Najnowsze

Najnowsze

Adwokaci Henryka Stokłosy idą do sądu walczyć o majątek biznesmena, zajęty przez prokuraturę. Stawka jest wysoka: gra toczy się o dobra warte 20 mln złotych - pisze "Życie Warszawy".

Czy "bombą Tuska" będzie Ryszard Grobelny? - zastanawia się "Dziennik". Popularny prezydent Poznania mógłby poważnie zagrozić wielkopolskiej lokomotywie wyborczej PiS, Zycie Gilowskiej.

Prezydent Bush oświadczył Amerykanom, że jego strategia w Iraku przynosi rezultaty i w związku z tym będzie możliwe stopniowe zmniejszanie liczby żołnierzy USA w tym kraju.

Zaplanowane na pięć minut wystąpienie byłego ministra w rządzie PiS Radosława Sikorskiego i prezentacja "nieoczekiwanego" kandydata, który otworzy listę PO w Poznaniu i zderzy się z byłą "siostrą" Donalda Tuska, dziś występującą obok Jarosława Kaczyńskiego Zytą Gilowską, to główne atrakcje sobotniej konwencji PO w Gnieźnie - awizuje "Dziennik".

Obce wojska podbiły Moskwę, a właściwie... serca mieszkańców miasta. W rosyjskiej stolicy odbyła się wielka parada orkiestr wojskowych. Na festiwal przyjechali m.in. żołnierze z Wysp Brytyjskich.

Przed Belwederem w Warszawie demonstranci przywitają premiera komunistycznego Wietnamu Nguyen Tan Dunga, który spotyka się dziś z Jarosławem Kaczyńskim. Pikieta jest protestem przeciwko łamaniu praw człowieka w Wietnamie.

Günter Verheugen, wiceszef Komisji Europejskiej miał romans ze swoją asystentką Petrą Erler. W dodatku awansował kochankę na szefa swojego gabinetu.

Mel Gibson lub Robert De Niro w największej polskiej superprodukcji filmowej za 200 mln zł. O Wiktorii Wiedeńskiej - informuje "Puls Biznesu".

Polskie władze chcą wykorzystać swój sprzeciw wobec Dnia Przeciwko Karze Śmierci jako kartę przetargową w negocjacjach z Unią Europejską - pisze "Rzeczpospolita".

Groźny narkotyk, który jeszcze kilka tygodni temu można było legalnie kupić w Szczecinie, po naszej redakcyjnej interwencji zniknął ze sklepowych półek - oznajmia "Kurier Szczeciński".

Polskie władze chcą wykorzystać swój sprzeciw wobec Dnia przeciwko Karze Śmierci jako kartę przetargową w negocjacjach z UE - ustaliła "Rzeczpospolita".

Prawie połowa Polaków uważa, że sięgnięcie w kampanii wyborczej do retoryki antyniemieckiej zaszkodzi PiS. Uważamy też, że Niemcy nie szkodzą Polsce. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Dziwić może nacisk rządu na senatorów z PiS, aby w Senacie przegłosowali zmniejszenie ulgi na dzieci. To, co ustalili posłowie, może bowiem, wedle rządu, rozsadzić finanse publiczne - pisze "Nasz Dziennik".

Czwartek, 13 września, 21:00Dużo emocji wzbudza najnowszy spot wyborczy PiS. Reklama autorstwa Michała Kamińskiego przedstawia Polskę rządzoną przez ostatnie kilkanaście lat za pomocą korupcyjnego układu. O tym czy spot rzeczywiście pokazuje rządy w Polsce, i w której Polsce w Magazynie 24 Godziny rozmawiali Tomasz Dudziński z PiS i Mirosław Drzewiecki z PO.

Wyznawcy islamu na całym świecie rozpoczęli obchody ramadanu. W Indonezji towarzyszy im smutek z powodu silnego trzęsienia ziemi, a w Iraku - wzmożona czujność.