Najnowsze

Najnowsze

Wyjątkowo trudne zadanie miała policja w stolicy Kolumbii - Bogocie. Musiała eksmitować mieszkańców jednej ze stołecznej kamienic. Pomimo sądowego nakazu, lokatorzy nie chcieli po dobroci opuścić budynku. Walczyli o każdą cegłę i... każdą cegłą.

- Zasugerował, że nasz kraj jest niedemokratyczny, a słowa poszły świat - w ten sposób skomentował w "Sygnałach Dnia" wczorajszą wypowiedź byłego prezydenta Czech Bogdan Borusewicz. Havel stwierdził, że na wybory w Polsce powinni przyjechać niezależni obserwatorzy.

Kontrowersyjny Tinky Winky, którego Polska poznała dzięki jego czerwonej torebce, oraz jego towarzysze obchodzą swoje dziesiąte urodziny. Prezentem urodzinowym był spacer po Londynie.

- Zajmuję się bardzo niebezpieczną pracą, dlatego spodziewałem się takich akcji i chęci przejrzenia wszystkich moich komputerów - komentuje w TVN24 swoje wczorajsze zatrzymanie Piotr Tymochowicz, specjalista od wizerunku i doradca m.in. Andrzeja Leppera.

Najsłynniejszy ostatnio polski aresztant rozpoczął protest. Informację o odmowie przyjmowania posiłku posła Stanisława Łyżwińskiego potwierdziła Rzeczpospolitej służba więzienna.

- Biorę sobie słowa kardynała Dziwisza do serca i analizuję, jak każdy katolik - tak wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra skomentował krytyczne słowa krakowskiego duchownego wobec Radia Maryja. Unikał jednak opowiedzenia się po którejś ze stron kościelnego konfliktu.

W Szczecinie przejścia dla pieszych zostaną dodatkowo oznakowane, aby były lepiej widoczne. Słupki pod znakami zostaną pokryte odblaskową folią w biało - niebieskie, odblaskowe pasy. Takie rozwiązanie podpatrzono w Szwecji.

Wieczorem było jeszcze względnie spokojnie, ale poranny szczyt w Londynie przyniósł niemal paraliż komunikacyjny. Od poniedziałkowego popołudnia strajkują pracownicy tamtejszego metra.

Dwa zamachy bombowe w Pakistanie i co najmniej 25 ofiar. W Rawalpindi - mieście garnizonowym położonym niedaleko stolicy kraju, Islamabadu - wybuchł autobus przewożący funkcjonariuszy państwowych. Drugi ładunek znajdował się w pobliżu sztabu armii pakistańskiej.

"Czarna Akacja", jeden z najbardziej poszukiwanych przywódców kolumbijskiej guerilli został zastrzelony - podał rząd w Bogocie. Tomas Medina był oskarżany m.in. o handel narkotykami na wielką skalę.

W ciągu ośmiu lat środkowoamerykański kraj zamierza poszerzyć 77-kilometrowy kanał łączący Pacyfik z Atlantykiem. Według ekspertów, szacowana na ponad 5 miliardów dolarów inwestycja to jedyna szansa, by jeden z najważniejszych szlaków handlowych współczesnego świata nie został w ciągu kilku lat całkowicie sparaliżowany - pisze dziennik.pl.

Piotr Tymochowicz trafił do praskiego komisariatu. Policyjni eksperci poszukiwali pedofilskich treści w jego komputerach. Bezskutecznie. Czyżby Tymochowicz padł ofiarą prowokacji? - stawia pytanie "Super Express".

Statystyczny Polak ma 36 lat i 7 miesięcy, co sytuuje nas w europejskiej czołówce młodych społeczeństw - wyprzedzają nas tylko Irlandczycy i Słowacy - pisze "Dziennik". Ale nasz kraj nie jest jednorodny. Najmłodsze województwa to te na północy: warmińsko-mazurskie, pomorskie czy kujawsko-pomorskie - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Lider Ligi Polskich Rodzin Roman Giertych mimo mocnych dowodów na kłamstwa Janusza Kaczmarka nadal go wspiera. W weekend użyczył mu parlamentarnej limuzyny - żeby skompromitowany były minister mógł pokazywać się na wiecach i pojechać w komfortowych warunkach do domu. To bezczelność - pisze "Fakt".

Nawet tysiąc rodzin może zapukać do drzwi raciborskiego magistratu i poprosić o zwrot kaucji mieszkaniowej. Gdyby wszyscy się zgłosili po należne pieniądze, miasto może stracić nawet kilka milionów złotych! - informuje "Dziennik Zachodni".

- Nie tylko pan Łyżwiński był zamieszany w seksaferę - ujawnia premier Kaczyński w wywiadzie dla "Słowa Polskiego - Gazety Wrocławskiej".

W miejscowości Trzebień (powiat świecki) koło Bydgoszczy samochód osobowy wjechał pod osobowy pociąg pospieszny relacji Gdynia - Poznań. Dwie osoby są ciężko ranne.

Władimir Putin i George W. Bush przedyskutują amerykański projekt umieszczenia w Europie elementów tarczy antyrakietowej - poinformował asystent Putina, Siergiej Prichodko.

23-letni Arkadiusz Derdzikowski mimo dwukrotnego przeszczepu serca zmarł. Zabiegu dokonywał słynny zespół warszawskiego Instytutu Kardiologii, w skład którego wchodził Grzegorz Religa - syn ministra zdrowia Zbigniewa Religi.