Najnowsze

Najnowsze

- Jeśli Phenian porzuci swój program nuklearny, rozważymy podpisanie traktatu pokojowego - obiecał podczas szczytu APEC prezydent USA George W. Bush.

- Jak idziemy osobno, to mamy wyższe poparcie - w ten sposób szef Samoobrony Andrzej Lepper potwierdził, że jego partia w najbliższych wyborach parlamentarnych wystartuje samodzielnie.

- Wywiad Aleksandra Kwaśniewskiego dla niemieckiego wydania "Vanity Fair" świadczy o jego zdradzie - powiedział dziś Roman Giertych w "Sygnałach Dnia". Były prezydent sugerował w wywiadzie, że Niemcy powinny postępować z Polską ostrzej, jeśli nadchodzące wybory wygra PiS.

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek wycofał swoją kandydaturę na premiera z wniosku Ligi i Samoobrony o konstruktywne wotum nieufności dla rządu - poinformował w piątek rano lider LPR Roman Giertych.

Komentatorzy zgodnie oczekują samorozwiązania Sejmu. "Trwanie zanarchizowanego parlamentu będzie koszmarnym widowiskiem" - pisze w "Rzeczpospolitej" Piotr Semka. Jan Wróbel z "Dziennika" chce zaś przyszły Sejm... sprywatyzować.

Włoski wicepremier i minister spraw zagranicznych Massimo d'Alema nazwał polskie władze "wsteczną i nacjonalistyczną prawicą", bo Polska sprzeciwiła się ustanowieniu Europejskiego Dnia Przeciw Karze Śmierci.

Ulewne deszcze i silne wiatry o prędkości do 160 km/h godzinę uderzyły w Tokio. Zginęła co najmniej jedna osoba, kilkanaście uważa się za zaginione.

Schwytanie i zabicie Osamy bin Ladena pozostaje naszym absolutnym priorytetem - podkreśla Biały Dom, w odpowiedzi na zapowiedź pierwszego od trzech lat przesłania szefa Al-Kaidy.

Australia i Rosja podpisały umowę o eksporcie australijskiego uranu do Rosji na potrzeby rosyjskiego cywilnego programu jądrowego, głównie do celów energetycznych, jako paliwo w elektrowniach atomowych.

W miejsce zburzonego 11 września 2001 r. Światowego Centrum Handlu w Nowym Jorku pojawić się mają Wieże Wolności. Teraz znamy szczegóły ich konstrukcji.

Do otwarcia krajowych rynków w ramach tzw. "rundy Doha", kontynuowanie walki z terroryzmem i "niezachwiane" zaangażowanie w bezpieczeństwo makroregionu Azji i Pacyfiku, wezwał George W. Bush przed szczytem APEC w Australii.

Pracownicy Szpitala Miejskiego w Szczecinie protestują. Na dziś zaplanowana jest manifestacja pod Urzędem Miasta, przeciwko planom przeniesienia placówki i połączenia jej z innym szpitalem w peryferyjnej dzielnicy Zdroje.

Naruszenie zasady domniemania niewinności i poniżające traktowanie zarzuca Polsce kardiochirurg Mirosław G. w skardze do Trybunału w Strasburgu. Chce zadośćuczynienia - pisze "Życie Warszawy".

"Życie Warszawy" sprawdziło, w jakich nastrojach przed wyborami są warszawiacy. Nie jest źle - pójdą głosować - ocenia gazeta na podstawie wyników własnego sondażu, którym objęła w różnych częściach stolicy 500 przechodniów.

Sprzedawca, który zapakuje klientowi towar w jednorazową foliową torebkę, zapłaci nawet 5 tys. zł grzywny - tak rygorystyczny przepis chce wprowadzić w Łodzi radny PiS Krzysztof Piątkowski. Sprawa stanie na najbliższej sesji - zapowiada "Dziennik".

Jak bić się naprawdę, to zawsze lepiej we dwoje - mówi jeden z polityków PO. Tak komentuje pojednania, do jakiego doszło w ostatnich dniach między Donaldem Tuskiem i Janem Rokitą - pisze "Dziennik".

Jak bić się naprawdę, to zawsze lepiej we dwoje - mówi jeden z polityków PO. Tak komentuje pojednania, do jakiego doszło w ostatnich dniach między Donaldem Tuskiem i Janem Rokitą - pisze "Dziennik".

Rozpoczyna się siódma zagraniczna pielgrzymka Benedykta XVI. Papież przez trzy dni będzie przebywał w Austrii. Mimo zapalenia gardła, ma odprawić dziś mszę w Wiedniu.