Najnowsze

Najnowsze

Portugalczyk Bernardo Sassetti był chyba największą niewiadomą tegorocznego Jazz Jamboree. Swoim znakomitym koncertem pianista udowodnił, że muzyczna Portugalia to nie tylko Fado.

Praca posła to dla byłego szefa kontrwywiadu wojskowego za mało. Polityczne doświadczenie Antoni Macierewicz zdobywa od lat, teraz chce stanąć po drugiej stronie kamery i poprowadzi własny program w telewizji "Trwam".

Przeszło 150 kupionych meczów, skorumpowani sędziowie i obserwatorzy oceniający pracę piłkarskich arbitrów - "Polska" dotarła do 49 tomów akt śledztwa dotyczącego korupcji w polskim futbolu.

Na południu Niemiec śnieg nie przestaje padać od soboty. Ale Chorwacja szybko "nadrabia" stracony czas... Choć pierwszy śnieg pojawił się tam kilkadziesiąt godzin temu, to na ulicach leży już ponad 40-centymetrowa warstwa puchu. Dzieci się cieszą, a zmotoryzowani rodzice klną pod nosem spóźniając się do pracy.

Platforma już wie jak odwołać szefa CBA Mariusza Kamińskiego - pisze "Rzeczpospolita". PO nie będzie musiało w tym zmieniać ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Podczas prób silnikowych i "przejażdżki" po lotnisku pod Tuluzą na południu Francji Airbus 340 wjechał w betonową zaporę oddzielającą pas startowy od drogi szybkiego ruchu. 10 osób zostało rannych. Samolot miał być sprzedany, a trafi na samolotowy szrot.

Platforma Obywatelska zgodziła się, by PSL miało swoich ludzi we wszystkich służbach specjalnych. W tym w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Pojawił się już nawet pomysł, jak pozbyć się Mariusza Kamińskiego bez zmiany ustawy o CBA, która przewiduje, że szefa tej służby nie można odwołać przed upływem czteroletniej kadencji - pisze "Rzeczpospolita".

30-letni obywatel Polski próbował przemycić do Irlandii kilogram kokainy. Narkotyk miał ukryty w żołądku. Zatrzymano go na lotnisku w Dublinie.

Radosław Sikorski ujawnia, jakie wobec niego zarzuty miał prezydent. - Chodzi o różnice zdań w sprawie jednej z operacji wywiadowczych - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Fakt".

Gangsterzy załatwiali sobie pozwolenia na broń za łapówki. Major Jerzy K. z warszawskiej Legii był pośrednikiem między gangsterami a Komendą Stołeczną - ujawnia "Super Express".

Solidarność" branży zbrojeniowej wzywa do wojny z leopardami. Związkowcy uważają, że sprowadzenie kolejnych starych niemieckich czołgów pogrzebie krajowy przemysł pancerny – pisze "Rzeczpospolita".

Schowam urazy od prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zrobię to ku chwale ojczyzny - zapowiada w rozmowie opublikowanej przez "Fakt" Radosław Sikorski, który obejmuje w piątek tekę ministra spraw zagranicznych.

Od 5 do 10 tys. zł specjalnej gratyfikacji przyznał Zbigniew Ziobro prokuratorom prowadzącym sprawę kardiochirurga Mirosława G. ze szpitala MSWiA w Warszawie.

Kanadyjski minister bezpieczeństwa publicznego Stockwell Day zapowiedział w czwartek rewizję procedur stosowania paralizatorów. Jest to reakcja na kontrowersje, jakie wzbudził w Kanadzie film dokumentujący październikowy incydent na lotnisku w Vancouver, gdzie policjanci śmiertelnie porazili taserem 40-letniego Polaka.

Ciąg dalszy skandalu z polskim wojskiem w roli głównej. Armia od samego początku starała się ukryć okoliczności śmierci cywilów, zabitych przez polskich żołnierzy w Afganistanie - donosi "Rzeczpospolita", powołując się na informacje anonimowego generała. Komu i dlaczego zależało na zatajeniu sprawy?

Jeden z generałów Wojska Polskiego powiedział "Rzeczpospolitej", że armia od początku starała się ukryć okoliczności tragedii w Afganistanie.

Na koniec urzędowania minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro docenił prokuratorów prowadzących śledztwo w sprawie kardiochirurga Mirosława G. ze Szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej - powiadamia "Życie Warszawy".

Czwartek, 15 listopada 21:00- Wiem, że pewien bardzo ważny polityk kazał zbierać na mnie informacje. Nie mogę zdradzić jego nazwiska, bo wciąż pełni istotną funkcję w państwie - mówił w "Magazynie 24 godziny" Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier nie chciał odpowiedzieć, owym "ważnym politykiem" może być prezydent Lech Kaczyński.

Platforma znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ w czasie poprzednich protestów stała murem za strajkującymi lekarzami i pielęgniarkami - ocenia "Trybuna".

W szpitalnych oddziałach intensywnej terapii za dobę pobytu dziecka NFZ płaci nawet 1800 złotych. Najwyższa stawka, jaką Fundusz skłonny jest przekazać hospicjum domowemu, gdzie dzieci wymagają porównywalnej opieki, to 60 złotych - podaje "Nasz Dziennik".