Najnowsze

Najnowsze

Skład Komisji do spraw Służb Specjalnych ustalony. Znaleźli się w niej: Marek Biernacki (PO), Konstanty Miodowicz (PO), Janusz Zemke (LiD) oraz Stanisław Rakoczy z PSL. PiS bojkotuje komisję.

Miał być rekord... I jest! Dwa bilety na koncert reaktywowanych Led Zeppellin zlicytowano na internetowej aukcja za 83 tys. funtów (prawie 425 tys. zł). Wyjątkowo bogatym szczęśliwcem okazał się mieszkaniec Glasgow.

- Musimy usunąć klikę, która zbrojnie przejęła kontrolę w Gazie i powoduje wiele cierpień naszego narodu - powiedział dziś prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas.

Jak zorganizować pewne wydarzenie medialne a następnie zaprzepaścić szansę promocyjną? Dziś krótki kurs dla pracowników działów marketingu firm niezwiązanych z mediami, ale chcących w mediach zabłysnąć. A że nie ma to jak przykład, to nasz kurs oprzemy właśnie na przykładzie z życia.

- To było straszne! Za oknami widzieliśmy elementy trakcji kolejowej. Próbowaliśmy sami siebie uspokajać, żeby nie panikować, ale w takich momentach adrenalina uderza do głowy. Jak najszybciej opuściliśmy pociąg. Baliśmy się, że ciężarówka może wybuchnąć - opowiada tvn24.pl pasażer pociągu Gdynia-Poznań Marcin Wąsik.

Etiopski sąd uznał, że zaadoptowanie przez znaną aktorkę Angelinę Jolie etiopskiej dziewczynki było zgodne z prawem. Wcześniej pojawiły się pogłoski, że bliscy chcą odzyskać dwuletnią Zaharę.

O kolejne trzy miesiące Sąd Okręgowy w Radomiu przedłużył areszt Stanisławowi Łyżwińskiemu. Były poseł Samoobrony jest podejrzany w tzw. seksaferze.

Łzy w oczach, wzruszenie ściska gardło, głos się łamie - takiej Kingi Rusin widzowie nie znali. Co spowodowało tak silne emocje? Odejście dwojga uczestników programu "You Can Dance - po prostu tańcz".

Koszmar i jedna wielka gmatwanina części - tak o miejscu zderzenia pociągu z ciężarówką mówi świadek zdarzenia. W wypadku zginęły dwie osoby, a 13 zostało rannych. Policja próbuje przesłuchać chorwackiego kierowcę tira. Wiadomo, że był trzeźwy.

Koledzy siedmiu aresztowanych żołnierzy z polskiego kontyngentu w Afganistanie mówią, że po tragicznej akcji, w której zginęli cywile nasilił się stres. - W toaletach po tym zdarzeniu pojawiały się napisy "mordercy dzieci" - relacjonuje jeden z nich.

Gruziński parlament uchwalił zniesienie stanu wyjątkowego jutro o godzinie 16 czasu polskiego. Uchwała przeszła przy 152 głosach za i jedynie dwóch sprzeciwu.

Watykan opublikował dziś wspólną deklarację katolicko-prawosławną. Najważniejsze w dokumencie są gotowość przedstawicieli prawosławia do dyskusji na temat prymatu papieża oraz Rzymu jako centrum chrześcijaństwa.

Wierzę w to, że ludzie są, a przynajmniej starają się być dobrzy. Wierzę też w to, że sport potrafi skupiać tych, którzy mają i chcą dzielić z innymi swoje pasje. Sport naprawdę jest piękny i nie chodzi tu o oglądanie tych, czy innych zawodów lub tego, czy innego meczu. Sport jednoczy i wyzwala wielkie, piękne emocje. Są jednak tacy, którzy te emocje kradną. Nie można na to pozwolić. Złodziej powinien ponieść karę. Takimi złodziejami są bandyci wykorzystujący stadiony i piłkarskie mecze by krzewić zło i leczyć swoje kompleksy.

Tymczasowy areszt na trzy miesiące zastosował sąd wobec siedmiu żołnierzy oskarżonych o zabójstwo afgańskich cywili - poinformował sąd wojskowy w Poznaniu.

Internauci uznali, że będzie gwiazdą i wpłacili jej 50 tys. dolarów, by mogła wydać swoją debiutancką płytę. Julia Marcell z Olsztyna opublikowała swoje utwory w serwisie Sellaband i dzięki wpłatom słuchaczy ma szansę na światową karierę.

Pojawienie się desek sedesowych zdobionych wersetami Koranu w sklepach w regionie Lacjum (centrum Włoch) wywołało falę protestów ze strony muzułmanów - donosi włoski dziennik "Il Giornale".

Andrzej Lepper będzie jednoosobowo zarządzał Samoobroną. Powód? Rozwiązał dziś prezydium partii, bo kilku polityków Samoobrony na czele z Krzysztofem Filipkiem, którzy wchodzili w jego skład, bojkotowali obrady.