył w południowe wybrzeże Bangladeszu. Faktyczna liczba ofiar jest nieznana, bo żywioł zablokował dostęp do południa kraju.

- Groźny pożar wybuchł w piątek późnym wieczorem w fabryce brykietów z trocin ekologicznych w Węgierskiej Górce na Żywiecczyźnie. Nikomu nic się nie stało. Z ogniem zmaga się 15 zastępów strażaków.

W sobotę w Finlandii wchodzi w życie nowy przepis, który zakazuje akcji strajkowych, porzucania i wymawiania pracy bez zgody pracodawcy przez najważniejszych pracowników służby zdrowia. Przepis dotyczy około 2500 osób.

Roman Giertych nie wykluczył, że będzie bronić żołnierzy zatrzymanych pod zarzutem zabójstwa w Afganistanie. - Ta sprawa jest ciekawa, przede wszystkim pod względem prawnym - zaznaczył były lider LPR, który obecnie jest adwokatem.

Przez 20 lat wróżka z San Remo sprzedawała eliksiry i napoje miłosne pewnej naiwnej kobiecie, mające zapewnić jej znalezienie wymarzonego mężczyzny. W ten sposób wyłudziła dziesiątki tysięcy euro. Teraz odpowie za to przed sądem.

- Ucieszyłam się, że samo zaprzysiężenie w Pałacu Prezydenckim było eleganckie. Gorzej było w ministerstwach, że o kancelarii premiera nie wspomnę - tak swoje wrażenia z dzisiejszego zaprzysiężenia rządu opisała w "Magazynie 24 godziny" Julia Pitera z PO. - Nie warto tego tak mocno przeżywać - stwierdził Krzysztof Putra.

Polacy nie wierzą w dobrą współpracę Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim. Większość z nas uważa, że prezydent będzie utrudniał życie nowemu premierowi - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN.

- Kanclerz Angela Merkel bardzo dobrze zna nowego szefa polskiego rządu Donalda Tuska i cieszy się na jak najszybsze spotkanie z nim w Berlinie - oświadczył w piątek zastępca rzecznik rządu RFN Thomas Steg.

Olive Greenhalgh, lat 82, jej mąż George, 84 i syn Shaun, 46 - wszyscy troje zostali skazani za podrabianie obrazów, rzeźb i rysunków przez Brytyjski sąd. Najwyższy wyrok usłyszał syn - ponad 4 lata i 8 miesięcy w więzieniu.

Nowy minister sprawiedliwości w niebezpieczeństwie. Podczas piątkowego programu "Bohater Tygodnia" w TVN24, którego gościem był Zbigniew Ćwiąkalski, przewróciła się na niego scenografia.

- Lubię ludzi, którzy są sobą. Moi podwładni powinni kierowa się kodeksem, doświadczeniem życiowym i wiedzą - mówił w programie "Bohater Tygodnia" TVN24 prof. Zbigniew Ćwiąkalski. Nowy minister sprawiedliwości przyznał także, że niektóre pomysły swojego poprzednika będzie kontynuował.

Nie pomogły telefoniczne wezwania - karetka nie przyjechała. Dyspozytorka dwukrotnie odmówiła jej wysłania, choć wzywający pomocy mężczyzna wręcz płakał, alarmując, że jego brat potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarza. Mężczyzna zmarł.

Jerzy Mierzejewski kilka lat temu sprzedawał bilety komunikacji miejskiej. Gry wracał do domu wraz z dziennym utargiem skradziono mu pieniądze, a jego samego ciężko pobito. Pokrzywdzony spłaca dług do dzisiaj.

Największą niespodzianką podczas piatkowych uroczystości w Pałacu Prezydenckim, było zaprzysiężenie ministra bez teki Zbigniewa Derdziuka. Nowy sekretarz stanu na studiach podobno zasłynął tym, że choć sam nie pił... nie chciał się z kolegami dzielić kartkami na wódkę. Przynajmniej tak wynika z tekstu utworu Kazika Staszewskiego.

Dwóch Polaków, zatrudnionych przy zbiorach owoców koło miejscowości Huesca w północnej Hiszpanii, zmarło wskutek zaczadzenia - poinformowały władze miasta. Kilka innych osób uległo zatruciu tlenkiem węgla, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zawieszeniu w prawach członków partii jej byłych wiceprezesów: Ludwika Dorna, Pawła Zalewskiego i Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski. - To decyzja niesprawiedliwa i bezpodstawna - skomentował Kazimierz Ujazdowski.

Jest nietowarzyski, nie ma jednego oka i prawie wcale się nie rusza - taki właśnie jest George, jeż z angielskim rodowodem.

Sąd apelacyjny w Arabii Saudyjskiej podwoił karę chłosty, jaką sąd I instancji przyznał ofierze zbiorowego gwałtu. Dodatkowo jeszcze zasądził karę więzienia. Wszystko dlatego, że ofiara podczas gwałtu znalazła się w samochodzie obcego mężczyzny, czym naruszyła zasady segregacji kobiet i mężczyzn.