Najnowsze

Najnowsze

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek poinformował szefa SLD Wojciecha Olejniczaka o szczegółach śledztwa dotyczącego szwajcarskich kont lewicy - twierdzi w rozmowie z "Dziennikiem" eurodeputowany Ryszard Czarnecki.

Dziesiątki młodych ludzi wyszły na ulice miasta Saloniki. Demonstranci podpalili kontenery na śmieci i obrzucili mundurowych kamieniami. Ci odpowiedzieli gazem łzawiącym.

Rząd wyraźnie prze do połączenia dwóch rodzimych koncernów paliwowych. Te plany mogą jednak pokrzyżować wybory parlamentarne, w których - według sondaży - obecna ekipa nie zwycięży - zauważa gazeta giełdy "Parkiet".

- Była to forma swego rodzaju porozumienia między nami. (...) On to nazywa paktem - mówi o Januszu Kaczmarku, byłym ministrze spraw wewnętrznych i administracji, koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Wrocław wydał na lobbingowe podróże swych urzędników już 700 tys. zł. Niestety, na razie skutki są żadne. Już wiadomo, że nie mamy co liczyć na poparcie Urugwaju, Tunezji i Australii.

Janusz Kaczmarek będzie dziś zeznawać przed komisją do spraw służb specjalnych. Posłowie będę go pytać o okoliczności śmierci Barbary Blidy oraz o słynną już prowokację CBA w ministerstwie rolnictwa.

Nagranie ze spotkania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z Andrzejem Lepperem jest autentyczne i nie było w żaden sposób zmanipulowane - twierdzi telewizyjna "Panorama".

Wtorek, 21 sierpnia, 21:00 - Komisje śledcze muszą powstać jeszcze w tym Sejmie - mówi zgodnie w magazynie "24 godziny" opozycja od lewej do prawej strony sceny politycznej. Przeciwny jest tylko PiS i marszałek Ludwik Dorn, który dziś skutecznie zablokował ich powstanie.

Perfekcja w każdym ruchu, niezwykła zmysłowość, a w tle katorżnicze wręcz treningi. Balet Narodowy Kuby szykuje niesamowity pokaz dla londyńskiej publiczności.

Nie będzie śledztwa w sprawie tak zwanych taśm Rydzyka. Z odrzucenia przez prokuraturę wniosku o wszczęście postępowania zadowolony jest poseł PiS, Jacek Kurski, który był gościem "Kropki nad i".

Polskie lobbowanie na rzecz Expo we Wrocławiu zamienia się w turystykę - twierdzi "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska".

Budujący domy mogą odetchnąć – w sierpniu, po miesiącach szaleństwa, ceny cegieł i pustaków spadły o 30 proc. Jak uciął skończyły się też wielomiesięczne kolejki oraz masowe ściąganie budulca z Czech - pisze "Dziennik Łódzki".

Co najmniej trzy osoby zginęły, a dziewięć zaginęło w wyniku burz, które przeszły przez Mazury. - Ściana wody przyszła nagle. Jachty wywracały się niczym pudełka zapałek - opowiada jeden z WOPR-owców. Ratownicy wyciągnęli z wody kilkanaście osób. Część z nich trafiła do szpitala. Policja zaznacza, że liczba ofiar może wzrosnąć.

Burze, silny wiatr, a nawet śnieg i gradobicie - tak wyglądał wieczór na Mazowszu. Pioruny były nawet co sekundę. W nocy ma być już spokojnie, ale synoptycy spodziewają się burz w kolejnych dniach.

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek, były marszałek Sejmu Marek Jurek i były premier Kazimierz Marcinkiewicz zostali odwołani przez prezydenta ze składu Rady Bezpieczeństwa Narodowego - poinformowało biuro prasowe prezydenta.

- 7 września Sejm zagłosuje nad samorozwiązaniem - potwierdził po konwencie seniorów Ludwik Dorn. Marszałek Sejmu nie zgodził się natomiast, by Sejm zajął się utworzeniem komisji śledczych w sprawie śmierci Barbary Blidy i akcji CBA.

- Komisje śledcze muszą powstać jeszcze w tym Sejmie - mówi zgodnie w magazynie "24 godziny" opozycja od lewej do prawej strony sceny politycznej. Przeciwny jest tylko PiS i marszałek Ludwik Dorn, który skutecznie zablokował ich powstanie.