Najnowsze

Najnowsze

Polacy chcą wyborów i to jak najszybciej. 2/3 ankietowanych chciałoby głosować już w październiku, a zdecydowana większość chce też powołania komisji śledczych. Sondaż przygotowany został na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Trwa wielka akcja ratunkowa po burzy jaka we wtorek przeszła przez Mazury. Służby ratownicze wciąż poszukują 8 zaginionych żeglarzy - 6 mężczyzn i 2 kobiet. Dotychczas udało się odnaleźć tylko jedną osobę - 29 letniego Błażeja z Łodzi.

Dwie trzypasmowe jezdnie, tory dla szybkiego tramwaju i ścieżki rowerowe - projekt Mostu Północnego wydaje się bardzo nowoczesny. Najwyraźniej zbliża się też moment wbicia w ziemię pierwszej łopaty.

Sejm ma rozpatrzyć wnioski prokuratury o uchylenie immunitetu i tymczasowe aresztowanie posła Stanisława Łyżwińskiego. Ta sprawa była już we wczorajszym planie obrad, jednak z powodu nieobecności posła została odłożone.

Trzystu strażaków, wspieranych przez ponad 90 wozów i cztery samoloty strażackie - tak wyglądała walka z największym pożarem tego lata w Portugalii.

Chociaż od matury minęły już ponad dwa miesiące, nauczyciele nie dostali wynagrodzenia za pracę podczas ustnych egzaminów - alarmuje "Rzeczpospolita".

Nie wahał się ani chwili, kiedy zobaczył wywróconą łódź, a wokół niej tonących ludzi. Natychmiast wydał rozkaz: ruszamy na pomoc! Młody sternik łodzi wraz ze swoją załogą z narażeniem życia uratowali z mazurskiego piekła sześć osób - pisze "Super Express".

Nowy minister edukacji zamierza zakończyć awanturę wokół listy lektur szkolnych, jaka rozgorzała za czasów jego poprzednika. W wersji Ryszarda Legutki nie będzie „Władcy Pierścieni” Tolkiena, „Na jagody” Konopnickiej i żadnej książki Dobraczyńskiego.

Szef komitetu wyborczego LiD Aleksander Kwaśniewski nie chce, by Leszek Miller startował do Sejmu z łódzkich list SLD - donosi "Gazeta Wyborcza". Łódzcy działacze są innego zdania.

Pełnomocnik rodziny Blidów Leszek Piotrowski ma dostać czołowe miejsce na liście wyborczej PO - donosi "Gazeta Wyborcza".

"Dziennik" uważa, że jeśli sensacyjne zeznania Janusza Kaczmarka potwierdzą się, będziemy świadkami gigantycznej afery politycznej.

Janusz Kaczmarek powiadomił Wojciecha Olejniczaka o sprawie tajnych kont lewicy w Szwajcarii - uważa Ryszard Czarnecki. Prokuratura bada tę sprawę - informuje "Dziennik".

CBA i Żandarmeria Wojskowa zatrzymały kilka osób w związku z śledztwem dotyczącym poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej gangsterów przez lekarzy Wojskowego Instytutu Medycznego - czytamy w "Dzienniku"

W Łodzi powstanie największy w Polsce dom dla samotnych matek. Dzięki Centrum Służby Rodzinie organizacji pożytku publicznego związanego z Kościołem będzie mogło w nim zamieszkać ze swoimi pociechami ponad 60 kobiet - zapowiada "Dziennik Łódzki".

Z sondażu, który zleciła "Rzeczpospolita", wynika, że dwie trzecie osób ankietowanych chciałoby, żeby wybory odbyły się już w październiku i jest za powołaniem komisji sledczych.

Brak łączności z podwarszawskim radarem meteorologicznym w Legionowie był głównym powodem niepowiadomienia właścicieli jachtów na czas o nadciągającej burzy - ujawnia "Rzeczpospolita".