Najnowsze

Najnowsze

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zaproponował władzom w Berlinie rozpoczęcie rozmów o przyłączeniu się Niemiec do francuskich arsenałów nuklearnych - pisze w najnowszym wydaniu tygodnik "Der Spiegel".

Rosyjskie wyzwania coraz bardziej przypominają czasy zimnej wojny - pisze francuskie "Le Figaro" i wylicza przykłady: "bombowce w pobliżu przestrzeni powietrznej Skandynawii, wystrzelenie nowej rakiety, test megabomby".

- Nie zgadzam się, aby głos lokalnych struktur i setek działaczy był lekceważony - tak Leszek Miller argumentował swoje odejście z SLD. Odszedł też Marek Dyduch, były sekretarz generalny partii.

Hiszpańska plaża po raz ósmy stała się areną zmagań nagich biegaczy z całego świata. Na baskijskim piasku odbył się bieg nudystów.

Przywódca irackiej Al-Kaidy wyznaczył nagrody: większą za zabicie szwedzkiego rysownika za obraźliwe wyobrażenie Mahometa, mniejszą za zabicie wydawcy gazety, która rysunek zamieściła.

Nepalskie kobiety założyły swoje najpiękniejsze stroje i wyszły na ulice świętować coroczny Festiwal Teej. Panie tańczą, śpiewają, ucztują i... kąpią się w błocie.

- Inteligencja nie sympatyzująca z PiS mówi językiem opozycji - oświadczył prof. Ryszard Legutko i zaapelował do polskich inteligentów o poprawę języka debaty publicznej. Minister przemawiał na konwencji partii w Krakowie.

Największy spacer na świecie, czyli charytatywny marsz ECCO Walkathon, przeszedł dziś przez warszawski Mokotów. Impreza w Warszawie jest organizowana od 2005 roku, na świecie - od 1999.

Szamil Burajew, kandydat na urząd prezydenta Czeczenii w 2003 r., został zatrzymany jako podejrzany o związek z zabójstwem dziennikarki Anny Politkowskiej - donosi "Komsomolskaja Prawda".

Na konwencji wyborczej PO zamiast zapowiadanej bomby wybuchł kapiszon i to taki przemoknięty - powiedział premier Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Krakowie. Nie komentował więcej przejścia marszałka Senatu na stronę Platformy i zajął się głównym hasłem kampanii wyborczej PiS - walką z korupcją.

25 przedstawicieli firm medycznych oraz pracowników zakładów opieki zdrowotnej z całego kraju zostało zatrzymanych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Prokuratura zarzuca im korupcję.

- Jestem z wami - deklarował ze sceny marszałek senatu Bogdan Borusewicz. - Wybrałem PO i to jest dobry wybór - tak przemawiał podczas gnieźnieńskiej konwencji PO jej nowy działacz.

- Od PiS odstręczyły mnie nie wartości, ale metody ich realizacji. Lekarstwo okazało się gorsze od choroby - mówił Radosław Sikorski na konwencji PO w Gnieźnie.

Pokazy filmów archiwalnych z lat 30. i czasu II wojny światowej, "Pogotowie Archiwalne" i spotkania ze świadkami wydarzeń września '39. Przez dwa najbliższe tygodnie na skwerze u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie zagości historia.

Policja schwytała mężczyznę, którego podejrzewa się o obrabowanie 14 banków w Warszawie i całym województwie mazowieckim. Prawdopodobnie planował kolejny napad.

Miliony mieszkańców Wenezueli zasiadło przed odbiornikami, by obejrzeć piękności z całego kraju. W tym roku emocji było jednak więcej niż zwykle.

PSL i Samoobrona - partie, które konkurują o względy wyborcy wiejskiego - rozpoczęły dziś swoje kampanie wyborcze. Andrzej Lepper prowadząc traktor, Waldemar Pawlak strasząc gangsterskimi metodami.